december, 2019

21decAll DayTalvine pööripäev. Šokolaadi valmistamine, paranormaalne Dikli mõis, Gardu Muti laat Valmiera mõispargisal 35€ 10 vaba kohta

Event Details

Talvine pööripäev Lätimaal 21.12.2019

Tartust väljume kell 8:30  Turu tn McDonaldsi parklast.

Talvine pööripäev oli vanarahval tähtis püha, kus tähistatakse valguse võitu pimeduse üle. Sel ajal korraldatakse Valmiera mõisa pargis Gardu Muti (Maitsev Suu) laat, kus pakuvad omi tooteid läti käsitöömeistrid ja talunikud. Avatud on ka õllekeedukoja pood ja restoran.
Laadakülastus tasuta.

Šokolaadi tootmise saladuste avastamine ja osalemine väikeses šokolaaditoodete tehase töötoas. Kui midagi ise teeme, siis selle ka ära sööme või koju kaasa võtame. Meistrite toodangut saab ka kaasa osta. Tasuline töötuba.

Paranormaalne Dikli mõis.

Mitte kaugel Valmierast asub peen Dikli mõis, kus on ööbinud nii riigijuhid kui muud tähtsad tegelased, aga paik pakub suurt huvi ka tondipüüdjatele.

Presidendisviit, sigarituba (kus ei suitseta

ta), uhked interjöörid, mõisavalitseja-aegne kamin, gurmee restoran ja öko spaa – mõis nagu peen mõis ikka. Tube on kokku 42, mõisahoone kõrvale on rajatud ka hinnatundlikumale kliendile mõeldud toad. Kuna omanik, arvutiärimees Egons Mednis on kirglik jahimees, on kindlasti põnev peatuda numbritoas, mis on mehe  jahiretkedelt toodud trofeedega kaunistatud ning meenutab tundlikumatele persoonidele kaadreid mõnest süngevõitu filmist. Varem tegutses mõisas ka ortopeediakeskus ning sanatoorium, kuid mis sündmused mõisas toimunud on, võib vaid aimata. Nimelt valdab ülitundlikke inimesi toa number 11 juures – täpsemalt koridoris – väga imelik tunne, nagu jookseksid mööda keha sipelgad. Pealaest jalatallani. Tunnet saadab peaaegu et vappevärin, mis numbrituppa astudes kaob. Aga just seda siia tondipüüdjad otsima tulnud ongi – 11. tuba ja selle esine on nende seas vägagi hinnatud. Paranormaalse aktiivsuse arvatava põhjustaja portree on restorani seinal. See olevat just see vana mõisaproua, kes siiani külastajatele judinaid tekitab. Tasuline külastus.

Algab kojusõit. Tartusse jõuame 18 – 18.30

Reisi hind tellimisel ja maksmisel kuni 30.09.  – 35€
                                                                al 01.10. – 39€

Lisatasu eest külastused 11 eurot (korjame bussis)

 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ  Raekoja plats 13 -15, Tartu tel. 7441666  estreisid@neti.ee
                                                          Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

www.estreisid.ee reisitingimused

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Valmiera

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666