march, 2021

19marAll DayEgiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst KUMU's. Viimsi mõisal 25€

Event Details

                                        KUMU’s Egiptuse näitus ja Viimsi mõis   19.03.2021

Reisi ei toimu meist mitteolenevatel põhjustel, sest alates 01.03.21  EV Valitsuse otsusega on kõik muuseumid koroonaohu leviku tõkestamiseks suletud kuni 31.03.

Tartust oleks olnud väljasõit kell 8.00 Turu tn McDonalds’i parklast. Juhul, kui ilmnevad mingid leevandavad asjaolud, siis anname kohe teada.

Viimsi mõis asutati 1471. aastal, kui Pirita klooster ostis Liivi ordult küla ära ja rajas selle kohale mõisa. 1569. aastal läks mõis Rootsi riigi valdusse. Uuesti võeti mõis riigile 1643. aastal, kui sellest sai Rootsi kuninganna Kristiina eestkostevalitsuse otsusel Eestimaa kindralkuberneri lauamõis. 1758. aastal kinkis Vene keisrinna Jelizaveta mõisa Eestimaa kindralkubernerile hertsog Friedrich Holstein-Beckile, kes selle kahe aasta pärast krahv Friedrich Magnus Stenbockile edasi müüs. Stenbocki pärijad müüsid mõisa 1800. aastal. Pärast mitut omaniku-vahetust kuulus mõis 1818. aastast krahv Alexander von Buxhoevedenile, kes lasi ehitada praeguse peahoone. 1874. aastal ostis mõisa hilisem Tallinna linnapea parun Victor Maydell. 1882–1919 oli mõis Emil-Felix Schottländeri ja tema pärijate omandis.

  1. aastal võeti Viimsi mõis maaseaduse alusel Eesti Vabariigile. Riigikogu otsusel kingiti mõis 1923. aastal teenete eest Vabadussõjas kindralleitnant Johan Laidonerile, kellele see kuulus kuni 1940. aastani.

Viimsi mõisa pargis asub Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärk. Mälestusmärgi ideekonkursi võitis 18 võistlustöö seas Juhan Kangilaski ja Maria Freimanni töö “Taaskohtumine“. Monument kujutab Laidoneride kojusaabumist pärast pikka eemalolekut — taaskohtumist sümboolsel väraval.  See on nelja meetri kõrgune ja valmistatud mustast graniidist.

Mõisas asub praegu muuseum. 1919. aastal asutatud Eesti Vabastamise Sõja Muuseum taastati 2001. aastal Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi nime all.

Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst KUMU’s. Näitus suletakse 21.3.21

Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinos Itaalias. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on Egiptuse Muuseumi aarded eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.

Kumu näitusel on väljas 200 eset vaaraode maa rikkalikust pärandist. Nende seas on sarkofaagid, muumiad, maagilised amuletid, erinevad hauapanused ja skulptuurid. Ühelt poolt räägivad esemed vana egiptlase maailmast, teisalt on igaüks omaette kunstiteos.

Seitsme alateema kaudu jutustab näitus vaaraode aja elukorraldusest ning usust igavikku, inimeste, loomade ja jumalate erineval moel ning eesmärgil kujutamisest, hieroglüüfidest kui kunstivormist ning tarbekunstist. Lisaks annab näitus aimu eestimaalaste seostest Vana-Egiptusega, liikudes edasi 19. sajandi Egiptuse vaimustuse aega, mis tõi Egiptuse muistiseid ka meie muuseumikogudesse.

Kohaliku giidiga ekskursioonid 10 inimese gruppides. Vajalik maski kandmine.
Kui tunnete ennast haiglaselt, ärge tulge.

Reisi maksumus 25€

Hinnale lisandub juhendatud ekskursioonid koos pääsmetega  tavahind 21€ ja pensionäril 17€

Reisi korraldaja: Est – Reisid OÜ  tel. 7441666 estreisid@neti.ee    www.estreisid.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Friday)

Location

Tallinn

Tallinn, Kesklinn

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666