august, 2021

29augAll DayKreisilinn Rakvereal 49€

Event Details

                                     Kreisilinn Rakvere  29.8.21

Tartust väljasõit kell 8:30 Turu tn McDonalds’i parklast. VÄIKE GRUPP, SUUR BUSS

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseum (pääsmega) Tule ja vaata, kuidas elati 100 aastat tagasi!

Elu ilma elektrita, kanalisatsioonita ja internetita – tundub võimatuna? 18. sajandist pärinevas elamus elanud käsitöömeistrid said selleta hakkama! Kohapeal saab tutvuda 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa ning köögiga ja maja teisel pool asuvas 1930. aastate korteri sisustusega. Hoovimajas asub kingsepa töökoda, kus on võimalik õppida kingsepatööd ning pesuköögis pesupesemist ilma pesumasinata.
Muuseumi teisel korrusel ootavad Musta kassi pööning ja Karupoeg Otto töökoda, kus on võimalik pidada sünnipäevi ja seminare. Linnakodaniku maja 1930.aastate elutoas on näitus „Arvo Pärt Rakveres“ ja eksponeeritud esimene heliloojale kuulunud klaver. Eesti tuntuim helilooja on küll sündinud Paides 1935.a., kuid juba õige varsti kolis ema koos väikese poisiga Rakveresse, kus Arvo Pärt käis lasteaias ja koolis ning alustas oma muusikaõpinguid laste muusikakoolis. Väike näitus tutvustab Arvo Pärdi lapsepõlve- ja kooliaastaid ning klaveri kohal on eksponeeritud maailma erinevates paikades toimunud kontsertide plakateid. Eksponeeritud on Rakvere legendaarse muusikaõpetaja Jaan Paku (1901 – 1979) viiul, mille Rakvere linn kinkis Arvo Pärdile helilooja 70. sünnipäevaks.

Krahv Gustav Dietrich von Rehbinderile kuulunud ja hiljem linnavalitsuse ametihoone rolli täitnud majast on saanud uhke ja huvitav näitustemaja (pääsmega)! Ekspositsioon hetkel uuendamisel, loodetavasti augustiks on kõik korras! Esimesel korrusel ootab arheoloogiline väljapanek, mitte tavaline. Välja tuleb ühe katku surnud naise lugu…, teisel korrusel on mööbli väljapanek, selle kujunemine sajandite jooksul ja loomulikult maja ise, seintel väljapuhastatud seinamaalingud ja maja põnev ajalugu giidi juhendamisel.

Rakvere linnus (pääsmega ja kohaliku giidiga).
Tutvus elu-olu ja kommetega Vana-Liivimaal (13–16. sajand) on meist mitteolenevatest põhjustest asendatud “Keskaja naudingutega” Programmi käigus viiakse läbi ajalooteadmiste kontroll, külastame keskaegset bordelli ja tutvutume habemeajaja tööga, mekime armujooki ja soovidekaev täidab meie salasoovi, toidame linnuse loomi, teadustekambris valmistame küünla, käime kabelis ja julgemad saavad külastada piinakambrit, surmatuba ja põrgut.  Täiskasvanutele (armujooki pakutakse bordellis) ja noorukitele pakutakse linnuse majajooki.

Vallimäe Vabaõhukeskus

Rakvere Vallimäel valmis 2020. aasta suvel unikaalne, ligi seitsmel hektaril laiuv Eesti oludes suurejooneline vabaõhu meelelahutuskeskus, mis avapidu peeti 1. augustil 2020. 2019 aasta kevadel alanud ehituse käigus rajati Rakvere Vallimäe nõlvade vahele unikaalne esinemispaik – tipptasemel 4200 istekohaga pealava ala ning 800 istekohaga foorumlava. Linnakodanike seas on see saanud armastatuks paigaks, mida külastada, ka siis, kui pole kontserte või muid suuri üritusi. Siin on ruumi, kus jalutada, istuda, vaadata või niisama mõtiskleda. Eesti mõistes väga suursugune ehitis ühes väikelinnas. Seda peab nägema.

Kaasa palume võtta vaktsineerimistõendi (2. vaktsiinist möödas 2 nädalat); COVID-19 läbipõdemise tõendi või negatiivse PCR testi, mis ei ole vanem, kui 72h.
Kohapeal võimalus teha Confidos 17€ (vajadusest meile teatada, vastus 30 min).

Reisi hind koos lõunaga  49€
Lisatasu eest pääsmed:  25€ tava, 21€ pensionär/õpilane (korjame bussis)

Reisi korraldaja: Est – Reisid OÜ    Tartu, tel. 7441666 estreisid@neti.ee     www.estreisid.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Sunday)

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666