august, 2021

14augAll DaySeto külavüü kostipäiv 9. (kohvikutepäev)

Event Details

                                 14.08. Seto külavüü kostipäiv 9.

Tartust väljasõit kell  10 Turu tn. McDonalds’i aja Statoili vahelisest parklast.

Sillapää loss valmis 1847.a. ja seda  ümbritsev liigirikas dendropark on Räpina linna uhkuseks. Pargis on üle 300 liigi puid ja põõsaid. Liigirikkus võimaldab pargis pesitseda üle kuuekümnel linnuliigil. Siin elavad oravad, siilid, on nähtud tuhkruid, nirke ja isegi saarmaid. Räpina park on üks parimaid nahkhiirte elupaiku (8 liiki) Eestis.  Pargis ringkäiku tehes jääb teele Musitempel, mille sammaste all teineteisele tõotuse andnud armastajad jäävad eluks ajaks kokku. Meie teemegi jalutuskäigu pargis ja sõidame edasi.

HOOLÕLINE SÜLLEM
Seto Kostipäeva kohvik! Oleme üks tore Värska Gümnaasiumi koolipere, nagu üks kokkuhoidev mesilassülem – üksteist hoides ja ühiste eesmärkide poole lennates. Ikka koos ja teineteist toetades. Meie kohvik Hoolõline Süllem, saabki alguse siit- hoides mesilasi, hoiame inimesi. Nagu ka eelmisel aastal, on meie kohviku kärjekannu menüüs esikohal puhas Setomaa mesi. Maiasmokad saavad mekkida meekooki, meevahvleid ja meega pannkooke. Aga loomulikult saavad kõhu täis ka kõik soolase toidu austajad. Pakume taas traditsioonilist seto putru erinevate lisanditega (tõeliselt maitsev!) ja tõelist unelmate koolilõunat – Värska kooli hamburgerit. Nagu ikka, valmistatuna kohalikust ja värskest toorainest. Lisaks pakume laia valikut magusaid ja soolaseid küpsetisi, mille on valmistanud meie kooli lapsevanemad ja töötajad.  Mesitarus käib pidev tants ja trall, laul ja pillimäng. Soovi korral saad ka ise kaasa lüüa. Lastega tegelevad meie lõbusad mesimummid. Töömesilased suunavad Sind erinevatesse töötubadesse ja meisterdamise nurgakestesse. Põnevat tegevust jagub kogu päeva jooksul nii väikestele kui suurtele kohvikukülastajatele. Meie hoolõline süllem ootab Sind!

OBINITSA.  Siin veedame paar tundi, sest on mida vaadata ja kus käia!


OBINIZZA ÜÜ’LOKAAL! – Seto Kostipäeva kohvik
Teid uutva’ peremiis Riitsaarõ Evar ja pernaane Kauksi Ülle.

ObiNizza üülokaal uut ummi vannu ja vahtsit külälisi, pakk unõhtõt ja unõhki’ nägemäldä’ maikõ, laul nii vahtsit ku hösteunõhtõt vannu hitte. Mi paku igävätse nuurusõ eliksiiri.

Ussõ’ omma’ vallalõ puulpühä kellä 12.00 ja pandas kinni pühäpäävä peräst tuud, ku’ Tuhkatriinu om kaotanu’ kängä: aamõtligõl andmil kell 12.00. Kuum muusika ja kuuma’ joogi’ – Ivvan-tsäi ja vatuga’ kohv, külmä’ joogi’, sakuskataldrigu’ ja kuklikuh´a’, sacheri’ ja mätäskoogi’, kikkaseene’ nii ja naa.

Mi s´oo aastaga hittsüük om suur salahus. Tuu sünnüs Obinizza pääkoka Niilo unõh, päävä kuumusõ ja kogo klanni kuuhtüüh. Täüskuu unõlda’ üül tuu näütäs eis’ hinnäst tälle.Tetäs tuust midä maa om meile kasvatanu, kuis päiv om lämmistänüq.

Setomaalt mindä-äi ar’ tühä kotiga’ ja tuuperäst om meil Kunstizaalih müügih suur hulk piltega’ trükit kottõ ja kohvigumajah ütehostmisõ jaost kõlbulitsõ kauba lett. Kunsti- ja näpotüühuvilisi jaost teemi vallalõ KUNSTIZAALi.

Üü’lokaalih laulva’ ja lugõva’ luulõtuisi poeedi’, autentselt kiunutava’ pille küläpillimehe’. Päse-ei ka’ seto leelost. Kõigi jaost om ka’ vabalava! Rändmuusigu’ saava’ kõtu täüs ja keele hämmest. Tandstas jablotskat ja tangot, valssi ja puntratandsu, kõkkõ-kõkkõ. Baaba ja Ka om kohal!
 Üü’lokaal tulõ kuum! Noored on aga laias ilmas õppinud uusi toite valmistama ja tulevad köögis õpetama…uued maitsed ja makarone nimetavad pasta, piirak on pitsa ja Obinitsa ObiNizza! ObiNizza tähendab ka, et Obinitsa asub täpselt Obi jõe ja Nizza vahel.
OBINITSA MUUSEUM. Obinitsa Muuseum väärib külastamist  ja seda me ka teeme. Siia on kokku kogutud kõik seto traditsioonilises talumajapidamises vajalik: kööginõud, puutööriistad, mööbel, voodirõivad, ilukäterätid, pühaserätid, laudlinad; rohkelt on ka seto rahvarõivaid.  Meile räägitakse jutussit ehk lugusid ning kaasa saab osta seto käsitööd.
SETO ATELJEE-GALERII OBINITSAS.
Kunstkäsitööd – käsitsi trükitud tapeetidest hõbeeheteni – leiab Seto Ateljee-Galeriist, kus tegev Obinitsa kunstnik Evar Riitsaar. Kuuleme ja laulame koos 3-4 laulu.
Meie programmis võib ette tulla muudatusi, sest me sõltume ilmast ja kohalikest oludest!
Ja kindlasti me näeme palju muudki, mida  siin kirjas pole!

Reisi hind:  36 eurot   (väike grupp 15 – 20 in)
Hinnas sees:
bussisõit ja  reisisaatja teenus
Lisatasu eest:  Ateljee-galerii, Obinitsa- ja Sillapää lossi muuseumi pääse ja kohaliku giidi teenus (pens.9€/teised 12€) suveniirid ja muu hea-parem.

Reisitingimused www.estreisid.ee
Reisikorraldaja:  OÜ EST – Reisid  tel 5510419  estreisid@neti.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

                                               

Time

All Day (Saturday)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga