july, 2023

21julAll DayPalmse mõisas muusikaline suvelavastus "Minul on vari" Toomas Uibo silme läbial 79€ Lisapiletid tellimisel

Event Details

Muusikaline suvelavastus “MINUL ON VARI”  21. juuli 2023

Tartust väljasõit 13.30 Turu tn McDonalds’i parklast. 10 min varem kohal olla. Kellaaeg enne väljasõitu üle kontrollida!
Sissepääs etendusele avatakse kell 17:30. Kestus 3 tundi 15 minutit, vaheaeg 45 minutit. 15 min peale etenduse lõppu ärasõit.

Etendus toimub väljas (ikkagi 600 istekohta!), selga ilmale vastav riietus!

Palmsesse jõudes külastame Lahemaa Rahvuspargi külastuskeskust (avatud kuni 17.00), vaatame näitust ja ühte tutvustavat filmi.
TASUTA on: mõisapargi-, Palmimaja-, härjatallis piirituse näituse-, linnaserehes näituse ja sepikoja külastus.
Sepikojas õnnemündi vermimine 2€. Palmse härrastemaja külastushinna (9€/11€) sees on ka veel hobuse/poni sõit ja Nukuteatrimuuseumi näituse külastamine kell 17:00. Peahoonet jt hooneid saab külastada kuni kella 18’ni.
Täiendatud info!
Tasuta sügava puudega 16 a ja vanem isik ning tema saatja.
Pärast jääb veel aega kas pargis jalutamiseks või kohvitamiseks.

Autorid – Ott Kilusk ja Toomas Uibo

Osades­ – Toomas Uibo, Mait Malmsten, Saara Pius, Hele Kõrve, Egon Nuter, Veikko Täär, Tiina Tõnis jt.
Lavastaja – Kaili Viidas
Kunstnik – Iir Hermeliin
Muusikajuht – Maiken

Laval ka Toomas Uibo bänd, koosseisus Rain Rämmal (klahvpillid), Pent Järve (kitarrid), Hans Kurvits (löökpillid), Kaarel Liiv (bass) ja Allan Järve (flüügelhorn).

2022 juulis esietenduv muusikaline lavastus „Minul on vari“ on nostalgiline ja humoorikas ajarännak 80-ndate algusest kuni tänaseni, nähtuna ühe väikese poisi (Toomas Uibo) silme läbi, kes loo jooksul täiskasvanud meheks sirgub. Meheks sirgumine on aga teadagi valus protsess, täis rõõmu ja kurbust, pettumust ja andestamist.

80-ndate algus oli aeg, mil paljud loovisikud mõistsid, et kehtiv riigikord on sügavalt isiksust ahistav ja pole pikemas perspektiivis jätkusuutlik. Seda kõike lihtsalt polnud võimalik tõsiselt võtta ja sellele tuli vastu hakata. Tekkis poeetiline unistus vabast Eestist, mida ei juhiks hingetu, keeldudele üles ehitatud võõras võim. Nende äratundmiste tuultes sündis palju kauneid laule, mille tekstid väljendasid metafoorselt lootust helgemale tulevikule. Siin ja seal hakkasid esinema kitarridega mehed ja naised, kes esitasid toonaste poeetide (Hando Runnel, Jüri Üdi, Jaan Kaplinski jne) tekste, mis võlusid oma julgusega, lihtsate ja loogiliste poeetiliste võtete ning uudsusega.

Muusikaline lavastus „Minul on vari“ on inspireeritud omaaegsest Ugala teatri etendusest „Laulan sõbraks öö ja päeva“, kus isa Väino kõrval astus üles ka tema poeg Toomas Uibo, kelle ainulaadne hääl paljudele südamesse läks, kuid vahel paraku ka kadedust ja vääriti mõistmist tekitas. Toomas ongi meie loo kangelane, jutustaja ja mõtestaja.

Laulude seest ja vahelt heidab lavastus mõtliku pilgu ka tolle aja elule ning olustikule. Sovietliku ühiskonna hingetud reeglid tõid kaasa palju absurdseid ja vahest naljakaidki olukordi, kuhu meiegi loo kangelased sel rännakul satuvad.

Muusikalise lavastuse „Minul on vari“ stsenaarium on loodud lootuses liita meie lõhestunud ühiskonda, tuletamaks inimestele meelde, et vaatamata erinevatele tõekspidamistele, on olemas miski, mis on kõigi jaoks tingimusteta armas – need on meie omad laulud ja luuletused, mis kirjeldavad meie puhtamaid lootusi, Eestimaa võrratut ilu ja armastust üksteise vastu, sest lõppkokkuvõttes oleme me kõik ilusad ja head.

Reisi hind koos piletiga:  21 rida               79 eurot

Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid  tel 55512921  estreisid@neti.ee  tellimine!
                                              www.estreisid.ee  tingimused, reisikalender jm

Time

All Day (Friday)

Location

Käsmu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga