may, 2020

09mayAll DayEmadepäev Jõgevamaalal. 45€

Event Details

Emadepäeva reis Jõgevamaale. Siimusti keraamika, Laiuse õletuba, aiand, kirik ja kirikumõis

                                                          9.mail, 2020

Seoses eriolukorra pikendamisega 15. maini  jääb see reis meist mitteolenevatel põhjustel ära.

Siimusti Keraamika tegutseb 1886. aastal tööd alustanud savitööstuses, mille rajas talupoja perest võrsunud Joosep Tiimann. Koht oli sobiv siinsete savivarude tõttu. Algselt pandi püsti tellisetööstus, seejärel hakati tootma ahjupotte ja majapidamisnõusid. Tänapäeval on  tarbekeraamika valmistamisprotsess järgmine: savi vormidesse valatamine, põletamine ja glasuurimine.
Savitööstuse toodangut saab kohapeal osta.

 Laiuse Käsitöökojas Kuldne Õlg ehk Laiuse õlemuuseumis on üleval püsinäitus, kus eksponeeritakse erinevates tehnikates (punumine, põimimine, intarsia) valmistatud õle-, roo- ja kasetohuesemeid, õlest ehistöid ning toakaunistusi. Kaasa saab osta meeneid või vastavalt soovile konkreetset eset tellida. Tuntuks on saanud nõelpits, kasetoht, heintaimed.

Meil on väike töötuba, kus saame ise midagi meisterdada.

Laiuse kirikumõis, 17. sajandil ka Woymali kirikumõis (saksa keeles Pastorat Lais), oli Laiuse kihelkonnas asunud kirikumõis.

Vahetult pastoraadi peahoone kõrval paikneb Laiuse Püha Jüri kirik. Kirik ja pastoraadi peahoone on ümbritsetud 1823. aastal kohalike talupoegade rajatud pargiga. Peahoone seinale on paigaldatud mälestustahvlid Heinrich Georg von Jannaule, Johan Kõpule, Juhan Liivile, Jüri Pastarusele. Meil on ka väike kohvipaus, kus maitseme kirikuõpetaja, Margit Nirgi küpsetatud maitsvat hapukoorekooki.

Laiuse kirikut mainiti esmakordselt 1319. aastal. Kirik purustati Liivi, Poola-Rootsi ja Põhjasõja ajal ning ehitati taas üles. Viimane suurem hävitustöö leidis aset Teise maailmasõja ajal, kui hävis kiriku torn. Torn taastati 1970. aastatel. 1766. aastal valmis kiriku juures von Schwartzi matusekabel, mis tänapäeval on muudetud käärkambriks. Omaaegsetest kirikuõpetajatest tuntuim on hilisem Tartu Ülikooli rektor, Eesti Vabariigi viimane piiskop enne Teist maailmasõda ja eksiilkiriku peapiiskop Johan Kõpp.

Laiuse aiand. See perefirma on pakkunud aastakümneid  seda meeletus koguses lilleilu, mida on ilus vaadata ja kui soovi, siis ka midagi kaasa osta. Müügil on valmisamplid, potililled, amplililled, maasika- ja vaarika taimed, viinapuud (kasvuhoonesse, varajased, veinisordid, õuesordid) ja viljapuud (magus- ja hapukirss, pirni- ja õunapuud).

Reisi hind koos kohvipausiga on 45 eurot

Lisatasu eest külastuspääsmed ( 2020 a hinnad täpsustamisel)

 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ

                               Tartus, Raekoja plats 13-15  tel. 7441666          estreisid@neti.ee
                               Põltsamaal tel. 55512921  poltsamaa.estreisid@neti.ee
www.estreisid.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Jõgevamaa

Laiuse

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666