december, 2021

04decAll DayTeatrireis Viljandisse. Ugalas „Leskede kadunud maailm“. Vana – Võidu mõis. Välja müüdud!41 €

Event Details

Teatrireis Viljandisse. Ugalas „Leskede kadunud maailm“. Vana – Võidu mõis 4.12. 2021.

Tartust väljasõit kell 13.00  Turu tn McDonaldsi parklast.

Vana – Võidu mõis. Vana-Võidu mõisast on leitud Herculaneumi maalingute koopiad!

EKA muinsuskaitse osakonna praktika käigus leiti Vana-Võidu mõisa väikeses saalis mõisa ehitusaegsed maalingud. Hilisklassitsistlik mõis on oma praegusel kujul valminud 19.sajandi keskpaigas. Maalingute näol on tegemist väga kõrgekvaliteediliste koopiatega Herculaneumist. Mõis kuulus von Strykide perekonnale ning maalingud vastavad naabruses asuvate Suure-Kõpu Pompei koopiate ja Voltveti antiikatribuutikat kasutavate maalingute ringile – kõik kolm mõisa kuulusid samale perekonnale ning valmisid samal ajal.
Vana-Võidu maalingud järgivad tüüpilist antiikset seinaviimistlusskeemi: alumises tsoonis on marmoreeritud lambrii, kesktsooni moodustavad suured paneelid ning seinte ülemisse, friisi ossa on maalitud figuraalkompositsioonid.
EKA muinsuskaitse osakonna praktika käigus leiti Vana-Võidu mõisa väikeses saalis mõisa ehitusaegsed maalingud. Hilisklassitsistlik mõis on oma praegusel kujul valminud 19.sajandi keskpaigast. Haridus- ja teadusministeerium otsustas täielikult korda teha Viljandi kutseõppekeskusele kuuluva Vana-Võidu mõisa ja selle taga asuva kutsekooli spordihoone. Suur ehitus läheb hinnanguliselt maksma 2,7 miljonit eurot.
 Maalingute näol on tegemist väga kõrgekvaliteediliste koopiatega Herculaneumist.  Herculaneum [herkul’aaneum] oli Vana-Rooma linn, mis asus Itaalias Campania maakonnas Napoli lahe kaldal. Nagu Pompei ja Stabiae, hävis ka Herculaneum Vesuuvi purske tagajärjel 24. augustil 79. aastal ning kattus püroklastilise materjali kihiga. Tänapäeval sellel kohal olev asula kandis kuni 1969. aastani nime Resina, pärast seda Ercolano. Alates 18. sajandist on linnas toimunud väljakaevamisi.

Etendus algab kell 17:00 ja on Andrus Kasemaa romaani ainetel.  On 1990. aastate teine pool. Poiss loeb ajalehekuulutust ja sõidab nädalaks ajaks ühte rannakülla sotsiaaltööd tegema, et lihtsal viisil raha teenida. Kohale jõudes avastab ta, et külakese ainsaiks elanikeks on neli särtsakat leske ja üks sõnaaher vanatüdruk. Keegi neist ei soostu aga poisile ütlema, milles tema tööülesanded seisnevad. Leskede mälestused, kujutelmad ja unenäod moodustavad tiheda padriku, kus uustulnukal on päris võimatu orienteeruda. Pealtnäha kombekad prouad haaravad poisi oma veidrate, ennustamatute ja ohtlike mängude keerisesse.

 „Leskede kadunud maailm“ on müstiline lugu möödalibisenud ajast ja elamata jäänud eludest. Lavastus tõukub Andrus Kasemaa samanimelisest debüütromaanist, mida on nimetatud ka etnograafiliseks proosapoeemiks. Teos ilmus 2012. aastal ja põhineb aastate jooksul peetud vestlustel autori kodukandi lesknaistega.

Esietendus: 23. veebruar 2021. Autor Priit Põldma ja lavastaja  Ringo Ramul

Osades Oskar Punga, Kaie Mihkelson (Eesti Draamateater), Terje Pennie, Garmen Tabor, Luule Komissarov ja Vilma Luik

 NB! Lavastuses suitsetatakse ja kasutatakse tervisele ohutut lenduvat värvipulbrit.
 Etendus kestab 1 tund ja 45 minutit (ilma vaheajata). Kell 19.00. algab tagasisõit.

Reisi hind koos teatripileti ja Vana – Võidu mõisa külastusega 41 eurot

Kaasa palume võtta vaktsineerimistõendi (2. vaktsiinist möödas 2 nädalat) või COVID-19 läbipõdemise tõendi ja isikut tõendava dokumendi. Mask ka.

 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ   tel 5510419  estreisid@neti.ee     www.estreisid.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Saturday)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga