june, 2024

08junAll DayKreisilinna Rakvere päevad ja von Rehbinderi aadlielamus mööblinäitusal 49€

Event Details

                                     Kreisilinna Rakvere päevad  8.6.24

Tartust väljasõit kell 9:00 Turu tn McDonalds’i parklast.

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseum (pääsmega) Tule ja vaata, kuidas elati 100 aastat tagasi!

Elu ilma elektrita, kanalisatsioonita ja internetita – tundub võimatuna? 18. sajandist pärinevas elamus elanud käsitöömeistrid said selleta hakkama! Kohapeal saab tutvuda 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa ning köögiga ja maja teisel pool asuvas 1930. aastate korteri sisustusega. Hoovimajas asub kingsepa töökoda, kus on võimalik õppida kingsepatööd ning pesuköögis pesupesemist ilma pesumasinata.
Muuseumi teisel korrusel ootavad Musta kassi pööning ja Karupoeg Otto töökoda, kus on võimalik pidada sünnipäevi ja seminare. Linnakodaniku maja 1930.aastate elutoas on näitus „Arvo Pärt Rakveres“ ja eksponeeritud esimene heliloojale kuulunud klaver. Eesti tuntuim helilooja on küll sündinud Paides 1935.a., kuid juba õige varsti kolis ema koos väikese poisiga Rakveresse, kus Arvo Pärt käis lasteaias ja koolis ning alustas oma muusikaõpinguid laste muusikakoolis. Väike näitus tutvustab Arvo Pärdi lapsepõlve- ja kooliaastaid ning klaveri kohal on eksponeeritud maailma erinevates paikades toimunud kontsertide plakateid. Eksponeeritud on Rakvere legendaarse muusikaõpetaja Jaan Paku (1901 – 1979) viiul, mille Rakvere linn kinkis Arvo Pärdile helilooja 70. sünnipäevaks.

Krahv Gustav Dietrich von Rehbinderile kuulunud ja hiljem linnavalitsuse ametihoone rolli täitnud majast on saanud uhke ja huvitav näitustemaja (pääsmega)! Rakvere kesklinnas asuv varaklassitsistlik aadlielamu – krahv Gustav Dietrich von Rehbinderi linnamaja – valmis 1793. aastal. Juba aastaid on käimas remondi- ja renoveerimistööd. Loodeti, et ajaloolise hoone 230. sünnipäeva-aastal avatakse hoone peakorrusel püsinäituse Eesti mööbliajaloost. Järgmises etapis  soklikorrusele näituse Virumaa ajaloo teemadel.
Mööbliajaloo näitus on Eestis ja meie naaberriikides ainus omataoline ja võimaldab tundma õppida läbi aastasadade siinmail kasutatud mööblit ja tutvuda seeläbi ka muutustega elustiilis ja olmes.
Rakverre näitusele jõuavad ka mitmed esemed Alatskivi ja Luunja mõisatest, mis on hoiul Lüneburgis Ostpreußische Landesmuseumis. Viljar Vissel ja Andrus Eesmaa juhtimisel käidi veebruaris 2023 Lüneburgis ja toodi koostöö raames Eestisse hulk museaale, et neid eksponeerida nii Palmses kui ka mööbliajaloo muuseumis. Neid esemeid ei ole siinmail üle poole sajandi nähtud.
Loodetakse avada mööbliajaloo näituse 2024. aasta kevadel ja loodetavasti linnapäevadeks on kõik korras! Loomulikult maja ise, seintel väljapuhastatud seinamaalingud ja maja põnev ajalugu giidi juhendamisel.

Linnapäevade raames on linnas palju melu, millest osa võtta ja nautida.

Vallimäe Vabaõhukeskus

Rakvere Vallimäel valmis 2020. aasta suvel unikaalne, ligi seitsmel hektaril laiuv Eesti oludes suurejooneline vabaõhu meelelahutuskeskus, mis avapidu peeti 1. augustil 2020. 2019 aasta kevadel alanud ehituse käigus rajati Rakvere Vallimäe nõlvade vahele unikaalne esinemispaik – tipptasemel 4200 istekohaga pealava ala ning 800 istekohaga foorumlava. Linnakodanike seas on see saanud armastatuks paigaks, mida külastada, ka siis, kui pole kontserte või muid suuri üritusi. Siin on ruumi, kus jalutada, istuda, vaadata või niisama mõtiskleda. Eesti mõistes väga suursugune ehitis ühes väikelinnas. Seda peab nägema.

 Reisi hind koos lõunaga  63€
Lisatasu eest pääsmed:…€ tava, ….€ pensionär/õpilane (korjame bussis)

Reisi korraldaja: Est – Reisid OÜ    Tartu, tel. 55512921  estreisid@neti.ee     www.estreisid.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666