Valgusfestival Riias, 99 a. Läti iseseisvuspüha, ilutulestik, Ligatne punker, vana Hansalinn Limbaži hõbedamuuseumiga ja Cesis

Valgusfestival Riias ja 99 a. Iseseisvuspüha tähistamine. Hansalinn Limbazi ja hõbedamuuseum

Valgusfestival Riias 18.-19.11.2017

1.päev. Tartust väljasõit kell 8:00 Turu tn. McDonalds’i parklast.
Cesis on Läti üks vanemaid linnu. Madalad värvilised majakesed, väikesed käänulised tänavad – väikelinna idüll missugune! Cesise kindlus-loss on endine Liivimaa ordumeistri residents ja üks võimsamatest Liivimaa ordu kindlustest. Loss sai Mõõgavendade ordu, hiljem Liivi ordu tähtsaimaks kindluseks. Kuna loss oli igast küljest kaitstud, oli vaenlasel sinna pääsemine küllaltki raske. Hoone sai põhjalikult kannatada mitmes lahingus, kuid eriti laastav oli Liivi sõda. Uue lossi tornist  (pääse lisatasu eest)vaatame linnale, sest võib-olla kestavad veel Läänetorni rekonstrueerimise tööd ja sinna ülesminek mööda pimedaid treppe, kus valguaallikaks on kaasapandud küünlaga laternad, ei ole võimalik. Kohalikud olud! Cesis on teadaolevalt üks esimesi kohti Balti riikides, kus õlut valmistama hakati. Cesise õlut (alus läti keeles) tuleks vähemalt viisakusest korra kindlasti proovida.  Līgatne. Seal külastame Nõukogudeaegset salajast punkrit. Üheksa meetrit allpool maapinda asub enam, kui 2000 ruutmeetrilise pindalaga heakorrastatud punker, millel märge „salajane“ eemaldati alles 2003. aastal. Üks strateegiliselt olulisemaid kohti Nõukogude Lätis tuumasõja olukorras. Tänapäevani on säilitatud kogu autentne maa-alune sisseseade! Siin oli kõik vajalik, et pärast tuumasõda mõni kuu elus püsida: õhupuhastusseadmed, hapnikuvarud, vee-ja kanalisatsioonisüsteem, telefoni „otseühendus“ Kremliga, tüüpiline Nõukogude-aegne söökla ja magamiskohad (pääse lisatasu eest).
Järgmiseks võtame suuna Riia poole, teeme vanalinnaekskursiooni ja jääme imetlema kaunist valgusfestivali.  Ööbime vanalinna(kesk)linna Tallink Riga Hotels’is 4*. Hotellis on tasuta WIFI, piiramatu jõusaali kasutus ja hommikusaun. Valgusfestivali Staro Rīgaajal valgustatakse Riias mitmeid objekte, mida saab vaadata nii lähedalt kui ka kaugemalt. Majade fassaadid, sillad, monumendid ja pargid muutuvad valgus- ja videotehnoloogia näituse objektideks ja valgusinstallatsioonide ekspositsioonideks. Valgusmänge täiendavad muusika- ja teatrisündmused. Vaba aeg Riia linnas. Kuna täna on Läti 99. aasta Iseseisvuspüha tähistamine, siis on tavapärasest rohkem pidulikkust ja õhtu lõpuks näeme võimast ilutulestikku.
2.päev.  Hommikusaun ja mullivann. Rikkalik hommiku-buffet restoranis Elements.  Pärast hommikusööki kell 11 sõidame Limbaži, mille ajalooline keskus on unikaalne oma planeeringu ehk radiaalse tänavavõrgu poolest, mis kujunes välja 1385. aastal pärast linna kaitsemüüri ehitamist. Vanalinnas on säilinud suurem osa 18. sajandi teise poole ehitistest.
Külastame kohaliku giidiga Limbaži keskaegset lossi (varemed) ja vaatetorni, mis on ainus loss Lätis, kus on säilinud ülestõstetav gooti stiilis värav. Endine Riia peapiiskopi residents. Lossivallide põhjapoolsest nõlvakust voolab välja ka allikas.  Külastame linna vana tuletõrjedepood. Tellistest hoone on ehitatud 19. sajandi teisel poolel historitsistlikus stiilis. Torni kõigil korrustel on säilinud järsud trepid. Viienda korruse (poolkorruse) akendest avaneb vaade vanalinna keskosale (komplekspilet).  Aeg on einestama minna. Teeme seda ühes väga omapärases söögikohas, mis on võõrustanud kõiki Limbažit külastanud presidente (tasuda koos reisiga 5€). Veel käime vaatamas seinamaalinguid raekojas, mis on olnud jõuka linnakodaniku eramu 19. sajandi keskpaigast.  Hoone mansardkorrusel on taastatud rokokoo ajastu lõpu rikkalik interjöör ja muidugi külastame kuulsat ja ainulaadset Hõbedamuuseumi, mis on Baltimaades ja meie lähemas ümbruses ainuke ja kuuleme hõbeda tervistavast mõjust meie tervisele (komplekspilet). Vaatame sisse luterikirikusse (võimalus panna küünal ja teha annetus). Meil on ka natuke vaba aega, et külastada mõnd kauplust.

Reisi hind: varajasele tellijale kuni 31.05.2017     89 eurot
                                        tavahind  al. 01.06.2017     99 eurot

Hinnas sees: bussisõit, giiditeenus, majutus hotellis**** (2-kohalistes tubades, kuhu on majutatud 2 inimest) koos hommikusöögiga
Lisatasu eest: pääsmed täisk. 20€ ja õpil/pensionärid 18€, lõuna Limbažis (5€)   ja 1-kohalise toa lisamaks 26€ (üksi reisivad inimesed peavad sellega arvestama, kui neile ei leita toakaaslast)
Reisitingimusedd www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: EST – Reisid    Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

 

Saada päring siit!

 
 

EST-REISID OÜ krediidireiting