august, 2017

26augAll DayLüübnitsa kala- ja sibulalaat, Taevaskoda ja Lonny, Räpina lossipark rooside ja Loomemajagaal. 22 eurot

Event Details

Taevaskoda ja Lonny; Lüübnitsa kalalaat ja Väikeste Lõõtspillide Ühingu kontsert; Räpina lossipark rooside ja Loomemaja Näituseruumidega

                                                      26.august 2017

Tartust väljasõit kell 9:00 Turu tn. McDonalds’i parklast.

Tule ja naudi Taevaskoja ilu uuel viisil – laevasõidul Lonny pardal. Laevasõit tellitud grupile.
Ahja jõe ürgoru kallastel on Lõuna-Eesti ühed külastatumad turismiobjektid. Ahja jõe maastikukaitseala kauneima osa moodustavad siinsed liivakivikaljud ning ürgne jõgi.
Taevaskoja legendid pajatavad koobastest ja salakäikudest, kuraditest ning kuldkammiga näkineiust. Jalutuskäik Saesaare tammi juurest Väike-Taevaskoja paljandi ja Neitsikoopani, kust voolab välja Kuldallikas. Kaunis ja põnev loodus kutsub matkajaid.
Huvitav teada: igal eestlasel olevat kohustus kordki elus siin ära käia.
Räpina Loomemaja Näituseruumis on esindatud kohalike või Räpinaga seotud inimeste näitused: maalid, fotod, käsitöö. Teeme majas ringkäigu koos kohaliku giidiga, vaatame näitust ja saame osta kohalikku käsitööd.  Sillapää loss valmis 1847.a. ja seda  ümbritsev liigirikas dendropark on Räpina linna uhkuseks. Pargis on üle 300 liigi puid ja põõsaid. Liigirikkus võimaldab pargis pesitseda üle kuuekümnel linnuliigil. Siin elavad oravad, siilid, on nähtud tuhkruid, nirke ja isegi saarmaid. Räpina park on üks parimaid nahkhiirte elupaiku (8 liiki) Eestis. Pargis ringkäiku tehes jääb roosiaias teele Musitempel, mille sammaste all teineteisele tõotuse andnud armastajad jäävad eluks ajaks kokku. Kindlasti on roosiaed täis õieehtes.
Meie teemegi jalutuskäigu pargis ja sõidame edasi  Lüübnitsa külla.
Esmakordselt on küla mainitud Pihkva linna ja maakonna meessoost hingede loendusraamatus 1582. 1749.aastal on märgitud Lüübnitsa küla kui uusasundust.
Külas on läbi aastasadade tegeldud kalapüügi ja kala kuivatamisega. Oluliseks tegevusalaks on ka köögiviljakasvatus, enamasti kasvatatakse sibulat. Külas on renoveeritud külakeskus, küla servas Peipsi järve kaldal aga 12,5 meetri kõrgune vaatetorn. Iga aasta augustikuu viimasel nädalavahetusel toimub Lüübnitsa sibula- ja kalalaat. Laat on populaarsust kogunud – nii kauplejate kui laadakülaliste arv kasvab iga aastaga. 2010.a. oli laadakülaliste arv ligi 5000.
 Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud ning sibulavõrgud. Samuti on külalisele meelepärane värske ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, kuivatavad ja müüvad. Saab osta ka kõiksugu muud toidu- ja tööstuskaupa, käsitööd. Valik on väga rikkalik. Ei puudu ka toitlustus – igale maitsele midagi.
Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, erinevad töötoad ja konkursid.
Saame osa Väikeste Lõõtspillide Ühingu kontserdist.

Kui ostud tehtud, kontsert kuulatud, siis 17:30 hakkame koju sõitma. Kindlasti võime rõõmu tunda kenast suvepäevast.

Reisi hind: 22 eurot

Hinnale lisandub: laevasõit (4 – 6€) ja laada pääse (3€)

Reisitingimused ja reisiprogrammid www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ  Raatuse 20 Tartu  tel. 7441666 estreisid@neti.ee

   

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.
    
 

Time

All Day (Saturday)

Location

Lüübnitsa

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666