june, 2018

22junAll DayKihnu ja Tahkuranna koduaedal.62€ 6 vaba kohta

Event Details

Kihnu saar ja Tahkuranna valla kaunis koduaed,  10.07.2021a.   
Armsalt kodune ja eksootiline üheskoos, meretaguses eraldatuses elav ning ometi külalislahke – selline on saar, kus rahvariideid kantakse iga päev ja kus vanaemade unikaalne käsitöökunst on au sees. Just seetõttu, et vanad tavad ja kombed on säilinud suuremate muutusteta tänaseni, on Kihnu kultuuriruum kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kihnu on Liivi lahe suurim saar (suuruselt seitsmes Eesti saar), mille pindala on 16,4 km². Saar on 7 km pikk ja kuni 3,3 km lai, kõrgeim punkt on 8,5 m üle merepinna.
Tartust  väljasõit kell 4:45  Turu tn. McDonalds’i ja Circule K (end.Statoili) vahelisest parklast. Laev Munalaiu sadamast väljub  kell 8:30 ja Kihnust 16:15. Naeratav kihnukördis reisisaatja ootab meid sadamas. Meil  on vastas 2 veoautot ja sinna kasti me ronimegi käepuuga treppi mööda. Saame sõita lahtise veoauto kastis eksootilisele ringreisile Kihnu saarel, kus tutvutakse saare eluolu ning kombestikuga. Kihnu majakas on üks neljast Eesti randades säilinud malmtuletornist ja püstitati Liivi lahe suurimale saarele Inglismaalt toodud osadest 1865. aastal. Tuli paikneb maapinnast 29 ja merepinnast 31 meetri kõrgusel.  Külastus lisatasu eest, kohapeal.  Vabaõhusöögikohas naudime imemaitsvat Kalalõunat. Lisaks muuseumile ja kirikule on harukordne võimalus külastada  Ärma Roosi talu, kuulata 45 minutilist folkloorikontserti ansamblilt Kihnumua , vaadata Kihnu naiste käsitööd ning osta suveniire. Saarelt lahkume kell 16:15 väljuva laevaga. Võtame suuna kodu poole aga enne külastame ühte kaunist Eestimaa koduaeda  Tahkuranna vallas männimetsas avaneb vaade tibukollasele majale, mis on tee poolt korraliku maakiviaiaga ääristatud, ja ümbrusele, kus iga ruutmeeter kasvatab ilupuid ja -põõsaid ning lilli. Üle kõige troonib hiiglaslik keraamiline vaas, millest vesi välja voolab, nagu oleks anum külili unustatud. Üheksa aastaga on teoks saanud see, millest Sigrid ja Vaido maja ehitamise eel unistasid ja mis mõnikord sõba silmile ei toonud, sest aiakujundamise mõtted ringlesid peas. “Minu põhimõte on, et kõik – nii teerajad kui klumbid – oleksid ümmargused, kumerad, looklevad, läheks kokku mere-teemaga, seal on lilla nurk, lupiinid ja Siberi iirised, värvide järgi olengi neid nurki loonud: siniseid, kollaseid, punaseid,” seletab Muuli maja perenaine. “Kahju, et tulbid enam ei õitse, neid on üle tuhande, aga iirised on nende asemel ja päevaliiliad hakkavad juba õitsema, päevaliiliad ongi minu lemmikud, õitsevad sügiseni.” Haljastusarhitektide ja aiakujunduse spetsialistide asemel usaldab naine oma pead ja vaistu, paljundab taimi, istutab ümber tunde järgi ja aiandites käies ei leia naljalt enam selliseid, mis majaümbrusest puudu. Aga seda, mitu sorti või liiki puid, põõsaid, püsikuid või üheaastasi taimi siin aias kasvab, pole keegi kokku lugenud. Samuti neid aurahasid, mis jagatud kauni kodu konkurssidelt. Nii sisekujunduse, kui aia eest. Meie majja sisse ei lähe, piirdume vaid aiaga.
Hind:  a’ 80 eurot
Hind  kehtib, kui grupis on min. 45 reisijat

Pakett sisaldab: bussisõitu, saarel reisisaatja teenust, autoringsõitu, muuseumisse ja kirikusse sissepääsu,  kalalõunat, folkloorikontserti  ja Tahkuranna  koduaia külastust

Lisatasu eest:  laevapiletid Munalaiu-Kihnu-Munalaiu (ette tasuda koos reisipaketiga: 2018.a. hinnad täisk.,pensionärid,üliõpilased 8€  ja õpilased 4,00€. Eelkooliealised – tasuta)

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: EST – Reisid  Raatuse 20 Tartu      tel. 7441666   estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Friday)

Location

Kihnu

Kihnu