july, 2021

24julAll DayKihnu saar ja Pootsi Veinimõis (välja müüdud)81€/85€

Event Details

Kihnu saar ja Pootsi Veinimõis  24.07.2021a.  
 

Armsalt kodune ja eksootiline üheskoos, meretaguses eraldatuses elav ning ometi külalislahke – selline on saar, kus rahvariideid kantakse iga päev ja kus vanaemade unikaalne käsitöökunst on au sees. Just seetõttu, et vanad tavad ja kombed on säilinud suuremate muutusteta tänaseni, on Kihnu kultuuriruum kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Kihnu on Liivi lahe suurim saar (suuruselt seitsmes Eesti saar), mille pindala on 16,4 km². Saar on 7 km pikk ja kuni 3,3 km lai, kõrgeim punkt on 8,5 m üle merepinna.
Tartust  väljasõit kell 4:45  Turu tn. McDonalds’i ja Circule K (end.Statoili) vahelisest parklast. Laev Munalaiu sadamast väljub  kell 8:30 ja Kihnust 16:15. Naeratav kihnukördis reisisaatja ootab meid sadamas. Meil  on vastas  veoauto ja sinna kasti me ronimegi käepuuga treppi mööda.  Hommikul kohe on väike pruukost  – tervitus Kurase Keskuses, kus kohal ka kuulsad mootorrattad ja võimalus selga proovida Kihnu körti. Kaasa saab osta nii kohalikku saia kui leiba ja suveniire. Algab lahtise veoauto kastis eksootiline ringreis Kihnu saarel, kus tutvutakse saare eluolu ning kombestikuga.  Kihnu majakas on üks neljast Eesti randades säilinud malmtuletornist ja püstitati Liivi lahe suurimale saarele Inglismaalt toodud osadest 1865. aastal. Tuli paikneb maapinnast 29 ja merepinnast 31 meetri kõrgusel.  Külastus lisatasu eest, kohapeal (2€/4€).  Vabaõhusöögikohas naudime imemaitsvat Kalalõunat. Lisaks muuseumile ja kirikule on harukordne võimalus külastada  Ärma Roosi talu, kuulata 45 minutilist folkloorikontserti ansamblilt Kihnumua , vaadata Kihnu naiste käsitööd ning osta suveniire Saarelt lahkume kell 16:15 väljuva laevaga. Võtame suuna kodu poole aga enne külastame ühte omapärast veinimõisat.

Pärnumaal asuvas kaunis Pootsi mõisas valmistatakse kodumaistest marjadest maitsvaid käsitööveine. Degustatsioonil pakutakse meile suure valiku erinevaid veine. Lisaks oleme mõelnud oma pisemate külaliste peale ja loonud mõisa limonaadi naturaalsest toorainest. Ekskursiooni käigus tutvustatakse lisaks veinitegemisele ka kolmandat põlve ühe perekonna käes olevat mõisahoonet ja selle ajalugu! Kuuleme mõisa taastamisloo, teeme tuuri mõisapargis, kirsiaias ja mõisahoones. Veine saab ka kaasa osta.

Hind:  81 eurot päevase õppevormi õpilane
           85 eurot täiskasvanu
Hind  kehtib, kui grupis on min. 30 reisijat

Pakett sisaldab: bussisõitu, saarel reisisaatja teenust, tervitus-pruukosti, autoringsõitu, muuseumisse ja kirikusse sissepääsu,  kalalõunat, folkloorikontserti,  veinimõisa külastust ja  laevapiletid Munalaiu-Kihnu-Munalaiu

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: EST – Reisid    Tartu  tel. 7441666   estreisid@neti.ee
                                                Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Saturday)

Location

Kihnu

Kihnu

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666