december, 2018

13decAll DayLuciapäeva reis jõuluehtes Helsingisse ja Fazerisse väljumise kellaaja muudatus38-89€ 7 vaba kohta

Event Details

    

          Luciapäeva reis jõuluehtes Helsingisse              13.12.2018

Tartust väljasõit kell 03:20 Turu tn. McDonalds’i ja Circul K tankla (end.Statoil) vahelisest parklast. Ebameeldivuste vältimiseks (sõidukellaaja muudatus) palume väljumisajad hiljemalt 2 nädal enne reisi üle kontrollida. Tallinnlastega kohtume kell 6:00 Tallinna sadama A-terminali bussiparklas. Koguneme bussi juurde, kus jagame välja pardakaardid ja seejärel suundub igaüks ise laeva. 

07.00 VIKING LINE laev XPRS väljub Tallinnast. Meid ootab rikkalik hommikusöök rootsilauas. Ajutine laevagraafiku muudatus (21.10. – 16.12.18)
9.40 laev saabub Helsingisse (KATAJANOKKA  TERMINAL ).
9.50 – 10.00 kogunemine bussi ja algab ekskursioon Helsingis.
Tutvume Helsingi Talveaiaga, kus õitsevad paljud selle aja kohta eksootilised lilled (jõulutähed, jõulukaktused, erinevate maade jõululilled jm.).
Sõidame linnast välja ja külastame Fazeri kommivabrikut. Esmalt näidatakse meile troopikas, milline näeb välja kakaouba ja muud viljad, mis kondiitritööstuses kasutusel ja räägitakse, kuidas loodi Fazer ja kuidas käib seal tootmine. Maiustusi valmistatakse juba aastast 1891, mil Karl Fazer pani aluse oma väikesele kondiitripoele. Nende tuntuim tootemärk on Fazerin Sininen. Siis teeme väikese tutvustava ringkäigu, mille kestel saab käega katsuda mitmeid eksponaate ja palju kommi süüa. Igaüks võib kohapeal süüa nii palju komme, kui sisse mahtub (tavaliselt on nii olnud). Kohalikust poest saab  soodushindadega koju kaasa osta. Ringkäigu lõpus ootab meid ka väike üllatus. Külastame ühte suurt kaubanduskeskust, kust samuti saab teha kingioste.
Senati väljakul algab kell 18:00 Lucia paraad. Meie oleme enne seda kohal, et osa saada ka Toomapäeva jõululaadast (kingitused, soojad vorstid, glöggi jm. hea-parem). Peale seda natuke vaba aega.
19.10 kogunemine bussi ja 19.30 ollakse sadamas – KATAJANOKKA  TERMINAL’is. Laevale asumine.
20:30 laev lahkub Helsingist. Meid ootab jõuluaja õhtusöök rikkaliku valikuga rootsilauas (täiskasvanutele on hinnas punane ja valge vein, õlu ja karastusjoogid aga lastele ainult karastusjoogid)!  Laevas vaba aeg. 23.00 laev saabub Tallinna. Koguneme terminali ette parklasse (kus olime hommikul). Tallinnlastega jätame hüvasti ja tartlastega algab kodutee. Reis lõpeb seal, kus algas.

Reisiprogrammis täheldatud kohad ei ole kirjas külastamise järjekorras. Neis võib tulla muudatusi,  seoses kohalike oludega. Selga- ja jalga palun panna ilmale vastav soe riietus ja jalanõud.
Igal reisijal peab olema kaasas ID-kaart või pass, mis kehtib ka peale reisi.

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisi hind: kuni 6a.  38 eurot
                      6 – 11a.  47 eurot
                     12 – 17a. 69,50 eurot
                     täisk. 89 eurot


Hinnas sees:
bussisõit, reisisaatjateenus, laevapiletid Tal-Hel-Tal ja laevas jõuluaja hommiku- ja  õhtusöök
Lisatasu eest maksta koos reisiga Fazeri pääsmed: täiskasvanud 12€, õpilased ja pensionärid 10€, 7-17 aastased lapsed 8 €.

Tasuta sissepääs Fazer Café, kauplus  ja 0-6 aastased lapsed.

Reisikorraldaja: EST – Reisid    Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
                                                      Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

 

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

 

 

 

 

Time

All Day (Thursday)

Location

Helsinki

Helsinki

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666