july, 2020

26julAll DayUUS! Gulbene - Aluksne auruveduriga rongisõit. Kalnamuiža ja degusteerimine59€ välja müüdud

Event Details

Ilus suvepäev Lätis 26.07.2020

Ei saa me läbi Lätita….

Tartust väljasõit Turu tn. McDonaldsi parklast kell 7.00 ja Võrust kell 7.45.

Ekskursioon Kalnamuiža mõisas koos proua Lilii või giidiga, naudime meile väljapandut, degusteerides ja kaasaostmise võimalusega.

GULBENE-ALŪKSNE RAUDTEELIIN on ainus üldkasutatav kitsarööpmeline raudteeliin Balti riikides, mis tegeleb regulaarse reisijateveoga ning mitte üksnes diisel- vaid ka auruvedurit kasutades. Seda kitsarööpmelist raudteed nagu ka rongi ennast nimetavad kohalikud inimesed Bānītiseks ning tegemist on ühtaegu nii ajaloolise mälestusmärgi kui ka turismiobjekti ja transpordivahendiga

EKSKURSIOON  Gulbene depoos, mis on iseloomulik 20. sajandi veduridepoo kitsa- ja laiarööpmeliste teedega raudteeveeremi ümberpaigutamiseks ning remonditöökodadega. Näha saab vedurite pööramiseks mõeldud pöörderingi – ainsat kahe laiusega rööbasteedega pöörderingi Lätis. Depoo külastajatele pakume: – ekskursiooni depoos ja pöörderingi töö demonstratsiooni. Heidame pilgu kõrvalteel seisvasse  Karl Vaino käsutuses olnud luksuslikku (tolle aja mõistes) kupeevagunisse.

Auruveduriga sõidame üle tunni aja ja ühes vahepeatuses toimub auruveduri veega täitmine, meie sõit lõppes aga rong sõidab edasi. Ees on metsapeatus ehk meid ootab metsaeine. Lõkkel valmistatud toit ja uskuge või mitte, magustoidu peame ise endale tegema. See kõik on nii eriline, et seda annab tükk aega meenutada.

Buss on meil vastas ja edasi suundume Apesse, kus teeme kaubanduspeatuse.

Kotid head-paremat täis ja suundume kodupoole.

Reisi hind 59 eurot

Hind sisaldab bussisõidu koos lõunaga, teepealse reisisaatja teenuse, pääsmed (rongisõit, mõisakülastus degusteerimisega ja depoo külastus).

 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ

   Raekoja plats 13 -15, Tartu  tel. 7441666  estreisid@neti.ee

  Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

www.estreisid.ee

 

 

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Sunday)

Location

Gulbene

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666