july, 2023

15julAll DayLavendlipõllud ja idülliline puitmõis Lätisal 44€

Event Details

                               Lavendlipõllud ja idülliline puitmõis Lätis 15. juuli 2023

Tartust väljasõit kell 9:00 Turu tn McDonaldsi parklast. Teepeal nõudepeatus Elvas ja Rõngus.

Lavendli talu kutsub suviti nautima kaunilt õitsevate lavendlipõldude lummust ning ostma ökoloogilisi lavendlitooteid. See perele kuuluv talu sai alguse 2010. aastal ning selle omanikud Inga  ja Rihards on nende aastatega õppinud palju nende kaunite lõunamaa taimede eripärade ning põhja pool hakkamasaamise kohta. Praegu kasvatab talu, millel on juba kaks lavendlipõldu – Kuramaal ja Vidzemes – seitset erinevat lavendlisorti, mis erinevad nii välimuse kui värvitooni poolest, sinisest õrnroosani, aga ka lõhna poolest. Et igal sordil on oma õitsemisaeg, puhkevad põllud õide järk-järgult.
Peale lavendlisaagi koristust sünnivad sellest siinsamas talus erinevad tooted: lõhnakotikesed, kuivatatud lavendli õielehed, õievesi ja eeterlik õli. Omanikud on uhked, et tegu on sertifitseeritud ökotaluga, kus kõik alates taimede istutamisest kuni nende töötlemiseni on nende oma käsitöö.
Et lavendlite õitsemise aeg on küllaltki lühike, tuleb kiirustada, et selle ilu nautimisega hiljaks ei jääks. Talu hakkab külalisi vastu võtma peale jaanipäeva ning on avatud augusti keskpaigani.

“Miks tasub meie poole tulla? Sest me oleme lähemal kui Prantsusmaa!” ütlevad lavendlipõllu peremehed. Lavendli talusse on oodatud kõik, kes soovivad ammutada lummavaid aroome, rahu ja harmooniat, mida pakuvad need lõunamaa taimed. Samuti saab teada palju uut lavendli ajaloo, kasvatamise, korjamise, õli destilleerimise ja praktilise kasutamise kohta.

Aias on pikniku/puhkekoht, oma piknikukorv kaasa.

 Ungurmuiža. Tammede all, erilises kohas asub Läti ainuke barokkstiilis puitmõis, kus muinasaja aurasse mähitud puitehitised, pärnad ja hiiglaslikud tammed jutustavad armastuslugusid kolme sajandi jooksul. Mõisa kaunistavad 18. sajandi puidust seinamaalingud ning üks neist – ingel – väljendab olulisi sõnu, mis on läbi sajandite ühendanud perekondi – „Usaldus, armastus, ühtsus“. Mõisahoone banketisaal, terrass ja mõisapark koos romantilise Teemajaga on suurepärane koht elu kaunimateks hetkedeks. Seda kõike näeme kohaliku  giidi vahendusel.
 Teemajakeses pakutakse meile teed ja kooki.

Valmiera kaubanduskeskuses teeme peatuse.

Reisi hind 44 eurot

Lisatasu eest pääsmed, tee ja kook 18€ (korjame bussis)

Kõigil kaasa kehtiv ID-kaart või pass.

Reisi korraldaja: Est – Reisid  tel 55512921  estreisid@neti.ee   
                                                     www.estreisid.ee reisikalender jm info

 

 

 

Time

All Day (Saturday)

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga