september, 2022

10sepAll DayPunahirvede pulmamäng Toosikannu Loomapargis ja safari. Särevere mõis ja parkal 53€

Event Details

                Ulukisafari ehk loomavaatlus Toosikannu Loomapargis  on põnev ja kordumatu elamus!

                                                           10. september 2022

Tartust väljasõit kell 10.00 Turu tn McDonalds’i parklast. Kohal olla u 10 min varem.

Loomapargi territooriumil kohtad mitmeid Eesti metsades elavaid suur- ja väikeulukeid. Toosikannu loomapargis on lisaks 600 punahirvele leidnud elupaiga, põdrad ja metskitsed. Samuti väiksemad ulukid nagu jänesed ja rebased. Matkatranspordiks on meil nõukogudeaegne GAZ veoauto ja retrobuss PAZ.

Augusti lõpust septembri lõpuni kestab punahirvede pulmamäng. Seda vaadata ja kuulata on erakordne võimalus.

Safari viib läbi kogenud giid, kes jutustab huvitavaid lugusid loomade elust meie loomapargis. Ulukisafari pikkus ca 1 h.

Väike armas Särevere härrastemaja e. puula nagu teda kutsutakse, ootab Sind endaga tutvuma. Samuti teeme tiiru kaunis mõisapargis. Pargis saab ammutada energiat iidselt tammepuult ja lasta energiavoolul end kaasa kanda seistes lehiste kolmnurgas.

     Särevere mõisa kahekorruseline puidust peahoonele on ehitatud 18. sajandi lõpus Mõisaansamblis väärivad veel tähelepanu paekivist kelder ning maakivi, tellise ja dolomiidi kooskasutusega kuivati. Mõisahooneid ümbritseb keskmise liigirikkusega 3,2 ha suurune segastiilis park, mis on väga heas korras.
Esimesed teated Särevere mõisast pärinevad aastast 1611, kui Särevere omanik oli Peter Känfer. Aastal 1614 panditi Särevere küla ja veski Wolter Tiesenhausenile. Tüüpiline mõis kujunes välja 1627. aastaks. Omanik oli sellal Hermann Nierodt. Alates 1641. aastast kuulus mõis tema järglastele. Viimane omanik sellest suguvõsast oli Otto von Uexküll Goldenbrandt aastani 1744.
Alates 1811. aastast olid mõisa omanikud von Schillingid. Viimaseks mõisaomanikuks oli Walter von Schilling (surn. 1923).

  

Reisi hind koos lõunaga on 53€

Lisatasu eest külastused: 20€ (korjame bussis)

 

Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid    tel 5510419   estreisid@neti.ee              tee tellimus

                                                            www.estreisid.ee reisikalender,  -tingimused jm info

 

 

 

Time

All Day (Saturday)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga