december, 2023

11decAll DayViimsi Artiumis "Lennart. Pöördtooliaastad". IKEA. " Välja müüdud!65-80€, sõltuvalt istekohast

Event Details

                                   Lennart. Pöördtooliaastad.                         11.detsember 2023

Tartust ärasõit Turu tn McDonalds’i parklast kell 13:00.

IKEA on paljudele tuntud kui kodusisustusettevõte. Kuid kas sa teadsid, et see on ka üks maailma suuremaid restoranikette? Igas IKEA poes on Rootsi restoran, kus pakutakse kohalike armastatud maitsete kõrval ka traditsioonilisi Rootsi roogasid, sealhulgas nende kuulsaid lihapalle. IKEA Tallinna poest leiad Eesti ühe suurima restorani, mis mahutab korraga umbes 400 külastajat. einestamise ja poe külastusaeg u 2h.

Eesti taasiseseisvumispäeva eelõhtul avas pidulikult uksed nüüdisaegne kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium, mis on kaasaegne, avatud ja interdistsiplinaarne kultuurikeskus, kus kohtuvad nii etenduskunstid, klassikaline, jazz-, pop- ja rokkmuusika, kunst, film, teadus ja haridus. Viimsi Artiumis põimuvad omavahel nii erinevad kultuurivaldkonnad kui rahvusvaheline, riiklik ja kogukondlik mõõde.

  1. oktoobril 1992 astus Lennart Meri aeglase ning väärika sammuga Kadrioru presidendilossi trepist üles. Eesti oli saanud taas endale riigipea. Lennart – just nii on ta rahva mälus! – oli esimene iseseisvuse taastanud Eesti vabalt valitud president. Sel hetkel oskasid vähesed midagi loota või karta, millised presidendiameti kontuurid ta joonistab meie kahvatule poliitkaardile. Kirjanikust ja filmimehest oli saanud riigipea, keda uue Eesti ajaloos ainsana sai valida rahvas. Vähemalt esimeses voorus, kus sai küll enim hääli Arnold Rüütel. Parlamendis toimunud teises voorus aga kuulutati võitjaks just Lennart Meri. Hiljem on riigipea valitud alati parlamendi või valijameeste poolt. 
    Just sellest räägibki endise diplomaadi, kirjaniku ja Lennart Meri lähedase kaasteelise Jaak Jõerüüdi kirjutatud näitemäng „Lennart. Pöördtooliaastad“. Esimesed aastad Kadriorus olid kui poliitiline start-up-äri, kus otsustati Eesti arengukiirus ja positsioon tulevikumaailmas. Lennarti intelligents ja ambitsioonid panid kimbatusse paljusid. Temaga polnud lihtne, see-eest oli iga sekund ta kõrval kordumatu. Lennart tõestas nii Eestile kui maailmale, et pisikesest Eestist saab välja kasvada rahvusvaheline mees ja Moskvast Washingtonini nõudlik riigipea.
    Eesti ülesehitamise hind oli emotsionaalselt kõrge, aga 30 aastat hiljem ajalugu hinnates saame vaid rõõmustada – just sellist riiki me tahtsimegi. Ööpäevaringne töö Kadriorus ja enda jõuga lülitamine rahvusvahelisesse vereringlusse pakkus pinget, pisaraid ja sisekaemusi. Teksti autor Jaak Jõerüüt teab ja mäletab täpselt Lennarti presidentuuri algust – 2022. aasta hakul kirjutatud „Lennart. Pöördtooliaastad“ koosneb seitsmest episoodist, mis näitavad Kadrioru kabinettides käinud Eesti ülesehitustööd ja inimsuhete painutamist ühise edu nimel.

Lavale astuvad lisaks Lennartile Helle Meri, Mart Laar, Boriss Jeltsin, Bill Clinton, Jaan Kross ja teised, kelle näpu- ning tegutsemisjäljed on Eesti lähiajalool.

Näitlejad: Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), Gert Raudsep (Eesti Draamateater), Rasmus Kaljujärv (Von Krahl), Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater), Eva Koldits, Ragnar Uustal, Anu Lamp (Tallinna Linnateater),  Christopher Rajaveer (Eesti Draamateater), Hardo Adamson ja Toomas Hendrik Ilves Autor: Jaak Jõerüüt
Lavastaja: 
Karl Laumets
Kunstnik: Eva Maria Põldmäe,  Video: Herkki Erich Merila ja René Reinumägi,
Valgus: Rene Liivamägi,  Muusika: Robert Jürjendal,  Kostüüm: Antonio Lätt, 
Grimm: Marii Lotta (Eesti Draamateater), Tehniline produtsent: Siim Sareal (Tallinna Linnateater)

Bussisõit koos teatripiletiga on:  1.rida a’ 80€    2 vaba kohta
                                                          11.-12. rida a’ 70€  välja müüdud
                                                          keskrõdu 1.rida a’ 65€  välja müüdud
                                 

Etendus algab kell 19:00 ja kestab koos ühe vaheajaga 3 h. 15 min peale etenduse lõppu ärasõit.

Reisikorraldaja: OÜ Est – REISID   tel 55512921  estreisid@neti.ee  www.estreisid.ee

Reisi tellimiseks: kirjuta estreisid@neti.ee või helista 55512921

Time

All Day (Monday)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga