Uuenenud Kalevipoja koda ja loodusemees Vahur Sepa loodusretk

             Uuenenud Kalevipoja koda ja loodusemees Vahur Sepa loodusretk  1.8.2020


Tartust väljasõit kell 9:30 Turu tn. McDonalds’i ja Statoili vahelisest parklast.

Kalevipoja muuseum on asutatud 2001. a lõpul ja avatud alates 11. maist 2002. Muuseum asub Jõgevamaal Saare vallas Kääpa külas endises Saare koolimajas. Looduslikult paikneb muuseum Vooremaal Kalevipoja künnivagude vahel.  
2020.a mais peavad renoveerimistööd valmis olema ja muuseum uue sisuga avatud. Siin on nii palju muudatusi, et peab kohe vaatama tulema.

Miks sai muuseumi nimeks Kalevipoja muuseum?
Põhjusi on mitmeid. On ju Jõgevamaa ja Saare vald tihedalt seotud Kalevipoja lugudega. Siin on Kalevipoja mõõk Kääpa jões, puhkepaigad, kivid, allikad, sood, künnivaod, hobuse jäljed jne. Kui Kalevipoeg hukkus just Kääpa jõe ääres, siis võib ju loota, et meie kangelane ärkab ellu just siin ja miks mitte muuseumi näol? Teisest küljest – on ju Kalevipoeg inspireerinud paljusid inimesi: kunstnikke, heliloojaid, lavastajaid, balletimeistreid, kirjanikke, luuletajaid. Ilmselt just see kõik mõjutas ja andis tõuke Kalevipoja muuseumi rajamisele.
Väga põnev on lugu, mida kohalik giid meile pajatab, s.h. kuuleme, miks ei saanud Kalevipoeg laudu Eestist, miks ta neid Venemaalt tooma pidi ja veel palju enamat.  Lõuna.
Jätkame oma päeva väikese matkaga läbi metsa (tavaline tee, pole vaja karta, et eksleme mööda padrikuid ja ronime üle mahakukkunud puude). Vajalik on mugav riietus ja jalanõud!
Erakordne võimalus parandada suhteid loodusega tuntud loodusretkejuhi Vahur Sepa eestveda-misel. Vahur Sepp usub, et loodushariduslik töö on hädavajalik, seetõttu on ta oma missiooniks valinud Eestimaa eluslooduse tutvustamise, vahendamise ning õpetamise.Tegevus toimub vastavalt olukorrale vahetus looduses ja on interaktiivsed – s.t. matka käigus näidatakse metsloomade nahku, koljusid, ekskremente, näidiseid toitumisjälgedest, puude võrseid, erinevad vilju, enam levinuid rohttaimi jne. Samuti tutvustab ta metsloomade kombeid, selgitab looduses ja ühiskonnas toimu-vate protsesside vahelisi seoseid, räägib jahindusest ja selle vajalikkusest. Matkarajal õpetab Vahur, kuidas käituda metsas, tunda ära loomi ja linde ning lugeda nende tegevusjälgi. Lisaks põnevale ja arendavale ajaveetmisele annab selline loodusretk mõtlemisainet teemal inimese eluviisi mõju loodusele. Jõuame välja oma sihtpunkti, kus meid ootab pragisev lõke ja soe tee.  Enne veel, kui saame koduteele asuda, peame ära arvama, millisele loomale kuulub missugune nahk ja milline kolju. Väikese viktoriini võitjale väike auhind.

Reisi hind: 39
Hinnas sees
: bussisõit, lõuna ja teepaus

Hinnale lisanduvad külastustasud (2020 aasta hinnad täpsustamisel)

Reisikorraldaja: EST – Reisid  Raekoja plats 13 -15, Tartu, tel. 7441666 estreisid@neti.ee

www.estreisid.ee

Saada päring siit!