Lappeenranta liivaskulptuurid, Porvoo, Kotka, Savonlinna, Pärliküla…

                        Helsingi – Porvoo, Kotka, Lappeenranta ja Savonlinna 
                                                 8. – 10.6.2018
1.päev.
1.päev.
Tartust väljasõit  varahommikul kell 04:30 Turu tn. McDonalds’i parklast.
Tallinnast väljub kell 8:00 Vikingline laev (hiljemalt kell 7:00 peame sadamas kohal olema) ja saabub Helsingisse 10:30. Hommikusöök rootsilauas. Kui oleme keha kinnitanud, on julgem päeva alustada (hinnas sees).
Helsingist läbisõidul tutvustav linnaekskursioon, mida bussiaknast näha on. Seejärel jätkame teed Kotkasse. Külastame linnakeskuses omapärast oaasi, saapakujulisel saarel olevat Sapokka loodusparki, näeme palju erinevaid rodotendronite liike, puid ja lilli, kaljudelt allavoolavaid koski. Välja on pandud soome graniidi näidised. Pärlikülas külastame pärlite ja mineraalide muuseumi (pääsmega, hinnas sees). Enamikule meist tähendavad kivid ainult pruuni või halli sammaldunud rändrahne metsa all või kivikesed kruusa sees. Külastaja üllatub, kui kohtab nii mitmekesiseid kujundeid, värve ja struktuure. Näeme maailma kuulsamate teemantite koopiaid; Kõrberoosid, jaspers, veerand tonni kaaluv roosa kvarts Madagaskarilt, erinevaid maake ja 4000 muud põnevat eksponaati. Kuna muuseumist mitte väga kaugel (ainult selles kohas Soomes)  kaevandatakse  poolvääriskivi – spektroliite, siis me saame neid ka muuseumis näha. Spektroliidid on üks  labradoriidi erivorme. Transformatsiooni kivina valmistab labradoriit keha ja hinge ette ülestõusmis-protsessiks. See äärmiselt müstiline ja kaitsev kivi tõstab teadvuse sagedust ja eemaldab aurast soovimatud energiad, vältides energialekkeid.
Kandes endas esoteerilist tarkust, juhatab labradoriit Teid teistesse maailmadesse ning aitab mõista eelmisi elusid. See kristall hajutab mineviku pettumustest tingitud hirmud ja ebakindluse ja parandab hingehaavad, tugevdades usaldust universumi suhtes. Labradoriit eemaldab ka teiste inimeste poolt pealepandud projektsioone, s.h. aurasse kinnijäänud mõttevorme, tasakaalustab loogika ja sisemise nägemise ning on abiks muutuste ajal, andes jõudu ja tagades sihikindluse. Eelajaloolised kivistised, korallid ja meteoriidid on ka põnevad.
Lappenranta linn paikneb looduskaunil alal, Saimaa järve kaldal. Tutvume linnaga jääb homseks, sest me jääme sinna 2 ööks. Majutus suvehotellis /2-3k. mugavustega toad, kööginurgaga (ilma kööginõudeta), õhtusaun. Vaba aeg.
2.päev. Hommikusöök hotellis. Savonlinna. 1475 aastal rajas Eerik Akseli poeg Tott Kyrönsalmeni saarele, keset sinist vett, Olavi kindluse (Olavilinna) riigi idapiir’i kaitseks. Kindluse ümber tekkis linn, mis kasvas ja laienes. XIX saj. alguseks oli Savonlinna Saimaa veeteede ja raudteeliikluse tähtis sõlmpunkt.  Külastame Olavilinna vana kindlust (pääse lisatasu eest).
 Mikkelis linnaga tutvumine, käime vaatetornis (tasuta), kirikus ja pisut vaba aega ise ringijalutamiseks. Tagasi Lappeenrantas, saame osa juba 15.aastat järjest korraldatavast liivaskulptuuride väljapanekust. Need hiidskulptuurid võtavad sõnatuks oma detailirohkusega. Teeme  linnas kohaliku turistirongiga tunnise tutvumisringi (hinnas sees).  Ööbime samas hotellis.
3.päev. Peale hommikusööki lahkume asjadega hotellist ja võtame suuna Helsingi peale. Teepeal külastame Langinkoski kärestiku juures Keiserlikku Kalastusmaja (pääse lisatasu eest), mis nüüd on elav muuseum aga rohkem kui 100 aastat tagasi oli Venemaa keisri Aleksader III suvepäevade lemmikapik looduse ja rahu nautimiseks koos perega. Edasi sõidame Porvoosse – linna, kust kaudu kulges Kuningate tee Viiburisse ja Peterburgi. Helsingisse jääb veel 52 km. Porvoo jätab oma puitehitistega äärmiselt romantilise mulje. Munakivisillutisega kaetud tänavad on kitsad ja neid mööda tuleb ronida ka mäkke, et Toomkirikut külastada. Turu järel on Porvoo üks Soome vanimaid linnu, paiknedes maaliliselt  jõe suudmes. Linnakese rootsikeelne nimi Borga ja see tähendabki tõlkes “linnuse jõgi”.
Linnal on oluline koht Soome ajaloos ja kultuurielus. Pisut vaba aega kohvitamiseks/ einestamiseks.  Helsingisse jõudes (olenevalt ajast) vaba aeg laeva väljumiseni.
Hiljemalt kell 19 peame sadamas olema, kell 20 väljub Vikingline laev Tallinna (saabume 22.30). Õhtusöök rootsilauas maalt etteostes odavam, sisaldab kõiki jooke (punane- ja valge vein, õlu, karastusjoogid, kohv, tee. 2018.a. hinda veel ei tea).

Reisi hind
: 220 eurot kuni 10.01.2018
                   245 eurot al.11.01.2018
Hind kehtib majutuse puhul, kui on täidetud 2- ja 3-kohalised toad. Kui keegi on tulnud reisile üksinda ja talle ei leita toakaaslast või ta ise ei taha, siis ta peab arvestama 1-kohalise toa 51€ lisamaksuga (2 öö eest kokku) Hinna sees: bussisõit, giiditeenus, laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, majutus 2 ööd Soomes, 3 hommikusööki (s.h. 1 laevas), mineraalide muuseumi pääse ja rongisõit Laapeenrantas  

Lisatasu eest: pääsmed (Savonlinna kindlusesse ja Keiserlikku Kalastusmajja), õhtusöögid Vikingline laeval ja kohustuslik med.abi kindlustus 30 000€ väärtuses (kuni 64a. 5,50€, 65-70a. 8,50€ ja 71-79.a.11,30€).

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: Est -Reisid OÜ  Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
                                              Lossi 13 Põltsamaa, tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

[ vfb id=1]

 
 

EST-REISID OÜ krediidireiting