june, 2024

29junAll DayKuulus ja kummaline Ida - Virumaa 6. Narva Raekoda, kolledž ja Aleksandri kirik, laevasõit Narva - Jõesuusse.al 63€ 6 vaba kohta

Event Details

                    Kuulus ja kummaline Ida – Virumaa  29.juuni  2024

Tartust väljasõit kell 8.20 Turu tn McDonalds’i parklast (10 min varem kohal olla).

    Narva Aleksandri kirik on keerulise ajalooga objekt, mille taasavamiseks otsiti pikka aega ideed. Kirikut iseloomustas keeruline ruumiolukord, väike kogudus ja piiratud kasvuvõimalused, samas oli soov silma paista ja täita kirik külaliste vooga, kuid see näis võimatu missioonina. Idee luua hoonesse videoinstallatsioon osutus aga kõigi piirangute kiuste suureks edulooks. Sündis „Taevas Narva kohal“ – kogu Ida-Euroopa suurim videoprojektsiooni püsiinstallatsioon, millega on kaetud 520 m² suuruse kupli pind. Logo ja graafiline stiil on inspireeritud kiriku kupli arhitektuurist.
    15-minutiline videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast. Meie jälgime seda pikutades! Võimalus sõita liftiga VI korrusele ja sealt avaneb võrratu vaade linnale.

Lõuna Narvas.

Juunist 2023 on Narva raekoda jälle avatud pärast 24-aastast vaheaega! Nüüd asub raekoja hoones muu hulgas ka Narva turismiinfokeskus. XVII sajandist pärit linna hollandi barokkstiilis raekoja hoones (arhitekt G. Teuffel) on segunenud saksa, rootsi ja itaalia arhitektuuri mõjud. Raekoja platsi arhitektuurilisse ansamblisse kuulusid raekoja hoone, börsihoone, linnaapteek ning jõukate rootsi linnakodanike elumajad. Kahjuks on tänapäevani säilinud üksnes raekoda, muud hooned hävisid II maailmasõjas. Majatuuri käigus näed Narva linnapea esinduskabinetti, linnavolikogu istungite saali, pidulike tseremooniate saali ja konverentsikeskust ning tulevaste restorani ja martsipani töötoa/kohviku ruume. Ekskursioonil räägib giid ka linna ajaloost ja legendidest.  Piilume koos giidiga maja salajastesse nurkadesse!

Narva Raekoja kõrval asuv Tartu Ülikooli Narva Kolledži hoone ehitati 2012. aastal kunagise Narva Börsihoone kohale. Hoone ehitati valmis julge projekti “Vihm” järgi ning ühendab endas Narva olevikku ja minevikku. Kolledžihoone esifasaad jäljendab Teises maailmasõjas hävinud börsihoone oma. Börsihoonest säilisid võlvitud lagedega keldriruumid, kus asuvad praegu kolledži näitusesaalid. Raamatukogu 20 arvutikohaga lugemissaalist avaneb inspireeriv vaade Narva linnale.

Laevasõit Narva jõel  Narva-Jõesuusse jõetrammiga – mugava ja moodsa, kahekorruselise ning ruumika reisilaeva “Caroline”. Sõiduaeg on 1 h  20 minutit. Laeva esimene korrus on suurte akendega ning küttega, et ka jahedama ilmaga oleks salongis soe ja sõit nauditav. Laeva teine korrus on aga avatud seintega ning kokkupandava katusega, kus on mõnus peesitada soojal suvepäeval. Laeva pardal on avatud kohvik.

PS! Kuna tegemist on piiriveekoguga, peab reisijatel kaasas olema isikut tõendav dokument!

Me oleme veetnud ühe suurepärase päeva kuulsal ja kummalisel Ida – Virumaal

Reisi hind koos lõunaga  63€

Lisatasu eest pääsmed: 25€-tavahind ja 22€ soodushind (õpilased ja pensionärid) korjame bussis

Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid  tel 55512921  estreisid@neti.ee 
                                                         www.estreisid.ee reisikalender, -tingimused jm

 

Time

All Day (Saturday)

Location

Narva

Narva

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga