april, 2024

06apr00:0000:00Muusikal Kabaree Estonias ja Ukraina Kreekakatoliku Kolmekäelise Jumalaema kirikus ekskursioon63-70€

Event Details

                           ESTONIA teatrikülastus, muusikal KABAREE   6.aprill 2024  

Tartust väljasõit Turu tn McDonaldsi parklast kell 13.00.

Tallinna jõudes külastame Ukraina Kreekakatoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema Kogudusehoonet Tallinna vanalinnas (väike annetus). Väga tähelepanuväärne on see, et isegi peaminister Mart Laar on jäädvustatud Ukraina kreekakatoliku kiriku tohutule seinaikoonile, kuigi ta ei ole ikoonile maalimisega ju pühakuks kuulutatud. “Ta juhtis Eesti valitsust, kui me oma kiriku sisse õnnistasime, see on lugupidamisavaldus ilmalikule riigijuhile.”

Ukraina kreeka-katoliku koguduse kirik on vanalinnas uustulnukas, kuigi ukraina kogudus on Tallinnas tegutsenud juba 17. sajandist. Tänane Ukraina kreekakatoliku kirik Tallinnas, otse linnamüüri ääres,  õnnistati sisse 2000. aasta Suurmaarjapäeval, 14. oktoobril.
Esimese vabariigi ajal oli selles hoones Oleviste kiriku leerimaja ja nõukogude ajal KGB ladu; nüüd on seal Jumalaema Kolmkäe (trojerutšitsa) kirik. 1994. aastal rentis kogudus Eesti Evangeelselt Luterlikult Kirikult kabeli koos lähialaga Tallinna vanalinnas. 1998. aastal ostis kogudus selle maa-ala välja. Vahepealse aja jooksul remonditi kabel ja kohandati hubaseks, ühtaegu ajalooliselt ja modernselt mõjuvaks pühakojaks ja võeti kasutusele kirikuruumina.  14. oktoobril 2000 pühitseti taastatud kirik  Kolmekäelise Jumalaema auks. Pühitsemise viis läbi Ukraina Kreekakatoliku Kiriku peapiiskop Ljubomõr Guzar. Kiriku ikonostaasi maalis Lvivi kunstnik Petro Gumenjuk, interjööri kujundas ja teostas koos abilistega Anatoli Ljutjuk. Kes ei soovi osa võtta sellest ekskursioonist, siis neile on vaba aeg iseseisvaks linnaga tutvumiseks.  Kes külastab mõnda muuseumi, kohvikut või sõbrannat.

Kell 19:00 algab etendus. Kohal olla kindlasti pool tundi enne. Etendus kestab koos vaheajaga 3 h ja 5 min.
Tagasisõit  20 min peale etenduse lõppu.

John Kanderi muusikal, John Van Druteni näidendi ja Christopher Isherwoodi jutustuse ainetel.
Maailmaesietendus 20. novembril 1966 Broadhursti teatris
Esietendus Rahvusooperis Estonia 9. veebruaril 2024

Berliin 1929. Ideed Uuest Maailmakorrast levivad järjest jõulisemalt, kuid Kit Kat Klubis on kõik endiselt teretulnud. Sally Bowles on klubi staar ja koos klubi konferansjeega püüab ta hoida elus unistust vabadusest. Klubis kohtub ta noore Ameerika kirjaniku Clifford Bradshaw’ga, kes on tulnud Berliini ennast leidma. Saksamaal, kus natside marsisammud järjest ähvardavamalt kõlavad, areneb nende armastuslugu läheneva maailmasõja varjus.

„Kabaree“ on legendaarne Broadway meistriteos – muusikal, mille tõsine alatoon toob rambivalgusesse 1930. aastate dekadentliku Saksamaa mõjuvallas olevate tavaliste inimeste elud. Muusikali esietendus Broadwayl 1966. aastal oli sensatsioon ja esimesel hooajal anti pea 2000 etendust. See on pildike ajastu metsikust vabadusest ja üksindusest, mis aitasid luua keskkonna vaimsele, kunstilisele ja seksuaalsele vabadusele, mille saatuseks oli natsirežiimi all kuhtuda.

AnnaKarin Hirdwall: „Kas te olete kunagi oma soovidest ja unistustest loobunud, sest kardate tagajärgi, mis nende poole püüdlemine kaasa võiks tuua? Selles lavastuses tahan teile rääkida sellest, kuidas inimesi mõjutab hirm ning kuidas kujuneme sellisteks nagu oleme. Kas elame oma elu kammitsetult või tõevabaduses? Kas suudame tulevikus teha isiklikke ja sotsiaalseid muutusi või hoiame end tagasi ja klammerdume muutuste kartuses vana maailma külge? Tahan tervitada publikut maailma, kus elavad tegelased, kes usuvad, soovivad, armastavad, julgevad, unistavad ja loodavad – sõltumata jõududest, mis püüavad neid kontrollida, piirata, siluda ja hirmutada vait olema.“

Emcee / Konferansjee: Priit Võigemast, Kaarel Targo, Reigo Tamm
Sally: Hanna-Liina Võsa, Piret Krumm
Cliff: Kalle Sepp, Kaarel Targo
Preili Schneider: Juuli Lill, Katrin Karisma 
Härra Schultz: Mart Laur, Jassi Zahharov
Proua Kost: Karis Trass, Kadri Nirgi
Ernst Ludvig: Mart Madiste, Jaak Jõekallas

Esitatakse eesti keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Reisi hind koos bussisõidu ja teatripiletitega: 63€ – 2.rõdu (välja müüdud)
                                                                                  70€ – (välja müüdud)

Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid, tel 55512921  estreisid@neti.ee 
                                                                                   www.estreisid.ee reisiprogrammid ja -tingimused
                                               

Time

(Saturday) 00:00 - 00:00

Location

Tallinn

Tallinn, Kesklinn

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga