november, 2016

27nov10:0017:001.advendipüha reis Eerik Niiles Krossi Kõue mõisasse58 eur 6 vaba kohta

Event Details

             1.advendipüha reis Kõue mõisasse  27.novembril, 2016.a.

Tartust väljasõit kell 10, Turu tn. McDonaldsi ja Statoili vahelisest parklast. Teepeal räägime saabuvatest jõuludest ja teistest talipühadest.

Kõue mõisas, mis on kaunis jõuluehtes, algab  mõisatutvustus, siis pidulik jõululõuna ja muusikalist külakosti pakub Marju Länik.

Tere tulemast Kõuele, kolmeteistkümnenda sajandi mõisa, mille rikkaliku ajaloopärandi  on erakordsel viisil ellu äratanud filmilooja, kunstnik ja aktivist Mary Jordan. Kuigi vaid lühikese vahemaa kaugusel Eesti saginarohkest pealinnast Tallinnast, tundub Kõue mõis asuvat justkui teises maailmas, kus ajalugu, loodus ja arhitektuur on sulanud üheks hõrguks tervikuks.
Olles üheaegselt nii puutumatu looduse kaitseala, butiikhotell ja restoran, kunstikeskus ja akadeemia, on Kõue mõis pühendunud ilu ning igat mesti ja masti kunstnike, esteetikute ja seikluseotsijate eest hoolitsemisele. Olenamta sellest, kas peatud siin mõned tunnid või nädala, poeb Kõue maagia sulle hinge ja teeb sinust uue inimese.
Kõue mõisa ajalugu saab alguse 11.sajandist, mil siin viikingiajal asus eesti üliku elukoht.  Vahepealsetel sajanditel on mõisal olnud mitmeid omanikke, kelledest kuuleme kohapeal aga 19.saj. oli Kõue mõis koduks ka maadeavastajale ja meresõitjale Otto von Kotzebuele.
1906.a. sai mõisast naabruses asuva Hagemeisterite perekonnale kuuluv Paunküla mõisa kõrval-mõis, kelle valdusesse jäi Kõue mõis seniks, kuni vast loodud Eesti Vabariik selle 1919.a. sundvõõrandas. 1920-30 aastatel oli mõisa omanikuks tunnustatud Vabadussõja kangelane ja eesti sõjaväeluure ülem, kolonel Karl Laurits. 1941.-1975.a. aastani tegutses mõisas kool, mille sulgemsie järel jäi mõisakompleks lagunema.
Mõisa ostsid 2007.a. ja asusid seda püüdlikult taastama Eerik-Niiles Kross ja Mary Jordan. Ehkki hoone oli vaid hale vari sellest, mis ta kunagi olnud oli, lummas eerikut ja Maryt selle koha rikas ajalugu. Tunnustatud dokumentalist ja kunstnik Mary nägi mõisa potensiaali ja pühendas end, et kompleksile uus elu sisse puhuda.
Pärast pingelist renoveerimistöid avas Kõue mõis 2.juunil taas uksed.
Kõue mõisa maadelt on avastatud juba 5 arheoloogiamälestist, s.h. 3 viikingiaegset hõbeaaret. Tollal elasid seal jõukad inimesed, kes kauplesid skandinaavlastega ja venelastega; tootsid rauda; valmistasid kauneid ehteid ja austasid äikese- ja viljakusjumalat Kõuet.

Tagasi koju hakkame sõitma  14.30 – 15.00

Reisi hind: 53 eurot  maksmisel kuni 31.08.2016
58 eurot alates 01.09.2016

Reisihinna sees: bussisõit, reisisaatja teenus, jõululõuna, mõisa ekskursioon ja kontsert

Reisikorraldaja: Est-Reisid   Raatuse 20 Tartu  tel. 7441666 estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Reisiprogrammid ja –tingimused www.estreisid.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

(Sunday) 10:00 - 17:00