december, 2023

03decAll Day1.advendipüha ühes ilusas Eestimaa paigas - Heimtali mõisas75€

Event Details

1.advendipüha reis Viljandimaale, Heimtali mõisa    3.detsembril, 2023

Tartust väljasõit kell 10.00 Turu tn McDonaldsi parklast

Heimtali mõisa ajalugu on teada juba keskajast, mil seal paiknes Karksi linnusele allunud ordumõis. Aastal 1744 sai mõisa omanikuks von Siversite perekond, kelle kätte jäi see kuni 1919. aasta maareformini.
Veel 1799. aastal paiknes mõisasüdames madal ühekorruseline poolkelpkatusega hoone. Raudna ürgoru järsul nõlvakul kõrguv historitsistlik uus mõisahoone valmis aastail 1855–1857 H. F. von Siversi jooniste järgi. Ühes peahoonega ehitati üle 40 kõrvalhoone, millest erakordseim on 15-nurkne maakividest ja tellistest laotud ringtall. Iseäralik on nelja ümara nurgatorniga maakividest juustukoda, mis mõjub keskaegse linnusena. Hoone on täitnud erinevaid funktsioone – peale juustukoja on siin mõisa ajal olnud viinaköök ja meierei.
Kui kohalik algkool 1932. aastal mõisasse kolis, tõi funktsiooni muutus seal kaasa suure ümberehituse. Muudeti ka hoone plaanilahendust.
Heimtali Põhikoolis pööratakse suurt tähelepanu kohaliku ajaloo ja pärandi teadvustamisele ja õpetamisele. Seal on aastaid aktiivselt tegutsenud kodu-uurimisring, kus soovijail on võimalik omandada giiditarkust. Lisaks võivad õpilased leida endale meelepärast tegevust peaaegu 20 huviringis. Õuesõppeks on vanade jooniste järgi rajatud pargipaviljon-õppeklass. Läbi mõisapargi lookleb kolm õpperada.
Rahvusvahelist tähelepanu on pälvinud arhitekt Peep Jänese projekti järgi 2008. aastal ehitatud tänapäevane spordihoone, mis asub ajaloolise ringtalli müüride vahel.

Jõululõuna.

Muusikalist külakosti toovad Leila Miller ja Meelis Punder.

Tartusse tagasi peaksime jõudma hiljemalt 16:00.

Reisi hind: 75 eurot  kuni 31.10.
                       78 eurot al. 01.11.

 

Hinnas sisaldub: bussisõit, reisisaatja teenus, kohaliku giidiga mõisatuur, lõuna ja kontsert

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ

Reisi tellimiseks helista tel 55512921 või kirjuta estreisid@neti.ee

Reisiprogrammid reisikalendris jm info www.estreisid.ee 

 

Time

All Day (Sunday)

Location

Heimtali mõis

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga