june, 2019

15junAll DayVastseliina maarahvalaat ja uuenenud linnus, veinitalu ja kitsejuustal. 39€

Event Details

Maarahva laat Vastseliinas,  uuenenud Vastseliina linnus, veinitalu ja kitsejuustutalu

15.juunil  Tartust väljasõit kell 8:00 Turu tn. McDonalds’i parklast.

Maarahva laat Vastseliinas, Vastseliina Piiskopilinnuse uus nägu ja Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus on legendidest tulvil paik, kus ootavad avastamist 14. sajandist pärit linnusevaremed ja pühakoht, elamusekeskuse peahoone, linnuse kõrts, Palverännumaja, väike Teeliste kabel ning mõisapark. Kohalikud giidid on teejuhtideks.

Vana-Liivimaa kunagise võimsaima ja ilusaima kindlustusehitis Vastseliina piiskopilinnuse varemetes asub  paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353. aastal linnuse Püha Risti kabelis aset leidnud Valge Risti imest saati on Vana-Vastseliina lisaks tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele olnud ka paljude kultuuri- ja ajaloohuviliste rändajate armastatud sihtkohaks. Aeg pole ei linnusele ega ka pühaks peetud kabelile armuline olnud ja praegu on selle kunagisest hiilgusest ja tuntusest vaid üsna vähe alles.
Elamuskeskuses peahoones on linnuserüütlite saal ja hansakaupmeeste tuba, alkeemiku nurk ja piinakamber.
Palverännumaja tutvustab kõike seda põnevat, mis on seotud keskaegsete palverändurite ja palverännakutega.  Tänu elamuslikule interaktiivsele ekspositsioonile saavad elamuskeskuse külastajad omal nahal kogeda, mida keskaegne palverändur tundis, mida ta kartis ja mida armastas. Lõuna Piiri kõrtsis.

Uue-Saaluse veinitalu pidas 16.12.18.aastal oma 1. sünnipäeva. Ettevõtlikud inimesed on rajanud veinitalu, mida ka meile tutvustatakse. Käime põllul ja veiniköögis ning degusteerime 3 veini, mille kõrvale väikesed suupisted perenaise küpsetatud ciabattast  ja kodustest võietest. Kes soovib kohalikku toodangut kaasa osata, see võimalus on olemas.

Kolotsi mahe kitsejuustu talu.

Oleme mahe peretalu Võrumaal, Haanja rahvuspargis – nii tutvustavad oma elamist Merle ja Mart.  Talu tegevuseks on kitsekasvatus ja kitsepiimast juustu valmistamine. Kolotsi tallu elama asusime 2009. aastal. Linnast lahkumiseks oli põhjuseid  mitu. Olles ära proovinud lambakasvatuse, jäime pidama  kitsekasvatusele, sest see sobis meile rohkem.  Leidsime mõlemad oma kutsumuse ja töö, mida teeme rõõmuga. Merle saab olla laudas ja tegeleda loomadega, millest ta unistas juba lapsest saati. Tal oli kindel soov õppida veterinaariks. Kuid läks teisiti ja oma unistuse, loomadega koos elada, sai ta teoks teha alles 40 aastaselt. Mart saab toimetada köögis luues ja arendades tooteid kitsepiimast ja -lihast. Toidutegemine on olnud tema hobi nii kirurgiameti kui ärijuhtimise kõrval. Nüüd lõpuks saab ta ennast pühendada hobile. Olles talu juustumeister, teeb ta kõik tooted ise, et tagada võimalikult ühtlane kvaliteet. Juustudegustatsioon ja kaasaostmise võimalus. Juustud ei võistele odavuselt poe omadega aga see-eest väga omapärased, tehtud suure südamesoojuse ja oma retseptide järele.

Reisi hind 39 eurot

Hinnas sees: bussisõit ja lõuna

Lisatasu eest külastused (tavapääsmed 31€ ja pensionäridel 29€)

Reisikorraldaja: Est – Reisid   Raekoja plats 13-15, 2.korrus Tartu tel. 7441666  estreisid@neti.ee
                                                 Lossi 13 Põltsamaa  tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

www.estreisid.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Saturday)

Location

Vastseliina

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666