UUS! Gulbene – Aluksne auruveduriga rongisõit. Kalnamuiža ja degusteerimine

Ilus suvepäev Lätis 27.07.2019

Ei saa me läbi Lätita….

Tartust väljasõit Turu tn. McDonaldsi parklast kell 07:45.

Ekskursioon Kalnamuiža mõisas koos vürstinna Lilii või giidiga, naudime vürsti või vürstinna maiusi, degusteerides neid. Kaasaostmise võimalus.

GULBENE-ALŪKSNE RAUDTEELIIN on ainus üldkasutatav kitsarööpmeline raudteeliin Balti riikides, mis tegeleb regulaarse reisijateveoga ning mitte üksnes diisel- vaid ka auruvedurit kasutades. Seda kitsarööpmelist raudteed nagu ka rongi ennast nimetavad kohalikud inimesed Bānītiseks ning tegemist on ühtaegu nii ajaloolise mälestusmärgi kui ka turismiobjekti ja transpordivahendiga

EKSKURSIOON  Gulbene depoos, mis on iseloomulik 20. sajandi veduridepoo kitsa- ja laiarööpmeliste teedega raudteeveeremi ümberpaigutamiseks ning remonditöökodadega. Näha saab vedurite pööramiseks mõeldud pöörderingi – ainsat kahe laiusega rööbasteedega pöörderingi Lätis. Depoo külastajatele pakume: – ekskursiooni depoos ja pöörderingi töö demonstratsiooni.

Auruveduriga sõidame tund ja 50 min Aluksnesse. Ühes vahepeatuses toimub auruveduri veega täitmine.

Buss on meil vastas ja edasi suundume Apesse, kus teeme kaubanduspeatuse.

Kotid head-paremat täis ja suundume kodupoole.

Reisi hind 56 eurot

Hind sisaldab bussisõidu koos lõunaga, teepealse reisisaatja teenuse, pääsmed (rongisõit, mõisakülastus degusteerimisega ja depoo külastus).

 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ

   Raekoja plats 13 -15, Tartu  tel. 7441666  estreisid@neti.ee

  Lossi 13, Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

www.estreisid.ee

 

 

Saada päring siit!