june, 2021

26junAll DayKuulus ja kummaline Ida - Virumaa 2. 4 vaba kohtaal 49€

Event Details

Kuulus ja kummaline Ida- Virumaa 2.                      26.06.21

Tere tulemast merelinna Sillamäele!

Tartust väljasõit kell 8.00 Turu tn McDonalds’i parklast.
Sillamäemai lõpus avatud uhke merepromenaad, vaatetorn, 7 purskkaevu jpm on asjad, mida vaatama läheme.
 Kunagi nii köitvalt ligipääsmatu, iselaadi linn. Täna tervitab ta külalislahkelt ja südamlikult kõiki oma külalisi. Tulenevalt nõukogude ajal siia rajatud salastatud tööstusest, oli linn veel hiljuti suletud. Endiste aegade hingust on veel tunda, millesse üha tormakamalt lisanduvad uue elu värvikad pintslitõmbed ja helisevad noodid. Linna rikastab nõukogude aja eri aastate ainulaadne arhitektuur, külalised võivad sisse astuda omanäolistesse kultuuri- ja spordiasutustesse, jalutada rannaäärsel terviserajal, kus neid hellitab värske meretuul. Tänane Sillamäe on Ida-Viru maakonna mereväravaks ning omamoodi sillaks, mis ühendab Euroopa Liitu Venemaaga.
Linna tunnuslause Sillamäe – värskete meretuulte linn kajastab nii linna asukohta merelainete meelevallas kui pidevat arenguvalmidust, avatust uutele mõtetele, edasiminekut.

Valdavalt müstilisi naisakte maaliv Eduard Zentšik, kelle looming on jõudnud mitmetesse rahvusvaheliselt tuntud kunstigaleriidesse, palub end kutsuda tundmatuks kunstnikuks Sillamäelt.  Sillamäel sündinud „tundmatu kunstnik“ Eduard Zentšik on näituseid korraldanud pea kogu maailmas. „Pariisis oli hiljuti näitus, New Yorgis, Kölnis, aga tuleb ka Narvas. Riias on praegu,” räägib Zentšik. „Geograafia on lai. Mõnda aega tagasi olin Minskis, Valgevenes. Tema tööd on jõudnud Londonisse, Monacosse, Viini, Hollandisse. Kas me temaga kohtuda saame, selgub mõni päev enne reisi, sest ta on nii hõivatud erinevate projektidega nii Eestis, kui ka väljaspool aga internetis on tema tööd väljas.
Sinimäele saabunud ajaloohuviline saab oma tutvumisretke alustada teabepunktist , kust saab ülevaate kogu Vaivara valla alal paiknevatest sõja-, asustus-, kultuuri- ja loodusloo võimalikest vaatamisväärsustest. Eelkõige sõja-ajaloolise suuna valinu peaks edasi liikuma näitusemajja, kus lisaks lühiülevaatele Vaivara kihelkonnast ja mõisast saab ka põhjaliku tekstilise, pildilise ja helilise ülevaate Sinimägede 1944. aasta lahingutest.
Langevoja juga ehk Langevoja joastik ehk Langevoja kaskaad ehk Sorro kosk on juga Ida-Viru maakonnas Sillamäe edelaosas Langevojal. Sõtke jõe vasak lisajõgi lõikab siin paeplatood ja voolab 10 meetri laiuse ja 20 meetri sügavusega kanjonis. Juga koosneb kahest astangust kõrgustega 1,5 ja 4 meetrit.  Langevoja juga on Eesti loodusmälestis. Juga ja selle orgu kaitstakse aastast 1959 (Langevoja joa kaitseala).
Ida-Virumaal Alutaguse vallas on sadeveed pannud tööle 2018 aasta suvel valminud “kahe nõia kaevu”, mis loodi selleks, et kaevandusveed ei hakkaks uputama põlde ja metsi. Sinna ilmusid Eesti Energia eestvedamisel ligi 40-meetrised puuraugud, mis toovad poolemeetrise läbimõõduga torude abil liigvee maa seest välja. Edasi läheb vesi Põllualuse kraavist ojja. Uudistame seda inimkäte abil tehtud loodusnähtust.
Tänane Kohtla-Järve  kulturihoone valmis  5. oktoobril 1952. a. Samapäeva ajaleht „Rahva Hääl“ kuulutas, et „täna õhtul kogunevad kaevurid, gaasitootjad ja ehitajad uue hoone pidulikule avamisele….“.  Maja hakkas lõplikult toimima 1953.a. Üle 50 aasta on Kohtla-Järve Kultuurikeskus olnud piirkonna  kultuurikandja. 1989 Viidi läbi kapitaalne remont, mille käigus säilitati hoone originaalne sise- ja välisilme. 10.09.2001 Hoone kanti riiklikku arhitektuuri-mälestiste kaitse registrisse numbriga 24653. 2013-2015 Viidi läbi Kohtla-Järve Kultuurikeskuse hoone kompleksne renoveerimine.
Kohtla-Järve kultuurihoone on sõjajärgsete aastate nõukogude neoklassitsismi iseloomustav ja väljapeetud näide. Säilinud on 50 –ndate aastate ilme nii eksterjööris kui ka interjööris. Kasulikku pinda on 2856 m2.  Hoones  paiknevad  kabinetid, ringide ruumid ja läbi kolme korruse  kulgev  teatrisaal  500 istekohaga.

Reisi hind koos lõunaga on 49 eurot

Lisatasu eest pääsmed ja giiditasu 9€ inimese kohta

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ estreisid@neti.ee   tel 7441666   info  www.estreisid.ee

 

Saada päring siit!

Time

All Day (Saturday)

Location

Sillamäe

Sillamäe

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga