may, 2022

21mayAll DayKevad Järvamaa südames. Kirna tulbid, ajarännak, Põltsamaa loss ja veinid

Event Details

                              Kevad Järvamaa südames  21. mail, 2022

 Tartust väljasõit kell 9 Turu tn McDonalds’i parklast. Kohal olla 10 min varem.

Neile, kes tunnevad huvi loodusravi vastu, on Kirna mõisapark hästi tuntud inimese bioloogilisi rütme toetava loodusliku fooni tõttu. Maapinna geoloogiliste kaartide järgi on kindlaks tehtud, et Kirna mõis ja park asuvad suure murrangulõhe kohal. Kuuldused Kirna mõisapargi positiivsest mõjust on levinud ka Eestist väljapoole. Sagedased on külastajate grupid Euroopast, aga käidud on isegi Brasiiliast ja Tiibetist.
      Tänapäeva inimese kõige levinumaks probleemiks on stress, mis põhjustab ka palju muid haigusi. Just stressi leevendamisel on Kirna mõisapargis viibimine näidanud häid tulemusi. Kuigi Kirna mõisapargi positiivne mõju pole alati lõpuni seletatav, nõustume ilmselt sellega, et teatud kohtadel on inimese tervisele eriliselt hea toime. Usume, et Kirna mõisapargi mõju kogemiseks saab ka inimene ise palju ära teha. Soov ja valmisolek oma probleeme lahendada ning usaldus looduselt pakutav abi vastu võtta peaks pargis viibimise mõju suurendama. Kasuks tuleb ka kannatlikkus: kontakt loodusega ei pruugi taastuda kiiresti, kuid seda püsivamad on tulemused. Kasutagem siis seda, mida meie oma loodus meile pakub!
Kirna mõisa pargis on õide puhkemas 200 000 tulpi, mis istutati mulda 2019 aasta sügisel talgute korras. Kirna tulbimeri valiti Järvamaa Aasta Teoks 2020.

“Ajarännak Ajakeskuses  ja Järvamaa Muuseum”

Algab humoorika rännakuga Ajakeskuses Wittenstein ja jätkub Järvamaa Muuseumis.
 Rännak sisaldab: ajamasina (lifti) abil läbi torni üheksa ja kaheksa ajastu reisides saab ajarändur tutvuda eluga muinasajal, istuda lauas koos Järvamaa foogtiga, teha läbi nõiatesti, lõbusõitu teha tsaariaegse postitõllaga. Eesti Vabariigi korrusel jalutada mööda linnapromenaadi, okupatsiooniaegselt korruselt viib stagna-aegne rong ajaränduri tagasi iseseisvunud Eestisse. Kõike seda ja palju muudki vürtsitavad heli- ja valgusefektid, videoprogrammid ja illusioonid.   

Sügisesel pööripäeval, 2021 aastal avas nõid Helve mälestuskuju ülekohtuselt hukatud nõidadele ning tegi rituaali nende hingede vabastamiseks, et maa peal saaks valitseda harmoonia ja tasakaal. Meie vaatame, milline see välja näeb.

Nõiajahi käigus on tuleriidale saadetud või võlla poodud tuhandeid ja tuhandeid häid ja tarku inimesi. Hullem veel – nende hinged on saadetud põrgusse, ütleb nõid Helve. „Süütud hinged on vaja põrgust vabaks lasta ning nende asemele anda need, kes nad sinna saatsid. Kuni see vahetus ära ei toimu, ei ole maailmas tasakaalu,“ hoiatab ta.

„Mõni mõis, las ta lohiseb see köis…“, laulis Riho Sibul „Liivimaa pastoraalis“.
Meil tuleb ka juurde … mõni mõis, lausa loss.

Kohaliku giidiga ekskursioon Põltsamaa Muuseumis, mis asub iidse Põltsamaa ordulinnuse müüride vahel, tutvustab linnuse, linna ja kihelkonna kuulsusrikast ajalugu. Rokokoosaal – uus teematuba Põltsamaa lossis asub lossihoovi Meistritemaja II korrusel! Uus ruum esitleb Põltsamaa lossi rokokooajastut.Tegemist on stiliseeritud teemaruumiga, mille sisekujundus on taotluslikult toretsev ja külluslik, lahendatud tänapäevaste disainielementidega ja materjalidega. Samas on ruumis esitletud ka ehedaid/väärikaid rokokooajastu mööbliesemeid, lisaks ka üks unikaalne kohapõhine leid – möödunud suvel Põltsamaa lossi koristustööde käigus leitud rokokoo-lehevaagen.

Olles Põltsamaal, ei saa me jätta degusteerimata kuulsaid Põltsamaa veine. Oleme välja valinud 5 veini. Kaasaostmise võimalus.

Reisi hind koos lõunaga: 49 eurot

Lisatasu eest pääsmed: 25€ korjame bussis

Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid  tel 5510419  estreisid@neti.ee  www.estreisid.ee muu info
 

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.
                                                                       

Time

All Day (Saturday)

Location

Paide

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga