may, 2017

31may(may 31)05:0006jun(jun 6)22:00Tšehhimaa - seekord teistmoodi

Event Details

       Tšehhimaa – seekord natuke teistmoodi   31.05.- 06.06.2017.a.

1.päev.  Tartust väljasõit varahommikul kell 5.00 Turu tn. McDonalds’i ja Statoili vahelisest parklast. Baltimaad (Leedus teeme söögipeatuse, soovijad saavad tasumisel kasutada eurosid või meie pangakaarte) ja Poola, kus ööbime Warssavi piirkonnas (2-3 kohalised mug. toad).
2.päev.  Hommikusöök. Sõidame mööda Poolamaad ja teeme peatuse Wroclaw (hääldusega „Vrohts-wahv“) vanalinnas. Linn ise on suuruselt neljas linn Poolas ja riigi lääneosa suurim piirkond. Kunagi domineerisid seal sakslased ja seal on siiani palju germaani kirikuid. Linnas toimusid pärast mitmeid raskeid üleujutusi üheksakümnendatel ulatuslikud renoveerimistööd. Praegu on vanalinn tagasi elule toodud ja seda peetakse üheks Poola kaunimaks linnapiirkonnaks.Varem aga oli see osa Boheemiast, Austria Impeeriumist, Preisimaast ja Saksamaast. Kõik need perioodid on andnud oma arhitektuuristiilid, mille tulemuseks on hoonete arhitektuuri unikaalne kooslus ja mitmed populaar-sed turismiobjektid. Mõned ütlevad, et Wroclaw on Krakowi moodi, mõned jälle vastupidi. Mine sa võta kinni, tuleb ise üle vaadata. Dvur Kraloves külastame kohalikku loomaaeda (pääse lisatasu eest, Tšehhi kroon), mis ei ole mitte mingi tavaline väikelinna loomaaed, vaid siin asub Euroopa suurim safaripark koos lugematute kaelkirjakute, sebrade jt. eksootiliste loomadega. Safaril osalemiseks (ettemaks 17€) ei pea sõitma Aafrikasse vaid see tuuakse „koju“ kätte. Tšehhis asuv Dvur Kralove loomaaed on üks Euroopa kahest loomaaiast, kes taas-asustab musti ninasarvikuid loodusesse. Ööbime ühes kaunis väikelinnas (2-3 k. mug. toad).
3.päev. Hommikusöök. Külastame Škoda Autotehast ja  muuseumi (u 3 h, pääse lisatasu eest, Tšehhi kroon).
See peaks pakkuma huvi nii naistele, meestest rääkimata. Kui kohe kuidagi ei taha ekskursioonist osa võtta, siis sel ajal on vaba aeg. Võtame ette teekonna Lääne-Tšehhimaale ja sealt leiame eest ühe väikelinna, kus õlletehas on 1573.aastast ühe perekonna/suguvõsa käes. Meile korraldatakse õlletehases ringkäik (pääse lisatasu eest, ettemakstes 3,50€) ja pärast avatakse õllepurkkaev, kus igaüks saab nii palju kesvamärjukest juua, kui soovib aga ei pea! Majutus spa hotellis**** (2-3 k. mug. toad) ja meid ootavad õlle- ja humalavannid (lisatasu eest, ettemakstes 25€). Need on väga kasulikud meie närvisüsteemile, nahale, vereingele jm. Vann kestab 20 min, pärast 20 min puhkust sooja teki all ja janu kustutamiseks kohalik õlu (võib küsida ka alkoholivaba õlut). Kindlasti on vaja reisi tellimisel teatada soovist nendest vannidest osavõtt, hiljem vabade kellaaegade olemasolul. Vaba aeg.  Basseini- ja mullivanni külastus hinnas sees.
4.päev. Hommikusöök. Vanniprotseduurid  ja ärasõit kell 12. Sõidame Prahasse, kus tähtsaimaks vaatamisväärsuseks on kindlasti kuningaloss koos Püha Vituse katedraaliga. Jalutame sinna läbi vanalinna, üle Karli silla ja läbi Mala Strana.
Mala Stranas Nerudova tänaval (kuulsa Tshehhi luuletaja Jan Neruda järgi), mis viib Väikese Kvartali keskväljakult üles Praha linnuse juurde, asub linna kõige kontsentreeritum majamärkide kogu. Praha majadel nimelt polnud numbreid kuni 1770. aastani. Enne seda tunti ja leiti maju sarmika allegooriliste sümbolite süsteemi järgi. Algselt oli paljudel neist alkeemiline tähendus, kuid tänapäeval on suur osa neist tähendustest ajaga kaotsi läinud. Nt. kahe päikese majas sündis tänavale nime andnud poeet Jan Neruda (1834-1891), kuldvõtmega majas elasid linna kullassepad. Kuldratas ja punane lammas on alkeemilised sümbolid; esimene neist sümboliseerib üht etappi magnum opus´est — protsessist, mille käigus usuti tina kullaks muutuvat. Kolme viiuliga majas elas viiulimeistri perekond ja räägitakse, et üks kuratlik trio kääksutab seal kuuvalgetel öödel oma pille. Mida aga mõtlesid need, kes oma maja märgistasid rohelise vähi või rippuva pastinaagiga?! Tänapäeval on enamikes nendest majadest restoranid, kohvikud ja kunsti-, klaasi- või käsitööpoed.
Praha linnus, mid kroonivad Püha Vituse katedraali uhked tornid, on Tshehhimaa kujundlik ja ajalooline kroon. Prints Borivoy ehitas sinna 9. sajandi lõpul puukindluse ja sestpeale on jõele vaatav künkatipp olnud Premislyde dünastia elukoht. Suur osa kindlusest ehitati 16. sajandil ümber ning sai tänapäevase renessanss-stiilis näo. Praegu asub seal Tshehhi Vabariigi presidendi kantselei. Meil on kombipilet (2017.a. hind täpsustamisel, Tšehhi kroon), mis annab võimaluse külastada mitmeid ajaloolisi objekte. Ööbime hotellis*** (2-3.k. mug.toad).
5.päev. Hommikusöök. Jätkame tutvumist  Praha vanalinnaga ja kuulsa raekoja astronoomilise kellamänguga (külastame seda maja, lisatasu Tšehhi kroonis) jm. Kell näitab aega, aga null-punkt on päikeseloojang. Seega kui linnatuuri ajal on kell 10 hommikul, siis kell näitab number 13, ehk 13 tundi eelmisest päikseloojangust. Lisaks näitab see ka igasugust astronoomilist ja astroloogilist värki, päikese ja kuu asendit, millises sodiaagimärgis päike asub jne. Vanimad kella osad pärinevad 14. sajandist, aga aja jooksul on sinna pidevalt midagi juurde lisatud. Lõuna ajal hakkame edasi sõitma ja teeme peatuse ühes teeäärde jäävas lossikompleksis, kus hooneid vaatame väljast aga naudime lossikompleksisasuvaid  suurepäraseid lilleaedu (lisatasu eest, Tšehhi kroonis).  Kogu kompleks kanti 1998.a.a UNESCO kultuuripärandi nimekirja, kui ehe näide täielikult ja hästisäilinud 17. ja 18.sajandi lossi-kompleksist kaunite aedadega.  Ööbime Olomouchi kesklinna lähedal hotellis*** (2-3.k. mug. toad). Hotellis spa osakond (kohapeal, lisatasu eest).

6.päev. Hommikusöök. Tšehhimaa ja Poola. Teepeal kaubanduspeatus. Öö hotellis (2-3.k. mug.toad).

7.päev. Hommikusöök. Poola ja Baltimaad. Teel peatused. Hilisõhtuks kodus.

Hind:  329 eurot kuni 28.02.2017 ( ja gruppidele al. 20 in)
345 eurot al. 01.03.2017

Hinnas sees: bussisõit (kütus, teedemaksud), majutused mugavustega hotellides koos hommikusöögiga, giiditeenus

Lisatasu eest: külastatavad kohad, tarbitavad teenused (2017.a. hinnad täpsustusel) ja tervisekindl. (30 000€ katet) 7-18.a. 7,60€; 19 – 64.a. 7,50€; 65 – 70.a. 11,50€
Soovitame lisaks vormistada ka reisitõrkekindlustuse, mis katab sissemakstud kulud reisist mitte osavõtmisel haiguse või vandalismiohvriks langemise tõttu.
Vastavat hinda küsige meie reisibüroost (hind sõltub vanusest).

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: Est – Reisid  Raatuse 20 Tartu, tel. 7441666 estreisid@neti.ee
                                                   Lossi 13 Põltsamaa, tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee
                   

 
Saada päring siit!

Time

May 31 (Wednesday) 05:00 - June 6 (Tuesday) 22:00

Location

Tšehhi

Tšehhi

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666