july, 2021

31julAll DayIlus oled isamaa... 5 kroonial 49€

Event Details

Narva kindlus, Sisekaitse Akadeemia uus hoone, Vaba Lava, Vana Narva miniatuuris ja Paul Keres

            Ilus oled isamaa… 5 krooni    Paul Keres ja Narva              31. juuli, 2021

Tartust väljasõit kell 8.00 Turu tn McDonaldsi parklast.
Rohkem kui 700 aasta vanune Narva Hermanni linnus on ajaloo jooksul kuulunud taanlastele, sakslastele, rootslastele, venelastele ja lõpuks ka eestlastele. Linnus omandas tänaseni säilinud ilme Liivi ordu valitsemise ajal 14.-16. sajandil. Teises maailmasõjas tugevasti kannatada saanud linnus taastati põhiosas 1970.-80. aastatel ning seal avati muuseum, kus oli üheaegselt eksponeeritud Narva linna ajalugu tutvustav püsiekspositsioon ja kümmekond ajutist näitust.
2020. aastal lõpetati projekti „Piirikindluse avastuskeskuse avamine“ raames Narva linnuse täielik rekonstrueerimine ning nüüd pääseb ka linnuse idatiiba, kuhu külastajatel puudus varem ligipääs. Samuti avati 2020. aastal linnuses uus püsiekspositsioon, mis keskendub linnuse enda ajaloole alates esimeste taanlaste tulekust Narva jõe kallastele kuni tänapäevani.

2020. aasta Rekonstrueerimise preemia anti Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimise eest. Narva linnuse ida- ja lõunatiiva rekonstruktsioon on erakordne, arvestades, et tegu on sõdades tugevalt kannatada saanud mälestisega, mida on restaureeritud aastakümneid.

Aastaid „koduta“ seisnud vana Narva linnamakett on saanud endale koha, kus rahvale vaatamisrõõmu pakkuda. 2020 aasta suvest on avatud Näitus „Vana. Uus. Narva. 1684/1984 …2034“ja Vana-Narva makett, mis seab kahe linna kunagise hiilgeaja kõrvutamisel keskmesse tuleviku. Näitusele valitud aastad 1684 ja 1984 sümboliseerivad Narva kunagist õitsengut ning 2034 linna lähitulevikku. Kahe hiilgeaja kõrvutamisel avaneb Narva identiteet kogu selle keerukuses. Tänapäeva Narva, nagu seda tunneme, on ehitatud välja kahel korral: 17. saj teisel poolel rajati uhke kaubalinn ning pärast teist maailmasõda ehitati rusudest üles tööstuslinn.

2020 aastal Arhitektuuri valdkonna peapreemia anti Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühisele õppe- ja majutushoonele P. Kerese tänavas

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone on puitarhitektuuri maamärk – Eesti suurim avalik puithoone, mis teenib mitut eesmärki. Kadetid, tudengid ja sisejulgeoleku ametnikud said praktikabaasi ja majutushoone, laiemalt aga sai Narva linn juurde kvaliteetse avaliku ruumi ja lõpuks ka nüüdisaegse ujula. Narva külastajale mõjub hoone oma positiivse totaalsusega ootamatult. „Rangete turvanõuetega rajatis on maastikuarhitektuursete võtetega märkamatult sulatatud olemasolevasse keskkonda. „Valminud on väga terviklik lahendus. Kindlasti on sama oluline selle hoone sümboolne tähendus – hea arhitektuur märgib Eesti riigi kohalolu Narvas.“

 Vaba Lava rajati Narva, endisesse Baltijetsi tehasesse, multifunktsionaalse teatrikeskusena. Vaba Lava teatrikeskuse avamine Narva linnas toimus Eesti Vabariigi 100 tähistamise raames 1. detsembril 2018. aastal. Projekti eesmärk oli elavdada Narva kultuurielu uue Vaba Lava teatrikeskuse loomisega, mis pakuks võimalusi kohalikele truppidele ning teistele eesti ja välisteatritele külalisetenduste andmiseks ning muude kultuuriürituste korraldamiseks (kontserdid, kino, näitused, konverentsid, seminarid, meistriklassid, festivalid jne). Lõuna.

Bussireisi hind koos lõunaga on 49 eurot

Lisatasu eest pääsmed* ja külastused: pensionärid 65+/õpilased 16€ ja teised 24€ .
* Piletiga antakse kaasa üks 2-öörine Põhjaõue münt, mille saab kas vahetada Põhjaõue meistri juures mõne meene vastu või jätta münt endale mälestuseks.

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ   tel. 7441666            estreisid@neti.ee        reisitingimused ja programmid  www.estreisid.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Narva

Narva

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666