august, 2016

20augAll Day21Vormsi ja Haapsalu Valge Daamal.90.-

Event Details

Vormsi – Haapsalu Valge Daam –Taebla – Kullamaa 20.-21.8.2016    – vabad kohad ootelehel

Vormsi on suuruselt neljas saar Eestis, kust siin elanud arvukas rannarootsi kogukond oli 1944. aastal sunnitud lahkuma. Suhteliselt puutumatus saare looduses on säilinud rannarootsi mälestised ja saarerahva traditsioonid. Ühinedes meie reisiga tutvute saare loodus- ja kultuuripärandiga ning saate osa saareelanike rahulikust looduslähedasest eluviisist.
1.päev. Väljasõit Tartust kell 8:15 Turu tn. Mc Donalds’i – Statoili parklast.
Kuu aega enne reisi kontrollida väljasõidu kellaaega! Kell 12:15 väljub praam Rohukülast Sviby’sse (sõiduaeg u 45 min.). Saabumine Sviby sadamasse, kohaliku muuseumi külastus (pääse), lõunasöök. Alustame ekskursiooni Vormsi saarel ja tutvume saare külade eluga lähemalt. Vormsi kaks poolt – ida- ja läänepool erinevad üksteisest. Idapoolsed külad, kus elasid kalurid ja vaesem rahvas, on praegu paremini säilinud. Läänering viib saare jõukamasse ossa. Siin elasid laevaomanikud ja meremehed, kellel olid suured ja uhked majad, kuid vähe maad.
Norrby küla – vana sumbküla ja sadamakoht
Diby küla – viimasena kalapüügiga tegelenud küla
Rälby küla – korrastatud ja vajadusel tegutseva tuulikuga küla
Hullo küla on saare keskus – kool, Püha Olavi kirik, rõngasristidega surnuaed, jne
Rumpo poolsaar – haruldaste samblakoosluste kasvukoht
Kersleti küla – siin asub vana palvemaja ja selles külas prooviti ka soola valmistamist
Saxby küla – kaunis rand ja majakas
Suuremõisa – vana Magnushofi mõisa süda, millest säilinud ainult varemed.
Meie marsruut ei kulge mitte kõikjal.
Õhtuse laevaga (17:05) mandrile tagasi. Jõuame Haapsallu, kiire majutus Fra Mare spa  hotellis (2-kohal.mugavustega toad) ja siis linna . Vaba aeg. Haapsalu toomkiriku küljes asuva ristimiskabeli aknal võib augusti täiskuuöödel näha naisterahva kuju – Valget Daami. Legend räägib, et keskajal……..
Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi.  2016.a. etenduse pealkiri on „Südamega läbi müüri“ (esialgsest oli hoopis teine pealkiri) ja seekordsel Valge Daami lavastusel on ehe ajalooline taust, mis lisab müüdile usutavust ja on kindlasti ka õpetlik lugu – kõik, mis lavalt maha mängitakse, ongi siinsamas Haapsalus kunagi sündinud. Tegusid teevad sajandeid tagasi reaalselt elanud isikud, kel olid Haapsalus oma suurejoonelised ja mitte just kõige paremad kavatsused. Vaatajale näidatakse ka seda, mis võinuks lavastuse autorite nägemuses sündida, kuid tükk põhineb siiski ajaloolistel faktidel.Inimesed on aastatuhandeid ehitanud seinu ja ladunud müüre, et tunda end turvaliselt. Aga kui neid seinu ja müüre ei olekski? Kui armastus oleks nii võimas, et müürid enam ei loe?Uus Valge Daami vabaõhulavastus “Südamega läbi müüri”
Näidend: Jan Kaus
Lavastaja: Aleksander Ots
Kunstnik: Karel Rahu
Videokunstnikud: Anti Rannus ja Vahur Kuusk (Vaatenurk)
Muusika: Angela Aak ja Lea Dali Lion
Osades: Loore Martma, Priit Loog (Endla teater), Veljo Reinik, Andres Urb, Indrek Pangsepp, Karel Rahu, Siim Birk, Andree Prees, Anneli Haabu, Katrin Arrak, Liivi Ollino jpt
Sissepääs piiskopilinnuse hoovi avatakse kell 20.30, etenduse algus kell 22.00 ja kestvus 1h 20min
2.päev. Hommikusöök . Hommikusaun ja ujumine. Tasuta wifi. Haapsalust lahkume kell 11. Edasi viib meie tee kunstnik Ants Laikmaa maja-muuseumisse (pääse). Kunstnik, kelle sünnist möödus 5. mail 150 aastat, sündis Vigala vallas Läänemaal. Maalimist õppis A. Laikmaa Peterburis ja Düsseldorfi Kunstiakadeemias, tema lemmiktehnikaks oli pastell. Peamiselt maalis ta loodus- maastikke ja portreesid eesti haritlastest ning Lääne-Eesti talurahvast.Oma viimase kodu rajas kunstnik Läänemaale, Kadarpiku külla. Maja on ehitatud kunstniku enda jooniste järgi ja maja ümbrust ehib imekaunis looduspark. Majamuuseumi esimesel korrusel on meistri elukäiku tutvustav väljapanek. Ülemisele korrusele jäävad ateljee, töö- ja magamistuba koos isiklike esemete ja etnograafilise vanavaraga.
Kullamaa kalmistu, kui kunsti- ja ajalooraamat (kivid räägivad lugu; salapära ja küsimused; eestlased ja aadlikud;rohkelt kunstitöid; lõputu hulk saatusi). Seda kõike tutvustab meile kohalik ajaloouurija Lembitu.
Põikame sisse Märjamaa Gümnaasiumi kooliaeda. Märjamaal saavad kooliaias ka need lapsed käe mullaseks teha, kellel oma koduaeda pole, kuid on huvi aiatöö vastu. Ajakiri Kodu & Aed avaldas loo Märjamaa gümnaasiumi kooliaiast 2014. aasta aprillis. Gümnaasium sai Kauni Koduaia konkursil Fiskarsilt 1000 euro väärtusega kinkekaardi tööriistade ostmiseks
Hind: 90 € registreerimisel ja sissemaksu tasumisel kuni 29.02.2016
  95 € alates 01.03.2016
Hinnas sisaldub: bussisõit, kaasasolev giiditeenus, majutus 1 koht 2-k. toas (eeldab kahte inimest) koos hommikusöögiga, lõunasöök
Hinnale lisandub: laevapiletid 3,20€ eakad 65+ ja õpilased ning 6,40 € täiskasvanud ja üliõpilased
sissepääsupiletid (muuseumid ja etendus) :õpilased  13€, pensionärid 15€, täiskasvanud 18€
vajadusel 1-kohal. toa juurdemaks 25.00€
Reisikorraldaja: EST – Reisid Raatuse 20 Tartu, tel. 7441666, estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa, tel. 55512921, poltsamaa.estreisid@neti.ee
Reisijad peavad olema tutvunud EST – Reisid reisitingimustega www.estreisid.ee
V.t. ka järgmist lehekülge→

Kasulik teada:
Etendus on ilma vaheajata ja kestab 1 tund

Istekohtade arv on piiratud. Pinkidele ja vallile kinnitatud suurtele palkidele mahub istuma umbes 800 inimest. Paarsada mahub istuma ka murule pinkide vahel, üle 1500 külastaja puhul ei saa enam kõikidele nähtavust garanteerida. Soovitame võtta kaasa istumisalused, sest pingid võivad hilisõhtul ka kuiva ilmaga niiskeks minna. Hädapärast ajab asja ära ka kilekott.

Lemmikloomad ei ole lubatud

Vihmakeebid. Vaadake enne Haapsallu tulekut ilmateadet. Soovitame vihmakeebid kaasa võtta, kohapeal on müügil piiratud arv keepe. Vihmavarjud ei ole lubatud.

Kohvik. Suures õues on enne etendust avatud müügipunkt, kust saab sooje ja külmi jooke ning suupisteid. Etenduse ajal on kohvik suletud.

WC. Tasuline tualett (50 senti) asub suures õues valli sees, peaväravast sisenedes pöörata vasakule.

Saatke palun oma tellimus alloleva vormi kaudu:

[contact-form-7 id=”1435″ title=”Kontaktivorm 1″]

Time

august 20 (Saturday) - 21 (Sunday)

Location

Vormsi

Vormsi

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666