december, 2020

19decAll DayKultuurireis Viljandisse, Kondase Keskusesse ja teatrisse37.00 €, 2 vaba kohta

Event Details

  1. detsembril kultuurireis Kondase Keskusesse ja Viljandi Ugalasse

Tartust väljasõit kell 15.30 Turu tn McDonalds’i parklast.

Kondase keskus on 2003. aastal loodud, peamiselt naivstliku ja autsaider-kunstiga tegelev munitsipaalmuuseum, mis on pühendatud Eesti ühele tuntumale iseõppinud kunstnikule Paul Kondasele (1900-1985). Keskus asub Viljandi vanalinnas Pikal tänaval, ordulossi varemete vahetus läheduses, Jaani kirikule kuuluvas majas. See esinduslik punastest tellistest pastoraadihoone ehitati saksakeelse pastori Ernst Johannes Mickwitzi eestvedamisel ning valmis 1895. aastal. Nõukogude ajal, mil Jaani kirikuhoonet ei kasutatud enam kirikuna, paigutati pastoraadihoonesse Viljandi rajooniraamatukogu. Raamatukogu tegutses majas pikka aega – 1948. aastast kuni uue hoone valmimiseni 2002. aastal. Kirik pühitseti taas 1992. aastal. 
Kondase keskuse kõrvalmajas asub kunstnik Enn Põldroosi eramuuseum ja huvitava faktina võib mainida, et sealses Pika ja Lossi tänava nurgal asuvas majas elas legendaarne poliitik, kirjanik ja Viljandi Pauluse kiriku õpetaja Jaan Lattik (1878-1967).
Kondase keskus loodi mitme osapoole – Viljandi Linnavalitsuse, Viljandi kunstnike ühenduse „Kirikyyt“, Viljandi muuseumi ja Viljandi Jaani kiriku koguduse – koostöös. Viljandi kunstnike ühendus Kirikyyt täitis 1990. aastatel Viljandi kunstielus olulist rolli, muuhulgas pandi alus alternatiivsele linna kunstifestivalile Kirikyyt (festivalid toimusid aastatel 1993-2002). 

Vaatame ka Viljandi kesklinnas asuvat uuendatud Vabaduse platsi, kuhu planeeriti taastada Vabadussõja mälestusmärk.

Kell 19.00 algab teatris pöörane komöödia „Võrku püütud“.
Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 20 minutit (koos vaheajaga). Kell 21.45.tagasisõit

Kaheksateist aastat on taksojuht John Smith nautinud täiuslikku õnne. Tal on hubane kodu, kus teda ootavad armastav naine ja ilus tütar. Ning siis veel ka teine kodu, kus ootamas sama armastav naine ja tore poeg. Loomulikult ei tea perekonnad teineteise olemasolust midagi ja rahuloleva Johni arvates võiks see nii ka jääda. Ühel ilusal päeval kohtuvad tema lapsed ootamatult internetis ja jõuavad arusaamisele, et nende isad on väga sarnased. Sündmuste ahel, mille see tutvus käivitab, on nii hullumeelne, et päeva lõpus on John nõus kasvõi vanakuradi vanaemaga tantsu lööma, selleks et tema saladus päevavalgele ei tuleks.
 Ray Cooney komöödia „Võrku püütud“ on järg tema menunäidendile „Run for Your Wife!“, mida eesti publik tunneb nime all „Oi, Johnny!“.  Esietendus: 12. september 2020

Lavastaja: Tanel Joonas
Kunstnik: Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov
Tõlkijad:
Tanel ja Pirjo Jonas
Osades: Margus Tabor (peaosas), Vallo Kirs või Rait Õunapuu, Ilo-Ann Saarepera, Ringo Ramul või Oskar Punga, Triinu Meriste, Jaana Kena ja Andres Tabun

Piletid 2. ja 3.reas
Teatrisse tulekul on Ugala teatrikohvikus mugav broneerida lauad etenduse vaheajaks juba ette. Selleks tuleb ühendust võtta aadressil kohvik@ugala.ee või 4330794.

Bussis, teatris ja muuseumis palume kanda maski.

Palume mitte tulla,  kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul: köha, palavik 37,5°C, hingamisraskused, kurguvalu.
Juhul, kui o
lete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.

Hind: 37.00 eurot
Hinnas sees: bussisõit, Kondase Keskuses pilet, giidiga ekskursioon ja teatripilet

Reisikorraldaja: Est – Reisid Raekoja plats 13 – 15, Tartu tel. 7441666, estreisid@neti.ee
                                       www.estreisid.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Viljandi

Viljandi

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666