september, 2017

12sepAll Day18Eestlased Ungaris, külaelu ja veinitegual.335.-

Event Details

Eestlased  Ungaris,  viimamarjakorjamine ja veinitegu  12.– 18.9.2017

1.päev. Tartust väljasõit varahommikul  kell 5:00 Turu tn.Mc Donalds’i parklast. Sõidame läbi Valga. Tallinnat reis ei läbi, kuna ei ole piisavalt reisijaid (20+) (v.t. reisitingimustest). Läti. Leedu. Poolas ööbime Warssavi piirkonnas. Teepeal söögipeatused. Ööbime Poolas hotellis 2-3k. mug.tubades
2.päev. Peale  hommikusööki asume teele. Sõidame läbi Poola, mägise Slovakkia ja hilisõhtul jõuame  Ungari pealinna – Budapesti. Öö hotellis***.
3.päev. Hommikusöök. Teeme Budapestis linnaekskursiooni  bussiga ja jalgsi. Käime Buda kindluses, Kuningalossi juures, Kangelaste väljakul, linnapargis. Sõidame Egeri piirkonda ja jääme ööbima ühte külla, kus elab töökas eesti pere. Kas teie teate, kuidas küpsetada sepa tangide vahel ungari pekki? Anti, kes elab Ungaris Noszvay külas, õpetab selle meile selgeks. Pea 20a aastat tagasi pani Anti naise ja lapse autosse ning sõitis mööda Euroopat niikaua, kuni leidis koha, kuhu tahtis päriseks jääda. See koht on Noszvay. Täna ei ole ta mitte üksnes  tuntud sepp, vaid ka väikese veiniistanduse omanik, kes paneb igal sügisel oma keldri värsket veini täis. Enne õhtusööki jääks täpselt veel aega anda kohalikele väike omapoolne külakost tarmukatelt Tartu “tantsutüdrukutelt”, kes küll enamuses on pensionärid.  Õhtul ootab meid eestipärane  õhtusöök (super!) ja kohaliku veinimäe  veinid (nii nagu peremees Anti ütles, piiramatu toidu ja veini tarbimisega). Majutus kohapeal (2 ööd), et saaks näha, kuidas elavad kohalikud  (ungarlased ja eestlased). Tegemist on väga kenade ja hubaste väikeste võõrastemajadega.
4.päev. Hommikusöök Anti juures on väga rikkalik ja sisaldab ka eestlaste jaoks harjumuspärast putru ja eestipärast kohvi, mida mujal Ungaris on võimatu saada. Peale hommikusööki läheme viinamarju koristama, lõunaks tuuakse põllu peale natuke näksimist ja muidugi joodavat. Koristuse lõpp oleks olenevalt asjaoludest umbes 14.00-16.00.Tagasi Anti juures kuuleksid kõik ka viinamarjade ülestöötamise (kohalik kõnepruuk) protsessi. Kuidas viinamarjad purustatakse, kuidas eraldatakse rootsud marjadest, kuidas tehakse rozé ja kuidas punast veini, millised on vajalikud lisandid mis viinamarjale lisatakse, et vein ikka hea saaks.  Sellega lõpetanud, ootab meid juba ungaripärane õhtusöök. Majutus samas. Kui ilmastiku pärast jääb ära viinamäele minek, asendame selle muu tegevusega. Looduse vastu ei saa.
5.päev. Lahkume asjadega majutuskohtadest ja sööme hommikusöögi Anti  juures.   Ees ootab Eger. Külastame kindlust (pääse lisatasu eest), millest isegi türklased ühe korraga jagu ei saanud.  Natuke vähem kui 500 aastat tagasi toimusid Egeri kindluse ümber suured lahingud türklaste ja ungarlaste vahel. Kindlus, mida kaitses vaid 2000-meheline garnison, hoidis viis korda arvukamat Türgi armeed kuus nädalat eemal. Türklased taandusid, kuid vallutasid kindluse ikkagi  44 aastat hiljem. Pärast on võimalus end turgutada kohalikus termaalbasseinis (pääse lisatasu eest). Kes seda ei soovi, neile on niisama vaba aeg.  Võtame suuna Poola poole ja Krakowisse jõudes teeme vanalinna tuuri.
Tutvume hilisõhtuse, kauni vanalinnaga, kus jagub seda kultuuri üksjagu, sest oli ju Krakow Poola  Kuningriigi pealinn 500.a.  Krakowi  kuningalossi  katedraali krüptis  on viimase puhkepaiga leidnud ka 2010.a. aprillis lennukatastroofis  hukkunud Poola president  Lech Kaczynski ja tema abikaasa Maria. Ööbime hotellis***.
6.päev. Hommikusöök. Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirja arvatud ajaloolist hõbedakaevanust. Ekskursioon algab muuseumist, kus hõbeda ilu väljas jms. selle kaevandamisest. Maa-aluse teekonna pikkus on 1700 m ja ligikaudu 40 m sügavuses, sealhulgas liigume osa teest paatidega. Muuseumi ja maa-aluse külastuse kestus on ligi 1,5 tundi.
 Kaevanduses on temperatuur aastaringi konstantne, + 10 C. Arvestage riietusega! Maapeal on ka aurumasinate näitus. Meil on tellitud venekeelne ekskursioon (külastus lisatasu eest).
Ajalooline kaevandus on ka puuetega inimestele ligipääsetav.
Sõidame edasi mööda Poolat, teepeal teeme kaubanduspeatuse ja ööseks Lomza piirkonna hotelli.
7.päev. Hommikusöök. Poola ja Baltimaad. Hilisõhtuks oleme kodus.
Programmis võib ette tulla ajalisi ja ilmastikulisi muudatusi meist mitteolenevatel põhjustel.

Hind:  335€  varajase tellija soodustus (kuni 31.03.2017) ja gruppidele al. 15+1 in.
            355 €   tavahind

Hind sisaldab:  bussisõitu, teedemakse, ööbimisi koos hommikusöökidega, kohapeal 2 õhtusööki,  kerge einet istanduses, giiditeenust ja ekskursioone
Lisatasu eest: pääsmed (umbes 40 zlotti, 1€= 4,23 zlotti ja 8000 HUF,1€=315HUF)
lisatoitlustamine (iga päev on selleks võimalus)
med.tervisekindlustus (kate 30 000eur): noored (7-18a.) 7,60€,
täiskasvanu (19-64.a.) 7,50, seenior (65-70a): 11,50€,
seenior (71-79.a.) 15,35€, seenior üle 79.a. 23€

Reisijad on kohustatud tutvuma EST -Reisid OÜ reisitingimustega www.estreisid.ee

Reisikorraldaja:  EST – Reisid   OÜ

Raatuse 20 Tartu      Tel.7441666, 7441667, estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa   Tel. 55512921  poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saatke palun oma tellimus alloleva vormi kaudu:

[contact-form-7 id=”1435″ title=”Kontaktivorm 1″]

Time

september 12 (Tuesday) - 18 (Monday)

Location

Budapest

Budapest

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666