august, 2024

20augAll DayTaagepera lossi võluaed "Alice imedemaa", spa ja Holdre lossal 39€

Event Details

                                Taagepera lossi Võlupark ja spa. Holdre lossi Klaverimuuseum

                                                                                 20.augustil, 2024

                                 Tartust väljasõit kell 10:00 Turu tn McDonaldsi parklast.
 Wagenküll Lossispaa esitleb: Taagepera lossi võlupark „Alice Imedemaal“
Muinasjutuline Taagepera loss on Skandinaaviamaade kauneim juugendehitis, millele lisab sel suvel unikaalse lisaväärtuse juuni lõpus avatud võlupark, kus Imedemaa ilu saab nautida septembri keskpaigani. Maailmakuulsast Lewis Carrolli lasteloost inspiratsiooni saanud pargis avab uksed tõeline võluriik koos tuhandetest lilledest massiivsed lillejõed ja -kosed, värvilise võlumetsa, kümnete temaatiliste skulptuuride ja hiigelsuurte installatsioonidega. Pargi keskmes troonib tõeline vaatamisväärsus – Versaille-stiilis kümnemeetrine purskkaev, mis hiilgab pimedas eri värvi tuledes.
Jalutusrajad luksusliku purskkaevuni on palistatud kaunite elupuude ja värviliste lilleklumpidega. Laste pargis üllatab mudilasi lisaks lastemajale ka purilennuk, mille pikkadel tiibadel on tore ronimist harjutada.
 Lossi muljetavaldava 42meetrise torni kõik viis korrust on saanud kunstnik Helina Toateri pintsli abil muinasjutulise tähenduse: iga korrus avab killukese müstilisest võlumaailmast. Mis oleks aga väljasõit ilma maitsva kehakinnituseta! Taagepera lossi suurepärane köök on saanud juba legendaarseks. Pargi külastajaid ootab kerge menüüga suvekohvik Alice, kus toidu saab kätte soodsa hinnaga ja kiirelt. Samuti on avatud külastajate tõeline lemmik, lossis asuv mitmekesise menüüga restoran Wagenküll. Pakutavad road teeb selles restoranis eriliseks nende valmistusviis. Toidud valmivad Josperi puusöeahjus, mis säilitab roogade mahlasuse, tekstuuri ja hõrgu maitse.

Lossispaa Wagenküll on kiirustamata puhkuse mõtteviis ning spaa- ja saunakeskus mõjub hümnina Sinu ajale väljaspool aega. Siinne hubane, samas elegantne ja luksuslik atmosfäär äratab ja ühtlasi mõjub lõõgastavalt kõikidele Sinu meeltele – rahustavad helid ja hubane valgus, erinevate temperatuuride ja niiskustasemetega saunad ning õdusad veesilmad ja mitmed privaatsed lõõgastus- ja puhkealad peletavad väsimuse ja stressi. Lossispaast leiad karastava külmaveeoaasi, veemassaažiga basseini, Jaapani vanni (42°C), auru- ja aroomisauna (55°C), soola-aurusauna (50°C), suitsusauna (95°C), soome sauna (70°C), merevaigusauna (50-55°C), välibasseini (28°C ja õhk 32°C ). Lossis on võimalik Teil iseseisvalt  külastada nii lossitorni, restoranis portselani näitust lossiproua kogust kui ka fotonäitust tunnelis. Kohapeal 3,5 h.

Holdre loss ja klaverimuuseum.
Alates 1909. aastast kuni 1919. aasta võõrandamiseni kuulus mõis Woldemar von Ditmarile.
Heimatstiili sugemetega juugendstiilis peahoone püstitati mõisa 1910. aasta paiku Woldemar von Ditmari ajal. Varem ei olnud mõisakeskus esinduslikus laadis välja ehitatud.Hoone arhitektiks oli Otto Wildau, kes on ka lähedal asuvate Taagepera ja Karki (kaasajal Läti aladel) mõisahoonete projekti autor. Erinevalt Taagepera mõisa sihvakast ja massiivsest tornist oli Holdresse plaanitud rajada väike puidust haritorn. Millegipärast jäi torn Holdres lõpuks sootuks püstitamata, tornilaadseina mõjuvad vaid sihvakad katusega korstnad. Holdre mõisahoone on Taagepera omast ka palju väiksem, olles põhiosas ühekorruseline. Teine korrus on suurelt osalt mansardkorrus. 1919. aasta riigistamise järel kolis hoonesse kohalik kool, mis tegutses seal kuni 1960ndate aastateni. Lisaks asusid hoones veel raamatukogu, külakeskus jm kohaliku valla asutused. Peale kooli sulgemist kohandati mõisahoone pioneerilaagri tarbeks. Alates 1990test aastatest on mõis eravalduses, kuid seisnud tühjalt ja kasutuseta; praeguseks on hoone ümbrus märkimisväärselt võsastunud. Kõrvalhooneid ei ole säilinud.
 Klaverimuuseumi eesmärgiks on saada kokku võimalikult täielik kogu eesti klaveritest. Tähtsustatud on ka Eesti tunnustatud inimestele kuulunud nö. nimelised klaverid, millede kaudu saab esindatud ka teiste riikide klaveritoodang.

Reisi hind: 39€
Lisatasu eest: spa külastus 24€. Osavõtust tuleb eelnevalt kindlasti teada anda!
Lisatasu eest pääsmed: Võluaeda ja Holdre lossi giidituuriga 20€

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ 
Tellimiseks saada kiri: estreisid@neti.ee            info tel 55512921    www.estreisid.ee reisikalender jm info

Time

All Day (Tuesday)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga