september, 2020

19sepAll DayLüübnitsa sibula- ja kalalaat, Rõuge Ööbikuoru vaatetorn, Rogosi mõis, "Väliharfi" ja Sünne Valtri bändi kontserdidal 36€

Event Details

Rõuge Ööbikuoru vaatetorn „Pesapuu“, Rogosi mõis ja veinidegusteerimine, Lüübnitsa sibula- ja kalalaat ning  „Väliharfi“ ja Sünne Valtri bändi kontserdid.

                                                      19.septembril, 2020

Tartust väljasõit kell 8:30 Turu tn. McDonalds’i parklast.

Rogosi Mõis (Rogosinsky) oli rüütlimõis Rõuge kihelkonnas Võrumaal, kaasajal asub mõisasüda Võru maakonnas Haanja vallas Ruusmäe külas.

Esmakordselt on mainitud Rogosi mõisa 1597. ja 1603. aastal. Mõis asus Haanja kõrgustikul nelja järve vahelisel alal. Rogosi kastell-tüüpi kindlusmõisa ja ümbruskonna nimi tuleneb Poola päritoluga vürsti Stanislaus Rogosinsky (poola Stanisław Rogoziński) nimest, kes oli mõisa omanik aastatel 1603–1625 ja ehitas ilmselt soodsa asendi tõttu endise linnuse või keskaegse asula kohale puidust kaitserajatise. Rogosi (Rogosinsky) nimi püsis ümbruskonnal kuni 1939. aasta 1. aprillini, kui nimi eestindati Ruusmäeks.

Mõisa tutvustus – mõisa minevik, olevik ja tulevik, (mõisa muuseumikeldrid, veinikelder, peamaja, mõisa park), kestvus 45 min,  võru keelne giid. Mõisa veinide degusteerimine.

Rõuge vaatetorni „Pesapuu” kõrgus on 30 meetrit (ülemine vaateplatvorm asub 27 m kõrgusel) ning välimuselt meenutab ta kahe linnupesaga puud. Teose idee autor on arhitekt Karmo Tõra.
Pesapuu torn pole pilkupüüdev mitte ainult päevasel ajal vaid ka öösiti, kui süttivad torni tüve, vaateplatvormideks olevaid „linnupesi” ja torni tippu kroonivat „kuldmuna” valgustavad erivärvilised tuled.
Torni tipust avanevad maalilised vaated Ööbikuorule ja kaunile Võrumaale.
Loodame, et kõik on korras.

Lüübnitsa küla.
Esmakordselt on küla mainitud Pihkva linna ja maakonna meessoost hingede loendusraamatus 1582. 1749.aastal on märgitud Lüübnitsa küla kui uusasundust.
Külas on läbi aastasadade tegeldud kalapüügi ja kala kuivatamisega. Oluliseks tegevusalaks on ka köögiviljakasvatus, enamasti kasvatatakse sibulat. Külas on renoveeritud külakeskus, küla servas Peipsi järve kaldal aga 12,5 meetri kõrgune vaatetorn. Iga aasta augustikuu viimasel nädalavahetusel toimub Lüübnitsa sibula- ja kalalaat. Laat on populaarsust kogunud – nii kauplejate kui laadakülaliste arv kasvab iga aastaga. 2010.a. oli laadakülaliste arv ligi 5000.
 Sellel laadal on aukohal sibula- ja küüslauguvanikud ning sibulavõrgud. Samuti on külalisele meelepärane värske ja kuivatatud järvekala, mida kohalikud kalurid ise püüavad, kuivatavad ja müüvad. Saab osta ka kõiksugu muud toidu- ja tööstuskaupa, käsitööd. Valik on väga rikkalik. Ei puudu ka toitlustus – igale maitsele midagi.
Laata rikastab kirev kultuuriprogramm.
Saame osa „Väliharfi“ ja Sünne Valtri bändi kontserditest.

Kui ostud tehtud, kontsert kuulatud, siis 16:00  hakkame koju sõitma (olenevalt ilmast). Kindlasti võime rõõmu tunda kenast suvelõpu päevast.

Reisi hind: 36 eurot

Hinnale lisandub: Rogosi mõisakülastus  (3€, õpilastel 2€) ja laada pääse (3€)

Reisitingimused ja reisiprogrammid www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ  Raekoja plats 13 – 15, Tartu  tel. 7441666 estreisid@neti.ee

Saada päring siit!

Time

All Day (Saturday)

Location

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat 2020

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666