august, 2022

06augAll DayUus kuupäev! Kuulus ja kummaline Ida - Virumaa 4. Narva, laevasõit Narva - Jõesuusse, Toila Oru loss aastast 1938.al 59€

Event Details

                    Kuulus ja kummaline Ida – Virumaa  6.august 2022 kuupäeva muutus!

Tartust väljasõit kell 7.00 Turu tn McDonalds’i parklast (10 min varem kohal olla).

    Narva Aleksandri kirik on keerulise ajalooga objekt, mille taasavamiseks otsiti pikka aega ideed. Kirikut iseloomustas keeruline ruumiolukord, väike kogudus ja piiratud kasvuvõimalused, samas oli soov silma paista ja täita kirik külaliste vooga, kuid see näis võimatu missioonina. Idee luua hoonesse videoinstallatsioon osutus aga kõigi piirangute kiuste suureks edulooks. Sündis „Taevas Narva kohal“ – kogu Ida-Euroopa suurim videoprojektsiooni püsiinstallatsioon, millega on kaetud 520 m² suuruse kupli pind. Logo ja graafiline stiil on inspireeritud kiriku kupli arhitektuurist.
    15-minutiline videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast. Võimalus sõita liftiga VI korrusele ja sealt avaneb võrratu vaade linnale.

     Laevasõit Narva jõel  Narva-Jõesuusse jõetrammiga – mugava ja moodsa, kahekorruselise ning ruumika reisilaeva “Caroline”. Sõiduaeg on 1 h  20 minutit. Laeva esimene korrus on suurte akendega ning küttega, et ka jahedama ilmaga oleks salongis soe ja sõit nauditav. Laeva teine korrus on aga avatud seintega ning kokkupandava katusega, kus on mõnus peesitada soojal suvepäeval. Laeva pardal on avatud kohvik.

PS! Kuna tegemist on piiriveekoguga, peab reisijatel kaasas olema isikut tõendav dokument!

Lõuna Narvas.

Kaunis Pühajõe ürgorus asuv Oru park pakub silmailu, avastamisrõõmu ja eri ajakihtidest pärit üllatusi. Pakume virtuaalse ajarännaku 1938 aasta juulikuusse VR – prillide abil.

Mahe suvetuul silitab noorte pärnapuude lehti ja kiigutab õrnalt rosaariumis õitsevate lillede kroonlehti. Õitsevate rooside lõhn mõjub aias jalutajatele lummavalt ning seal, panga serval vaatega merele kõrgub uhke roosakasvalge ehitis. On 1938. aasta juulikuu. Veel pole kellegi huultel küsimust: „Aga kus see siis oli?“

Meeskond lubab: Taasloome maailmu, mida enam ei ole.

 Ajaaukudes koged VR-prillidega aja puudutust täpselt samas kohas, kus Sa asud.

 Meie poolt elustatud minevik on ruumiline, helide ja värvidega terviklik maailm, mis mängib
 Sinu erinevate meeltega.

 Meie hoolime. VR-prille puhastatakse peale igat kasutajat.

Me oleme veetnud ühe suurepärase päeva kuulsal ja kummalisel Ida – Virumaal

Reisi hind koos lõunaga  59€

Lisatasu eest pääsmed: 26€-tavahind ja 22€ soodushind (õpilased ja pensionärid) korjame bussis

Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid  tel 5510419  estreisid@neti.ee 
                                                         www.estreisid.ee reisikalender, -tingimused jm

Missugused kitsendused, nõuded, korraldused reisimisele 2022 a kehtivad, see selgub veel.

Time

All Day (Saturday)

Location

Narva

Narva

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga