december, 2017

13decAll DayLuciapäeva reis jõuluehtes Helsingisse Fazeri külastusega35 - 85€ 2 vaba kohta

Event Details

          Luciapäeva reis jõuluehtes Helsingisse              13.12.2017

Tartust väljasõit kell 04:20 Turu tn. McDonalds’i ja Statoili vahelisest parklast. Ebameeldivuste vältimiseks (sõidukellaaja muudatus) palume väljumisajad hiljemalt 2 nädal enne reisi üle kontrollida. Tallinnlastega kohtume kell 7:00 Tallinna sadama A-terminali bussiparklas. Koguneme bussi juurde, kus jagame välja pardakaardid ja seejärel suundub igaüks ise laeva. 

08.00 VIKING LINE laev XPRS väljub Tallinnast. Meid ootab rikkalik hommikusöök rootsilauas.
10.40 laev saabub Helsingisse (KATAJANOKKA  TERMINAL ).
10.50 – 10.55 kogunemine bussis ja algab ekskursioon jõuluehtes Helsingis. Külastame Helsingi Talveaeda, kus õitsevad paljud selle aja kohta eksootilised lilled (piibelehed, jõulukaktused, erinevate maade jõululilled jm.). Sõidame linnast välja ja  külastame Fazeri kommivabrikut. Esmalt tutvustatakse meile troopikas, milline näeb välja kakaouba ja teised taimed, mille vilju kasutatakse kondiitritööstuses. Räägitakse, kuidas loodi Fazer ja kuidas käib seal tootmine. Maiustusi valmistatakse juba aastast 1891, mil Karl Fazer pani aluse oma väikesele kondiitripoele. Nende tuntuim tootemärk on Fazerin Sininen. Siis teeme väikese tutvustava ringkäigu, mille kestel saab palju kommi süüa. Igaüks võib kohapeal süüa nii palju komme, kui sisse mahtub (tavaliselt on nii olnud). Kohalikust poest saab ka soodushindadega koju kaasa osta.
Senati väljakul algab kell 18:00 Lucia paraad. Meie oleme enne seda kohal, et osa saada ka Toomapäeva jõululaadast (kingitused, soojad vorstid, glögi jm. hea-parem). Vaba aeg jõuluehtes linnaga tutvumiseks. Olenevalt ilmast võib ette tulla ka muudatusi.
20.15 kogunemine bussis.
20:30 ollakse tagasi sadamas – KATAJANOKKA  TERMINAL. Laevale asumine.
21:30 laev lahkub Helsingist. Meid ootab jõuluaja õhtusöök rikkaliku valikuga rootsilauas (täiskasvanutele on hinnas punane ja valge vein, õlu aga lastele karastusjoogid)!  Laevas vaba aeg. 00:00 laev saabub Tallinna. Koguneme terminali ette parklasse (kus olime hommikul). Tallinnlastega jätame hüvasti ja tartlastega algab kodutee. Reis lõpeb seal, kus algas.

Reisiprogrammis täheldatud kohad ei pruugi olla kirjas külastamise järjekorras. Neis võib tulla muudatusi,  seoses kohalike oludega. Selga- ja jalga palun panna ilmale vastav soe riietus ja jalanõud.
Igal reisijal peab olema kaasas ID-kaart või pass, mis kehtib ka peale reisi.

Reisitingimused www.estreisid.ee

 

Reisi hind: kuni 6a.  35 eurot
                        6 – 11a.  45,50 eurot
                        12 – 17a. 69,50 eurot
                        täisk. 85 eurot


Hinnas sees:
bussisõit, reisisaatja teenus, laevapiletid Tal-Hel-Tal ja laevas jõuluaja hommiku- ja  õhtusöök
Lisatasu eest Fazeri külastamine tasuda koos reisiga: täiskasvanud 12€, õpilased ja pensionärid 10€, 7-17 aastased lapsed 8 €,
                                                                                                                  0-6 aastased lapsed on tasuta.
Tasuta sissepääs Fazer Cafésse ja kauplusesse
Reisikorraldaja: EST – Reisid    Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
                                                      Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Wednesday)

Location

Helsinki

Helsinki

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666