Petseri – Pihkva – Irboska – Novgorod

           Petseri – Pihkva – Irboska – Novgorodi  ajalugu ja tänapäev    4.-6.10.2019

 

1.päev. Väljasõit Tartust, Turu tn. Mc Donalds’i parklast  kell 7.30 varahommikul. Koidula piiripunkti kaudu ületame Eesti Vene riigipiiri. Petserisse jõudes külastame  mungakloostrit.  Naistel kloostri külastamine pükstes keelatud ja soovitav kanda pearätti.  Kel soov kaasa võtta pühavett, sellel peab oma nõu kaasas olema. Külastame ka Linnamuuseumi (pääse). Muuseumis võib näha Petseri elu alates  kodanliku Eesti ajast tänapäevani ja ka setudest, sest oli ju Petseri Setumaa pealinn kuni 1945.aastani. Ekspositsiooni on lisandunud ka suur hulk hõbedast setu ehteid. Edasi sõidame Irboskasse, mis on 9. saj. asutatud  linnusena tähtsat rolli mänginud Novgorodi ja Pihkvamaa piirikindlusena. Praegu on säilinud linnuse (kindluse) varemed ja kirik (pääse). Naudime kaunist vaadet Irboska orule, käime imettegevatel allikatel, et saada rikkaks, terveks; jääda nooreks ja ilusaks. Allikaid niriseb-kohiseb seina seest nii palju, et mine võta kinni, milline neist see õige just on. Ka siin on oma nõu vaja kaasa võtta. Kuuleme ülevaadet Irboska ja selle ümbruse ajaloost, sest iga jalatäis maad sisaldab midagi huvitavat. Õhtuks jõuame Novgorodi – vanasse Hansalinna. Linna kutsutakse ka tuhande kiriku linnaks. Majutus hotellis*** (2-3 kohal. mugavustega toad, sisseregistreerimise tasu).

 2.päev. Hommikusöök rootsilauas. Külastame Novgorodi südames asuvat Kremlit, mis kõrgub Volhovi jõe kaldal punastest tellistest võimsate müüride ja loomulikult kirikutega. Kunagise hiilgava kaubalinna maine ei ole kuhugi kadunud. Sofia katedraal on linna õnne ja saatuse hoidja. Külastame ka Ilmeni järve kaldal, otse Volhovi jõe alguses paiknevat Venemaa vanimat, Jurjevi kloostrit (annetus). Klooster on nime saanud vürst Jaroslav Targa ristinime Juri järgi. Kui võrrelda seda kloostrit Petseri omaga, siis on selles vähem sära, aga on rohkem ehtsust ja arhailisust. Külastame  Venemaa Puuarhitektuur Muuseumi (vaba-õhu muuseum pääsmega). Lõuna ajal vaba aeg einestamiseks.  Õhtul vaba aeg täiendavaks Novgorodiga tutvumiseks, soovi korral ühiskülastus suurde kaubanduskeskusesse. Söögikohtades on hinnad Eesti omadega võrreldes soodsamad.

 3.päev. Hommikusöök rootsilauas. Tagasisõit. Pikem peatus Pihkvas, kus käime Kremlis ja selle kirikus. Võimsad kremlimüürid, mille kohal kõrgub Troitski katedraali kuldkuppel, ei jäta külmaks küll ühtegi inimest.  Meil on tellitud väike teatraliseeritud näitemäng, mis viiakse läbi muusika ja folkloorsete laulude saatel (lisatasu).  Peale Kremli külastust vaba aeg, et kulutada viimased allesjäänud rublad. Koju jõuame (hilis)õhtul, olenevalt piiridel kuluvast ajast.
Hind :            165.-  gruppidele al. 15 inimesest või registreerinutele ja sissemaksu tasunutele kuni 28.2.2019
                      175.- alates 1.3.2019
 Hind sisaldab:       bussisõidu mugava bussiga,
                              2 majutust koos hommikusöökidega (majutus 2-koh.toas/2 inimest),
                               giidiga ekskursioonid.
 Hinnale lisandub: viisa 62€
                              med.kindlustus (summa olenevalt vanusest kuni 64a.  – 3€, 65 – 70.a.  – 5€, 71 – 79a. 6€, +79a.9€) ja  pääsmed (1550 vene rubla)
                              1-kohalise toa lisamaks 25€

 P.S. Reisile registreeruda aegsasti ja tasuda sissemaks (a’ 50€). Passi, ankeedi ja 1 foto (3,5 x 4,5 cm, mitte vanem kui 6 kuud) toomise  viimane aeg on 20 tööpäeva  enne sõitu.  Hiljem lisandub kiirviisa tasu 105€. Passis peab oleme vaba 2 kõrvutist lehte ja kehtima veel 6 kuud peale reisi lõppu.  Reisitingimused www.estreisid.ee

 Reisikorraldaja:  Est – Reisid     Raekoja plats 13 – 15, Tartu 51009   tel. 7441 666  estreisid@neti.ee
                                                     Lossi 13 Põltsamaa 4533  tel. 55512921  poltsamaa.estreisid@neti.ee

                                                                                                                                                   
              

Saada päring siit!