august, 2017

14augAll Day18Moskva (väljumisega Tartust, Valgast)259.-

Event Details

 Moskva    10.-14.7.2017   5 päeva     ja  14. – 18.8.2017 5 päeva

Venemaa pealinn Moskva on koht, kus lihtsalt peab kas või kordki elus ära käima – see on tohutult suur maailmalinn, kus on palju avarust, rikkust, suursugusust, kontraste.
14.8.2017. Väljasõit Tartust kell 4:00 Turu tn. McDonalds’i ja Statoili vahelisest parklast.  Pikk sõidupäev. Teepeal  teeme peatusi ja hilisõhtuks jõuame Moskvasse. Majutus hotellis 3*+ kõik ööd (2-kohalised mug. toad).
15.8.-17.8.2017. Iga päev algab hommikusöögiga.
Kohaliku giidiga ja -bussiga linnaekskursioon. Moskva linn on mänginud tähtsat rolli Venemaa ajaloos ning seda meenutavad Kreml, Vassili Blazennõi katedraal ja paljud paleed. Lisame siia juurde veel suurepärase kunstimuuseumi – Tretjakovi galerii, looduskaunis kohas asuva Vene tsaaride residentsi Kolomenskoe mõisa ning Lunastaja Kristuse Katedraali, mis on kõige suurem kirik Venemaal – ja sellest reisist saab aastasündmus.
Mõned Moskva metroojaamad on lausa kunstilised vaatamisväärsused. Näiteks kõige kaunimalt dekoreeritud jaamadeks peetakse Komsomolskajat ja Novoslobodskajat ringliinil, Kropotkinskajat punasel liinil ja Majakovskajat rohelisel liinil. Metrood kasutame meiegi linnas kiireks edasi liikumiseks.
Tretjakovi galerii (külastus). Galerii on kuulus vana vene maalikunsti esindusliku koguna. See pärineb aastast 1856, mil sai alguse jõuka vene kaupmehe Pavel Tretjakovi (1832-1898) erakoguna. Galerii avati rahvale alles 1874.a. ning muutus otsekohe väga populaarseks. 1918.a. galerii natsionaliseeriti ning sellest sai rahvuslik muuseum. Siin asuvad kuulsate vene kunstnike Ilja Repini, Ivan Kramskoi, Aivazovski, Perovi jt. maalid. Praegu mahutab muuseum umbes 47.000 kunstitööd ja seda külastab aastas 1.700.000 inimest. Galerii, milles kokku 62 saali, andis suurepärase ülevaate vene maalikunstist enne revolutsiooni. Alumise korruse saalides olid eksponeeritud skulptuurid ja freskod ning mingi väike osa vene 20. saj. kunstist.
Bussiekskursioonil käime Vorobjovi mägede vaateplatsil (Varblasemäed) ja vaatame linnapanoraami. Moskva Riikliku Ülikooli stalinistlikus stiilis ehitatud peahoone. Läbisõidul Moskva City, mille keskel kõrguv Imperia Tower on saanud suurlinna üheks uueks sümboliks. Sadovaja ja Uus Arbat. Teeme laevasõidu Moskva  jõel, sest niimoodi vaikselt kulgedes on hea end suurlinna sagimisest välja lülitada aga ikkagi sellest osa saada.

Üks päev on meil jalgsikäigu päev, sest me teeme ekskursiooni Punasel väljakul ja Kremli territooriumil. Linna ja tagasi sõidame metrooga. Võimsate müüride ja tornidega ümbritsetud Kreml on olnud kindlus vürstidele ja tsaaridele ja võimukeskus NSV Liidu juhtidele. Praegugi asub siin Vene Föderatsiooni presidendi tööresidents. Kaunid 15.–17. sajandil ehitatud pühakojad, Patriarhi palee ja Ivan Suure kellatorn. Punane väljak – Moskva süda alates 12. sajandist. Siin on kaubeldud ja siia on tuldud ärevatel aegadel rahvakogunemisteks, siin on marssinud paraadid, demonstratsioonid. Vene sakraalarhitektuuri pärl Vassili Blazennõi katedraal, imepisike Kaasani kirik ja Ülestõusmise väravad. Vaba aeg. Igaüks läheb ise hotelli.
Kes soovib, võib oma nostalgiamälestusi üles äratada ja külastada Vana Arbati tänavat, mis on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Moskvas. 19. saj. kujunes Arbat kohaks, kus elasid vene vaimuinimesed ja jõukad aadliperekonnad nagu Sheremetjevid, Golitsõnid, jt.. Vana Arbat pole mitte üks tänav, vaid selle juurde kuuluvad ka mitmed põiktänavad, kus paiknevad väga huvitava arhitektuuri ja ajalooga hooned. Anatoli Rõbakovi 1988.a. ilmunud romaan “Deti Arbata” (Arbati lapsed) räägib lapsepõlvesõpradest, kes kasvasid üles Moskva Arbati rajoonis ja nende traagilisest saatusest. Tegevus toimub 1934.a. ja selle üheks peategelaseks on Stalin. Majal, kus Rõbakov elas ja töötas, asub mälestustahvel. Vana Arbat on autoliiklusele suletud. Keset tänavat terves selle pikkuses kauplevad tänavakaupmehed. Sealt on võimalik osta vanu vene armee mundreid, aumärke, igasugu suveniire ja pudi-padi. Sinna on tekkinud viimasel ajal palju uusi antiigiärisid, ilusaid kohvikuid ja esinduslikke kauplusi.Tänav saab alguse Smolenski väljakult. Kohe selle alguses asub suure vene poeedi Pushkini majamuuseum ning selle ees ausammas Pushkinile ja ta noorele naisele Natalia Gontsharovale. Nad elasid selles majas 1826.a. Hoones nr. 20 asub kuulus Vahtangovi teater, mis on kõige prestiizhikam klassikaline teater Moskvas. Praegune hoone on ehitatud 1947.a., sest eelmine, 19. saj. hoone, hävis pommitamisel II Maailmasõjas. Teatri asutaja Jevgeni Vahtangov oli kuulsa Konstantin Stanislavski õpilane. Huvipakkuv Arbatil on nn. Wall of Peace, mis kujutab endast umbes kahe meetri kõrgust ja üsna pikka müüri, kaetud keraamiliste plaatidega, milledel laste joonistused. Need olevat kogutud Ameerika ajakirjanik Helen Marx’i poolt.
Oma bussiga külastame Kolomenskoe mõis, muuseum-kaitseala (külastus).  Kui vana loss lammutati ja ehitati asemele uus, oma muinasjutuliste katustega, siis olla seda  nimetatud tohutu labürinti meenutavate koridoride ja 250 toa pärast „kaheksandaks maailmaimeks“.  Kuigi põhimõtteliselt ainult Suvepalee, oli see lemmikkohaks  tsaar  Aleksander I’le.  Seal on veetnud oma nooruse tulevased tsarinnad ja tsaarid. Peale õukonna üleviimist Peterburgi, palee jäi tühjaks, hakkas lagunema ja lammutati 1768 ning asendati tunduvalt madalama kivi-tellis ehitisega. Õnneks olid vanad projektid säilinud ja 2010.a. ehitati see jälle uuesti ülesse.  On, mida külastada.Kui meil õnnestub juunikuus broneerida Mosfilmi  külastus, siis saame tutvuda legendaarse Mosfilmi stuudioga (külastus). Teie ees avaneb kontserni muuseum, mis ei ole tavaline vaid ebaharilik, sest kõik eksponaadid (autod, tõllad, kostüümid jne.) on kasutatud  vanades filmides ja neid kasutatakse kaasaegsete filmide loomisel.  Külastate kinofilmimise paviljoni, saate kõndida peakorpuse koridorides, tuvute grimeerijate tööga, operaatorite tehnikaga jne. Saate külastada liikuvat ekskpositsiooni, mis on valmistatud filmi „Vii“ alusel.  Kuna see on töötav kinostuudio, siis neid paviljone, kus käivad filmivõtted, külastada ei saa, sest see segaks.

Külastatavad kohad pole toodud järjekorras ja nende külastamine sõltub ka kohalikest oludest.

18.8.2017. Varajane hommikusöök ja pikk kojusõit. Koju jõuame hilja õhtul.

Reisi hind: a’  259 eurot       grupile min. 45   (juhul, kui valuutakursid ei ole väga oluliselt muutunud)

Hinna sees:  bussisõit, majutus hotellis 3*+, 4 hommikusööki, kohalike  giiditeenus, reisisaatja

Hinnale lisandub: viisa 62 EUR
tervisekindlustus:  (7–64a). 5,00€;  (65-70a.) 7,50€; (71-79a.) 9,70€
ekskursioonid: u 4000 rbl
Reisitingimused www.estreisid.ee  Hind võib muutuda, kui vene rubla valuutakurss muutub oluliselt.

Reisile registreeruda aegsasti, dokumentide üleandmise viimane tähtaeg on 4 nädalat enne reisi.
Viisa vormistamiseks on vaja passi ja 1 pilti (mitte läikiv, heledal taustal värvifoto 3,5 x 4,5 cm ja mitte vanem kui 6 kuud). Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu ja seal peab olema 2 kõrvutist vaba lehte viisa jaoks.  Hiljem lisandub kiirviisa tasu.

Reisikorraldaja: Est – Reisid    Raatuse 20 Tartu  tel. 7441666  estreisid@neti.ee

Saatke palun oma tellimus alloleva vormi kaudu:

[contact-form-7 id=”1435″ title=”Kontaktivorm 1″]

Time

august 14 (Monday) - 18 (Friday)

Location

Moskva

Moskva

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666