Tulivee salapiirituse muuseum, vaatetorn, Purtse kindlus ja Valaste joa trepistik matkarajaga

Tulivee – salapiirituse muuseum mere ääres, vaatlustorn, Purtse kindlus ja uus Valaste joa trepistik matkarajaga                     28.07.2019

Tartust väljasõit kell 8:30 Turu tn.McDonalds’i parklast.

On tormilised 1920-1930ndad aastad, mil maailmakaardile on tekkinud noor Eesti vabariik. Soomes aga on alkoholi keeluseaduse aeg. Põhja-Eesti rannakülade inimesed loovad keeldude kiuste uue tegevusharu vastsündinud väikeriigi majanduses. See on salapiiritusevedu – Eesti versioon Cosa Nostrast. Keelatud “tuliveest” saab Põhja-Eesti tuntuim ja kõige ohtlikum ekspordiartikkel.
Tulivee salapiirituseveo turismikeskus räägib, näitab ja laseb kogeda aegade hämaruses tõestisündinud lugusid, mida vanavanemad sulle iial rääkida ei julgeks.
Tulivee on kõigist keeldudest kangem turismisihtkoht Põhja-Eestis.

Turismikeskus peab valmima 2019.a turismihooaja alguseks.

Vaatame Tulivee kinos filmiklassikasse kuuluva Hardi Volmeri põnevusfilmi “Tulivesi” restaureeritud versiooni, mis maalib pildi ajastust, millest kogu Tulivee turismikeskus on alguse saanud.

Tulivee keskuse linnuvaatlustorn sobib keskusesse kui valatult, sest on ka ajaloost teada hetki, kus rannaäärsete salapiiritusevedajate jahtimiseks püstitati küll vahitorne, kust merel kindlamalt silma peal hoida võis. Uus ja kaasaegne linnuvaatlustorn võimaldab aga vaadelda ümbruskonna liigirikast loodust ning tunda end osana Põhja-Eesti romantilisest rannaatmosfäärist. Kaunis liivarand ootab kutsuvalt…..

Purtse kindlus

Erinevad sõjad on Purtse kindlust laastanud väga erinevalt. Peale Põhjasõda, 1731. aastal, sai mõisa uueks peremeheks Otto Magnus von Stackelberg. Kindlus on pakkunud kaitset röövretkede ajal, olnud kasutuses jääkeldri, piimakambri, viljalao aga ka vangla ja tööliselamuna. Purtse kindlus restaureeriti aastatel 1987-1990 ning 1991. aastal pälvis Eesti parima ehitise tiitli. Pikemalt on võimalik ajaloo kohta kuulata kohapeal.

Valaste joa uus trepistik

Kaheksa aasta pikkuse pausi järel pääsevad huvilised taas 2018 aasta lõpust treppi mööda Baltikumi kõrgeimat juga imetlema ja lisaks ka laudteid pidi otse mereranda minna. Võimsaid vaateid lisab 1,5 kilomeetri pikkune matkarada. Kahest parklast läheb alla mere poole nüüd kogunisti kaks metalltreppi, nii et  saab joa vaatamise ühendada umbes pooleteise kilomeetri pikkuse mereäärse matkaraja läbimisega. Treppidest edasi on rajatud sadakond meetrit randa viivat laudteed. Kogu rajal jagavad tarvilist teavet infotahvlid.

Reisi hind: 35 eurot

Lisandub toitlustamine ja pääsmed (võimalused ja hinnad selguvad 2019 a kevadel)

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ  Raekoja plats 13-15, 2.korrus  Tartu  tel. 7441666   estreisid@neti.ee
                                                           Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

www.estreisid.ee

Saada päring siit!