november, 2020

29novAll Day1.advendipüha Sangaste lossis, lõuna ja kontserdigaal. 59€

Event Details

 1.advendipüha   Sangaste lossis   29.novembril, 2020

       Tartust väljasõit kell 10:00 Turu tn McDonalds’i parklast. Bussis 60 kohta, grupp 30 inimest.

     Teepeal räägime jõuludest meil ja mujal ja muud jõulujuttu.

Sangaste loss
– peale  mõningasi renoveerimistöid jälle avatud. Meid ootab lossiekskursioon kohaliku giidiga, 1.advendipüha lõunasöök ja muusikaline tervitus ansambli “Kõhukesed” poolt.

Kui Sangaste viimane mõisahärra F. G. M. von Berg (1845-1938) pärast isa surma 1866. aastal Sangaste mõisa majapidamise üle võttis, elati XVIII sajandil ehitatud härrastemajas, mis oli praegusest lossist umbes sada meetrit loode pool.Noor Berg otsustas ehitada uue mõisahoone. Eeskujuks olid talle Inglismaal nähtud lossid (Berg oli külastanud ka kuningalosse Windsoris ja Balmoralis). Bergi ideed viis ellu Tallinna arhitekt Otto Pius Hippius (1826-1883). Berg soovis tõelist lossi suurte tubadega ning igal toal pidid erinevad aknad olema (vt. lossi aknaid!). Ehitustööd kestsid 1874 kuni 1881. Algselt oli lossis 99 ruumi, sest 100 ja enam ruumi tohtis olla vaid tsaaril. Hilisemate pioneerilaagri-aegsete ümberehituste ja rekonstrueerimiste käigus oli neid 149 (koos kõigi abiruumidega).
Lossi peasissekäiku rõhutab väravatorn (loomulikult ilma langevõre, rippsilla ja kaitsekraavita), mille all on kaarsambaile tuginev varikoda. Selle ehitamisel on saavutatud omapärane akustiline efekt – ühes nurgas sosinal öeldu on selgesti kuulda vastasnurgas.
Lossi maalilise silueti loovad eri kujuga tornid. Treppviilud, ärklid, fassaadi sisse-ja väljaulatuvad osad moodustavad vahelduva, rikkalikult liigendatud hoone. Uuest elustiilist andis tunnistust klaaskatusega talveaed, mis ei ole kahjuks meie ajani säilinud.
Esimesel korrusel on esindusruumid – gooti stiilis rooma ehitise kujuga kõrge ballisaal, kaunis mauri stiilis Hispaania saal, inglise stiilis tammelaega Jahisaal. Krahvi magamistuba asus samuti esimesel korrusel. Taastatud on uhke talveaed.
Teisel korrusel oli poja Ermese pere magamistoad, raamatukogu ning piljardisaal.
Kolmandal korrusel teenijate ruumid ning kõrvaltiivas nn peatornitiivas korrusel külalistele magamistoad. Siitkaudu saab ka vaatetorni. Vaatame, kas see talvel on võimalik?!

Reisi hind: 
a’ 59 eurot kuni 30.09. ja 2020 aastal meiega reisijatele
                     a’ 63 eurot al. 1.10.

Bussis, lossis ja kontserdil palume kanda maski.

Palume mitte tulla,  kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul: köha, palavik 37,5°C, hingamisraskused, kurguvalu.
Juhul, kui o
lete olnud kuni 14 päeva enne reisi algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.


Hinna sees:
bussisõit, reisisaatja teenus, lossi pääse (toetusraha läheb lossi  jätkuvale renoveerimisele), ekskursioon, lõuna ja kontsert.

Reisitingimused
www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: EST – Reisid  Raekoja pl 13 – 15, Tartu   estreisid@neti.ee   tel. 7441666

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Sunday)

Location

Sangaste

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666