april, 2017

28aprAll DayTallinn - Stenbocki maja, Estonia teatri lavatagune elu ja Ed.Vilde ning A.H.Tammsaare muuseumidal. 32€

Event Details

28.aprill 2017  Tallinn – Stenbocki maja, Estonia teatri lavatagune elu ning
Ed.Vilde ja A.H. Tammsaare muuseumitega

Tartust väljasõit kell 7.00  Turu tn. McDonaldsi ja Statoili vahelisest parklast.

Tallinna jõudes külastame Stenbocki maja. Stenbocki maja on klassitsistlik hoone Tallinnas Toompea põhjaserval, Eesti Vabariigi Valitsuse ja Riigikantselei asupaik. Muidugi me peame arvestama ka sellega, et kui juhtub tulema mõni kõrge väliskülaline, siis meid vastu ei võeta. Isikuttõendav dokument kaasa!
Hoone Rahukohtu tänav 3 kavandas J. C. Mohr Eestimaa kubermangu kohtuasutuste jaoks, pärast 1783. a. Tallinna asehalduskonna moodustamist, kuid pärast asehalduskonna likvideerimist ja hooneehituse riikliku finantseerimise lõpetamist 1788. a. jätkas krahv Jakob Pontus Stenbock hoone ehitust isiklikest vahenditest. Hoone valmis 1792. aastal ja sellest sai hoopis Hiiu-Suuremõisa mõisniku krahv Jakob Pontus Stenbocki Tallinna residents.
1891. aastal võeti maja kasutusele kohtuhoonena (Tallinna-Haapsalu Rahukogu jt.), kohtud Tallinna Kalinini Rajooni Rahvakohus ja Tallinna Oktoobri Rajooni Rahvakohus töötasid seal 1987. aastani, mil valmis Tallinna Linnakohtu Liivalaia kohtumaja, Liivalaia tänaval Tallinnas.
2000. aastani tegutses Eesti Vabariigi Valitsuse Riigikantselei Toompea lossis, jagades hoonet Riigikogu Kantseleiga. 1996. aastal alustati Toompeal 18. sajandist pärineva endise kohtuhoone, Stenbocki maja renoveerimist valitsuse ja Riigikantselei tarbeks.
Riigikantselei ametnike esimene tööpäev Tallinnas Rahukohtu 3 asuvas hoones oli 26. juunil 2000 ja esimene valitsuse istung päris oma majas peeti 8. augustil 2000.
2001. aasta lõpul võeti kasutusele ka remonditud tööruumid Stenbocki maja kõrval Rahukohtu tänav 1 asuvas kunagises aadlielamus. Sinna asusid portfellita ministrid oma büroodega ja veel mõned Riigikantselei üksused.  Jalutame Toompealt allalinna ja….. Vaba aeg lõunastamiseks.
Kas soovid Estonia majast ja rahvusooperi tegemistest rohkem teada saada?
Teeme 1-tunnise ekskursiooni Estonia teatrisse, tutvume kauni ajaloolise hoonega ja vaatame, mis toimub majas enne, kui eesriie tõuseb. Iga ekskursioon on unikaalne, nii nagu etenduski, mis igal õhtul erinev. Võib-olla saad jalutada lava taha, külastada mõnda töötuba või kohtuda oma teekonnal isegi lauljate-tantsijatega. Kindlasti saad põhjaliku info maja arhitektuurist, lavakonstruktsioonidest, ooperi- ja balletietendustest jpm. Peab silmas pidama, et ekskursioonil läbitakse pikki vahemaid ja ronitakse üles-alla mitmetest treppidest – aga uskuge, see on seda väärt!
Kui me Estonias sattusime võlumaailma, siis külastades Eduard Vilde- ja Anton Hansen Tammsaare majamuuseume Kadriorus, läheme ajas tagasi eelmise Eesti Vabariigi 20-30’ndatesse aastatesse.
19. sajandi keskpaiku Kadrioru lossivalitsejale ehk kastellaanile ehitatud neobarokse maja esimesel korrusel asuv muuseum tutvustab 20. sajandi alguse ühe tuntuma eesti kirjaniku Eduard Vilde (1865-1933) viimast kodu.Vilde muuseumi on peetud Eesti üheks terviklikumalt säilinud 1920. aastate interjööriks. Muuseumi püsiekspositsioon annab ülevaate kirjaniku elust ja loomingust. Läbi autentse omaaegse kodu avaldub Vilde argi- ja mõttemaailm. Mõnisada meetrit vahet ja historistlikus suvila tüüpi majas, asub Eesti kirjandusklassiku A. H. Tammsaare (1878 –1940) korter-muuseum. Selles hoones elas kirjanik aastatel 1932 – 1940 ning seal ta ka suri. Maja teisel korrusel asub kirjaniku viietoaline korter, mis on sisustatud algupärasel kujul. Just siin kirjutas Tammsaare oma 1930. a. kõrgperioodi loomingu.   Hoone teises tiivas on kirjanduslooline väljapanek Tammsaare elust ja loome-pärandist. 2006. a. avatud uus püsinäitus “Tõde on inimeses” püüab vaadata maailma Tammsaare silmade läbi ning läheneb kirjanikule selliste märksõnade nagu maastikud, linnad, inimesed ja ühiskond kaudu.

Reisi hind (vana): õpilased, üliõpilased  32 eurot, pensionärid   35 eurot ja  täiskasvanud  37 eurot
Reisi hind (uus): seoses meist mitteolenevatest põhjustest (muuseumipiletite kallinemisega) kallineb reisi hind kõigil 2 eurot. Selle vaheraha korjame bussis.

Hinnas sees: bussisõit, kohapealsed giiditeenused ja pääsmed (Estonia ja 2 muuseumi)
Reisikorraldaja:  Est – Reisid OÜ  Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Friday)

Location

Tallinn

Tallinn, Kesklinn