september, 2019

21sepAll DayPaunvere väljanäitus ja laat ning Rakvere teatris etendus "Paunvere poiste igavene kevade"41€

Event Details

Paunverre suurele väljanäitusele ja laadale ning Rakvere teatrisse vaatama „Paunvere poiste igavene kevade“   21.septembril

Tartust väljasõit kell 12:00 Turu tn McDonalds’i parklast.

Palamusele jõudes saame osa laadameeleolust ja kultuuriprogrammist. Pääse 3 eurot, igaüks ostab ise pileti. Erinevatel lavadel on erinevad esinejad aga pealaval esineb kell 16 Anne Veski, enne teda Lõõtsavägilased. Traditsiooniline Paunvere Laat pakub kõike alates toidust ja taimedest kuni käsitöö ja riieteni välja. Mitmel laval on kultuuriprogramm, toimub grillimisvõistlus, loomade väljanäitusi ning lastele erinevaid tegevusi.
Nunnunäitusel valitakse välja omanäolisemad/suurimad aiasaadused ning kõigi kostümeeritud laadaliste vahel jagatakse välja auhindu.
Kui on tuuletu ilm, siis on huvilistel võimalus nautida Palamuse ja Vooremaa vaateid kopteriaknast (lisatasu).
 Avatud Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum (piletiga), Palamuse kirik, Palamuse apteek, Palamuse Vesiveski (piletiga) ja Jõgevamaa Turismiinfokeskus.

Hiljemalt 17:30 hakkame sõitma Rakverre, 19:00 algab teatris etendus „Paunvere poiste igavene kevade“, mis kestab 2h 45min. Kell 22:00 hakkame Tartusse tagasi sõitma.

 Kiir hüppas ja Toots kargas

Mõnikord on elu suurem kui unistused. Mõnikord ei mahu elu inimeste sisse ära. Mõnikord jäävad elust pihku vaid kuldsed sügislehed. Aga tähtis on üks – elu ei tohi kunagi elamata jääda.
Igavest noorust pole olemas, teab Kiir juba üsna väikese lapsena. Nõnda asub see punapäine poisike igavese armastuse teele. Tootsi huvitavad hoopis kandilisemad väärtused, kuigi ka tema hinges heliseb armastus isamaa vastu. Tõnisson kannab oma meeltes katkematut murekoormat eestlaste pärast, kuid mõnel raskemal hetkel on ta selle valmis ka võileiva vastu vahetama. Arno igatseb ja ootab, Teele loodab ja unistab… Samal ajal, kui Imelik keerutab lokki ning on pisut Jaan.
Paunvere poiste igavene kevade on retk läbi armastuse, nooruse, isamaa, ilu, elu ja surma. Lavastuses rullitakse lahti 20 aastat paunverelaste elust ning juhtumistest.

Autorid Urmas Lennuk / Oskar Luts 
Tekst ja lavastus: Urmas Lennuk
Kunst: Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Muusika: Kulno Malva ja Kristjan Priks
Valgus: Märt Sell
Liikumine: Rauno Zubko
Osades: Liisa Aibel, Margus Grosnõi, Märten Matsu, Silja Miks, Madis Mäeorg, Vootele Ruusmaa, Tarvo Sõmer, Tarmo Tagamets, Imre Õunapuu

Esietendus oli 2. novembril 2018 Rakvere Teatri suures saalis

Reisi hind  bussisõidu ja teatripiletiga 41 eurot

Reisikorraldaja: Est – Reisid   Tartu, Raekoja plats 13-15, tel. 7441666   estreisid@neti.ee
                                                    Põltsamaa, Lossi 13 tel. 55512921  poltsamaa.estreisid@neti.ee

                                           

Time

All Day (Saturday)

Location

Palamuse

Palamuse

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666