june, 2019

29junAll DayLääne- Virumaa kultuuri - ja loodusloolistel radadel (Tenno ateljeetalu, ravimtaimeaed, Malla mõis, Sagritsa- ja tsemendimuuseumid)al. 39€

Event Details

Päev Lääne-Virumaa kultuuri- ja loodusloolistel radadel    29.juunil 2019

Tartust väljasõit kell 8:00 Turu tn. McDonalds’i parklast.

Põhjarannikul asuva Rutja küla Tenno talu üle saja-aastasest elamust ja seda ümbritsevast liigirohkest iluaiast tasub igal kodukujundajal mõõtu võtta. Aastal 1909 valminud elamu ümbruse kujundamise ja korrastamisega tegi algust toonane peremees Gustav. Kui tema poeg Valdek nooriku Signe majja tõi, ümbritsesid seda taadi istutatud tammed, lehised ja seedrid. Signe omakorda pani kuus kümnendit tagasi aluse praegusele iluaiale ning tema tööd jätkavad tütar tekstiilikunstnik Elna Kaasik (59) ja tütretütar Maali Roomet (27), kes on läbinud Eesti Maaülikooli (EMÜ) maastikukujunduse bakalaureuseõppe. Aiakujunduse muudavad kordumatuks arvukad kivid. Osa neist on kuivendustööde käigus maast välja tulnud, osa majaehitamisest üle jäänud ja sada aastat oma etteastet ootama pidanud, osa kusagilt kohale veetud… Aga perenaiste sõnul jääb kive ikka veel puudu.

Karepa Ravimtaimeaed.  Ravimtaimed toovad tervise – teed, ürdisoolad, metsatoidud.
Aed on loodud, et tutvustada inimestele ravimtaimi ja looduslähedast loomulikku eluviisi.
Aed ei ole iluaed, siin pole millimeetriseks pügatud muru  ja ka umbrohud on meil vajalikud!  Tootmise kõrvalt tegeleb taimeravi ja loodusravi õpetamisega inimestele  Karepa ravimtaimeaia perenaine Katrin Luke, kes on fütoterapeudi haridusega. Sööme tervisliku lõuna. Kõiksugu teesegude, soolade, võiete kaasaostmise võimalus.

Kunda Tsemendimuuseum
Muuseumis on võimalik tutvuda tsemendi leiutamise ja kasutusele võtmise looga, tsemendi tootmisprotsessiga ja Kunda tsemendivabriku ajalooga.
Muuseumikülastaja:
– saab teada, miks ja kuidas hakkas inimene ise valmistama kivi;
– mil viisil kerkisid antiiksed Rooma ja kaasaja arhitektuuripärlid;
– tutvub tänapäeva tsemenditööstusega;
– võib läbida hiigelsuure pöördahju ja kogeda tunnet, mis on klinkril pöördahjus keereldes;
– saab vaadata ja võrrelda oma käe mõõtudega Eesti kuulsuste käejälgi;
– matkata Kunda vanal tööstusmaastikul;

Malla mõis.
Esimesed kirjalikud andmed Malla mõisa kohta pärinevad aastast 1443. Keskajal oli Malla mõis rajatud vasallilinnusena. Mõis pälvis tähelepanu 2014. aastal, kui soomlane Risto Pietilä soetas selle bitcoinide eest.
Kireva elu/edulooga soomlane Risto unistas…. Aga kahjuks sellel unistusel ei olnud antud võimalust täide minna.
Malla mõis on esimene luksushotell maailmas, mis on disainitud toimima koos uue krüptoraha Bitcoiniga. Rahvusvahelised valuutad, nagu ka kuld ja hõbe on küll aksepteeritud kuid ainult Bitcoini tehnoloogia lubab kasutusele võtta erinevaid uusi lahendusi alates klassikalisemast ühe-kliki toateenindusest lõpetades piiramatude võimalustega uuel tasemel teenuste ja toodete pakkumisega. Me oleme pühendunud Bitcoini tehnoloogia kõige kaasaegsemate võimaluste leidmisele ja juurutamisele ning sellest tulenevate soodustuste pakkumisele oma klientidele.

See kõik sai alguse unistusest. Et oleks olemas suursugune elukoht kuningale, ümbritsetuna tema sõprade eluruumidest, nende teenindajatest ning kaunist looduslikust vaatest igas ilmakaares. See Grand Sviit ulatub üle pooleni teise korruse põranda pinnast. Ruumi kõrgus on hirmuäratavad 4,6 meetrit ning ajastu stiil kuldne. Sviit pakub uskumatul hulgal luksust, mugavust ning parimaid teenuseid ja erisoovide täitumist. Külalise käsutuses on peateener ning teised teenindajad koos erarestorani, baari, kaminate ning saunadega. Sviidil on 2 rõdu ning vaade kõikides suundades, ka merele. Satoshi Grand Sviiti on plaanis pakkuma hakata 2015 aasta lõpust alates ….. aga mõisa peahoone põles 7. septembril 2018. aastal, ilma et seal oleks neid sviite olnudki.

Karepa Kalame talumuuseum on külastajale hea ja rahulik koht, kuhu tulla mediteerima ja ennast leidma ning loodust nautima. Asub see põhjarannikul Karepa külas Selja jõe kaldal. Talumuuseum ise on omaette vaatamisväärsus – sajandeid oli see Selja mõisa kalamehe elupaik. 19. sajandi lõpul sai rentnikuks tuntud meremaalija Richard Sagritsa isa. Kalamel näed 19. sajandi ehitatud hooneid, tüüpilist põhjaranniku rehielamut, aita ja töökorras silmukööki. Kõige unikaalsem nendest on 19.  sajandil peakivist laotud silmuköök, mis on praegugi kasutatav, kus on väljapanek omaaegsetest kalapüügivahenditest. Suviti näed talumuuseumis Richard Sagritsa maalide näitust. Rajamisel on skulptuuriaed, kus juba praegu võimalik tutvuda Jass Kaselaane, Tiiu Kirsipuu, Maigi Manguse Jüri Ojaveri, Terje Ojaveri, Rene Reinumäe, Simson von Seakylli ja Paul Männi taiestega.

Reisi hind:  39 eurot (sõit koos lõunaga) korduvreisijatele (2018 a. vähemalt kaks korda) ja tellijatele kuni 15.2.19
                  44 eurot al. 16.2.19

Lisatasu eest pääsmed giiditasudega (pensionärid 18€ ja teised 20€)

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ   Raekoja plats 13 – 15, Tartu tel. 7441666   estreisid@neti.ee
                                                       Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Karepa

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666