july, 2021

17julAll DayIlus oled isamaa... 10 krooni Contraga. 6 vaba kohtaal 44€

Event Details

Lauri – Tamme tamm,  Contra, pitsilised küünlad, Viido Polikarpus

Ilus oled isamaa…  10 krooni                   17. juuli 2021

Tartust väljasõit kell 8 Turu tn McDonalds’i parklast.

Tamme-Lauri tamm on pühapuu ning Eesti jämedaim tamm. Tamme ümbermõõt 1,3 m kõrguselt mõõdetuna on 8,5 m ja vanust juba üle 700 aasta. Tugevduseks on tüve õõnsus täidetud raudarmatuurist konstruktsiooniga. Looduskaitse alla võeti tamm juba 30.juunil 1939.aastal. Tamme-Lauri tamm olla oma nime saanud tulejumal Lauritsa järgi, kes tammes elavat ja ümbruskonna taludele õnnetust ja kurja, kuid vahel ka head saatvat. Tamme lähedal olevat talu kutsutakse samuti Tamme-Lauriks. Tamme-Lauri tamm ehtis Eesti kümne-kroonist rahatähte. Contra on lubanud meiega kohtuda. Kuulus Urvaste kama. Kamateo tutvustus, saab ise proovida jahvatamist ja kamajoogi valmissegamist huvipakkuvast segust.

Küünlakojas, kus pitsiliseks põlevad küünlad on pakkunud rõõmu tuhandetele inimestele, valmistatakse käsitsi, võimalikult kõrge kvaliteediga toorainest, mis läbib enne tootmisse sisenemist tõsise kvaliteedikontrolli. Klientide tagasisidele tuginedes saab väita, et taimsest steariinist küünlad on saanud sobivaks alternatiiviks allergikutele, astmaatikutele ja teistele, kes olid erinevatel tervislikel põhjustel sunnitud küünalde põletamisest üldse loobuma. Nüüd on neil selleks taas võimalus.
Need küünlad sobivad igasse kodusse, kontorisse, peosaali, igasse aastaaega, igasse kingikotti, kuhu iganes kus soovitakse luua mõnusat meeleolu. Valmistame endale küünla.

Võru – Kubija spa. NB! Spaa- ja saunakeskuses on kummitallaga spaaplätude kandmine kohustuslik! Pesemisvahendid, ujumisriided ja käterätik kaasa. Enne basseini kasutamist on enda pesemine kohustuslik! Pärast saunas higistamist loputad ennast  värskenduseks sobiva dušiveega. Spaa- ja saunakeskuses on kokku 5 erineva suuruse, sügavuse ja temperatuuriga veesilma:
Suur veesilm 24, 5m², sügavus 1350 mm ja temperatuur 28°C
Madal veesilm 12,1m², sügavus 450 mm ja temperatuur 32°C
Mullidega veesilm 12,6m², sügavus 1150 mm ja temperatuur 36°C
Kuum veesilm 12,6m², sügavus 950 mm ja temperatuur 42°C
Mullidega veesilm 12,5m², sügavus 1150 mm ja temperatuur  32°C
Saunamõnusid on võimalik nautida 4 sisesaunas ning kahes välisaunas (välisaunad on avatud R-P 14:00 – 22:00
90°C leilisaun, 70°C aroomisaun, 45°C auru-soolasaun, 70°C kadakasaun. 70 kraadine saun sobib eriti hästi neile, kes ei talu tavapärast kõrget temperatuuri.
Võib juhtuda, et spaa asendub tasuta Tamula järves ujumisega.

6.juulil, 75 aastat tagasi , Saksamaal Lübecki põgenikelaagris sündinud, aastakümneid USA’s elanud ja seal Eesti Maja tegevust korraldanud. Tallinnas Eesti Maja restorani pidanud ja viimased kümmekond aastat Võrumaal pensionipõlve pidav multitalent Viido Polikarpus tegeleb oma päikesepargi, maalimise ja laululoominguga. Läheme talle külla.
 See on üks väga musikaalne talu, sest Viido abikaasa Heli vanemate talus võib mõnikord kohata perenaise poega Uku Suvistet, venda Väino Puurat abikaasaga ja nende poega Liis Lemsaluga.

Külastatavad kohad ei ole järjekorras.  Lõuna on hinna sees. Veinist ilma ei jää.

Bussireisi hind:  44 eurot
Lisatasu eest pääsmed ja külastused: õpilased, pensionärid 25 (15)€ ja teised 30 (15)€

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisi korraldaja: Est – Reisid OÜ, tel. 7441666    estreisid@neti.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Võru

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666