october, 2021

15oct00:0000:00Teatrireis Ugalasse. Viljandi mõis. Vabanes 2 kohta38€

Event Details

Teatrireis Ugalasse. Etendus „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus”

                                                       15.oktoober, 2021

Tartust väljasõit kell  15.30 Turu tn McDonalds’i parklast.

Viljandisse jõudes on meil plaan külastada Viljandi mõisat, kus avatakse selle aasta suve lõpus väga esinduslik hotell. Hoones on tehtud suur taastamistöö, välja on puhastatud seinamaale jm. Meil jääb ka aega kohvitamiseks. Vaatame, mis on saanud J. Joala kujust jm.

Kell 19.00 algab etendus, mis on  peadpööritav rännak läbi saja aasta.

 Viljandi eakatekodus on kõik valmis Allan Karlssoni 100. sünnipäevaks. Kohale on tulnud linnavalitsuse ja ajakirjanduse esindajad, tellitud on tort, eakatekodu elanikud on pannud selga oma kõige pidulikumad riided. Kui peoseltskond Allan Karlssoni tuppa siseneb, pole juubilari ennast aga kusagil. Saja-aastane Allan Karlsson on akna kaudu põgenenud.

 Järgneb peadpööritav ja plahvatusterohke tagaajamine läbi suvise Viljandimaa, aga ühtlasi ka rännak läbi Allan Karlssoni elu ja lähiajaloo sõlmpunktide. Oma elutee jooksul satub Allan paljude 20. sajandi pöördeliste sündmuste osaliseks. Ta kohtub Francisco Franco, Harry Trumani, Jossif Stalini, Kim Jong Ili ja veel mitmete suurkujudega, aga ka teadlaste ja hullukeste, kurjategijate ja politseinikega. See on musta huumori ja elava muusikaga vürtsitatud lugu väikesest inimesest, kes suudab suurte sündmuste keskel jääda iseendaks ja uskuda kõige kiuste inimlikku headusesse. Või nagu Allan Karlsson ise armastab öelda: “On, nagu on, ja tuleb, mis tuleb”.

 Ugala 100. hooaja avalavastus „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” põhineb Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni 2009. aastal ilmunud esikromaanil. Lavastuse on dramatiseerinud Priit Põldma (NUKU teater). See elujaatuse tippteoseks nimetatud romaan on tänaseks tõlgitud ligi 40 keelde. 2013. aastal esilinastus Rootsis romaanil põhinev komöödiafilm ning praegu valmistatakse samal teosel põhinevat filmi ette Ameerikas. 2018. aastal kirjutas Jonas Jonasson teosele ka järje “Saja ühe aastane, kes mõtles, et ta mõtleb liiga palju”.

 NB! Lavastus sisaldab tugevaid heli- ja valgusefekte.

Osades: Aarne Soro (peaosa),
Andres Tabun, Tarvo Vridolin, Terje Pennie, Janek Vadi, Kadri Lepp, Luule Komissarov, Martin Mill, Laura Kalle, Oleg Titov, Aili Nohrin, Siim Tubli, Ardo Tammoja ja Ivari Visnapu

Muusikud: Arno Tamm, Marvin Mitt, Kalev Välk, Mart Nõmm ja Marko Mägi

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja kuni 55 minutit (sh 20-30-minutiline vaheaeg).    Kell 22:15 on tagasisõit.

Kaasa palume võtta vaktsineerimistõendi (2. vaktsiinist möödas 2 nädalat); COVID-19 läbipõdemise tõendi või negatiivse PCR testi, mis ei ole vanem, kui 72h ja isikut tõendava dokumendi. Soodushinnaga  testi jaoks saate koodi.


Hind: 38 eurot (bussisõit ja teatripilet)

 Reisikorraldaja: OÜ Est – Reisid, tel. 5510419  estreisid@neti.ee   www.estreisid.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

(Friday) 00:00 - 00:00

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga