june, 2016

02jun(jun 2)00:0005(jun 5)00:00Porvoo, Kotka, Viiburi, Lappeenranta, Savonlinna326.- (4 vaba kohta)

Event Details

1.päev. Tartust väljasõit kell 4 Riia tn. ja Suure-Kaare nurgal olevast parklast (Ümera poe vastast).
Tallinnast väljub kell 8:00 Vikingline laev (hiljemalt kell 7:00 peame sadamas kohal olema) ja saabub Helsingisse 10:30. Hommikusöök rootsilauas etteostes odavam (2015.a. 10€) kui laevas.
Helsingist läbisõidul tutvustav linnaekskursioon, mida bussiaknast näha on. Seejärel jätkame teedKotkasse. Külastame linnakeskuses omapärast oaasi, saapakujulisel saarel olevat Sapokka loodusparki, näeme palju erinevaid rodotendronite liike, puid ja lilli, kaljudelt allavoolavaid koski. Välja on pandud soome graniidi näidised. Pärlikülas külastame pärlite ja mineraalide muuseumi (15€). Enamikule meist tähendavad kivid ainult pruuni või halli sammaldunud rändrahne metsa all või kivikesed kruusa sees. Külastaja üllatub, kui kohtab nii mitmekesiseid kujundeid, värve ja struktuure. Näeme maailma kuulsamate teemantite koopiaid; Kõrberoosid, jaspers, veerand tonni kaaluv roosa kvarts Madagaskarilt, erinevaid maake ja 4000 muud põnevat eksponaati. Samuti saame käia karjääris (ei nõua spetsiaalset riietust ega jalatseid) ja korjata endale vabalt poolvääriskivi – spektroliite.   Spektroliit on üks labradoriidi erivorme. Transformatsiooni kivina valmistab labradoriit keha ja hinge ette ülestõusmis-protsessiks. See äärmiselt müstiline ja kaitsev kivi tõstab teadvuse sagedust ja eemaldab aurast soovimatud energiad, vältides energialekkeid.
Kandes endas esoteerilist tarkust, juhatab labradoriit Teid teistesse maailmadesse ning aitab mõista eelmisi elusid. See kristall hajutab mineviku pettumustest tingitud hirmud ja ebakindluse ja parandab hingehaavad, tugevdades usaldust universumi suhtes. Labradoriit eemaldab ka teiste inimeste poolt pealepandud projektsioone, s.h. aurasse kinnijäänud mõttevorme, tasakaalustab loogika ja sisemise nägemise ning on abiks muutuste ajal, andes jõudu ja tagades sihikindluse.
Eelajaloolised kivistised, korallid ja meteoriidid on ka põnevad.
Lappenranta linn paikneb looduskaunil alal, Saimaa järve kaldal. Tutvume linnaga ja jääme sinna 3 ööks. Majutus suvehotellis (2-3k. mugavustega toad, kööginurgaga, õhtusaun). Vaba aeg.
2.päev. Varajane hommikusöök majutuskohas. Viisavaba kruiis Viiburisse.
7:45 väljub laev MS “Carelia” Lappeenrantast. Kaunis, silmailu pakkuv, saartevaheline retk kulgeb Saimaa järve ja kanalite kaudu, kus saame kogeda 8 lüüsi läbimist teel Viibusisse.
13:15 saabumine Viiburisse. Tutvustav linnaekskursioon, jalutuskäik vanalinnas ja turul, pisut vaba aega ise ringi vaadata.
15:45 sõidame tagasi sadamasse ja läheme laevale.
16:15 laev väljub Viiburist  Lappeenrantasse.  Buffet õhtusöök laeval (1.kate) 17:30.
21:45 saabud Lappeenranta, majutus samas hotellis.
Saimaa kanal ehitati 1845-1856 ja avati liikluseks 1856 aastal Lappeenranta ja Viiburi linnade vahel (Viiburi kuulub nüüd Venemaale), mõlemad olid siis Vene impeeriumi autonoomse Soome Suurvürstiriigi linnad. Moskva rahulepinguga 1940.a. Karjala maakitsus ja Viiburi linn loovutati Nõukogude Venemaale, kanal jagati ja lõpetati kogu liiklus. Peale 1963.a. sõlmitud lepingut Venemaa rentis kanali oma osa Soomele 50 aastaks. Uued läbirääkimised peeti 2008.aaastal ja lepingut pikendati veel 50 aastaks. 2013.a. aastal süvendasid soomlased kanalit, mille pikkus on 43 km. Kõrguste vahe Soome lahe ja Saimaa vahel on 76m. Ööbime samas hotellis.
3.päev. Peale hommikusööki sõidame Mikkelisse. Mikkelis linnaga tutvumine, käime vaatetornis, kirikus ja pisut vaba aega ise ringijalutamiseks. Savonlinna. 1475 aastal rajas Eerik Akseli poeg Tott Kyrönsalmeni saarele, keset sinist vett, Olavi kindluse (Olavilinna) riigi idapiid’ri kaitseks. Kindluse ümber tekkis linn, mis kasvas ja laienes. XIX saj. alguseks oli Savonlinna Saimaa veeteede ja raudteeliikluse tähtis sõlmpunkt. Tutvume linnaga, mis paikneb mitmel saarel ja pakub tõelist elamust. Soovijad saavad külastada Olavilinna vana kindlust (pääse lisatasu eest).
Põikame sisse Kerimäele, maailma suurima puukiriku juurde, mis ehitatud 1847.aastal ja mahutab 5000 külastajat.  Imatra kose vetemängu me ei näe, sest hooaeg pole veel avatud. Ööbime samas hotellis.
4.päev. Peale hommikusööki võtame suuna Helsingi peale.Teepeal külastame Langinkoski kärestiku juures Keiserlikku Kalastusmaja (pääse lisatasu eest), mis nüüd on elav muuseum aga rohkem kui 100 aastat tagasi oli Venemaa keisri Aleksader III suvepäevade lemmikapik looduse ja rahu nautimiseks koos perega. Edasi sõidame Porvoosse – linna, kust kaudu kulges Kuningate tee Viiburisse ja Peterburgi. Helsingisse jääb veel 52 km. Porvoo jätab oma puitehitistega äärmiselt romantilise mulje. Munakivisillutisega kaetud tänavad on kitsad ja neid mööda tuleb ronida ka kõrgele mäkke, et Toomkirikut külastada. Turu järel on Porvoo üks Soome vanimaid linnu, paiknedes jõe suudmes. Linnakese rootsikeelne nimi Borga tähendabki tõlkes “linnuse jõgi”.
Linnal on oluline koht Soome ajaloos ja kultuurielus. Vanas Raekojas asub ajaloomuuseum. Pisut vaba aega kohvitamiseks. Helsingisse jõudes (olenevalt ajast) vaba aeg laeva väljumiseni.
Hiljemalt kell 19 peame sadamas olema, kell 20 väljub Vikingline laev Tallinna (saabume 22.30). Õhtusöök rootsilauas maalt etteostes odavam, sisaldab kõiki jooke (punane- ja valge vein, õlu, karastusjoogid, kohv, tee. 2015.a. 25€/29€).

Viiburi kruiisi jaoks on vaja tuua 3 nädalat enne reisi passikoopia pildiga lehelt. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi ja olema reisil kaasas!

Reisi hind: 326 eurot, kui sissemaks 64 eurot on teostatud kuni 25.02.2016
339 eurot al. 26.02.2016

Hind kehtib majutuse puhul, kui on täidetud 2- ja 3-kohalised toad. Kui keegi on tulnud reisile üksinda ja talle ei leita toakaaslast või ta ise ei taha, siis ta peab arvestama 1-kohalise toa 42€ lisamaksuga (3 öö eest kokku)

Hinna sees: bussisõit, laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, viisavaba kruiis Viiburisse, õhtusöök kruiisilaeval, Viiburi linnaekskursioon, majutus 3 ööd ja 3 hommikusööki

Lisatasu eest: pääsmed (32€), söögid Vikingline laeval ja kohustuslik med.abi kindlustus 30 000€ väärtuses (kuni 64a. 5,50€, 65-70a. 8,50€ ja 71-79.a.11,30€).

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: Est -Reisid OÜ  Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa, tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

Saatke palun oma tellimus alloleva vormi kaudu:

[contact-form-7 id=”1435″ title=”Kontaktivorm 1″]

Time

2 (Thursday) 00:00 - 5 (Sunday) 00:00

Location

Savonlinna

Savonlinna

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666