june, 2024

01junAll DayRiia korvilaat ja botaanikaaed troopiliste liblikategaal. 55€

Event Details

              Riia korvilaat ja botaanikaaed troopiliste liblikatega       01.06.2024

Tartust väljasõit kell 7:30  Turu tn. McDonalds’i parklast,Rõngu bussijaamast kell 8.00 ja Valgast 8:30. 

Riia äärelinnas, Jugla järve ääres asub Läti Etnograafiamuuseum (ka Riia vabaõhumuuseum), mis loodi 1924. aastal ja  külastajatele avati 1932. aastal. Alates selle loomisest 1924. aastal on muuseum kogunud kokku 118 ajaloolist hoonet kogu Lätist. Siin on esindatud Riia ja kõik Läti piirkonnad, Kurzeme, Vidzeme, Zemgale ja Latgale. Ehitised on loodud selleks, et anda külastajatele ülevaade Läti maapiirkondade elu – olustikust.
Vabaõhumuuseumis leiate Läti talupidajate, käsitööliste ja kalurite külasid. Kõik nad sisaldavad väljapanekuid majapidamis- ja tööriistadest, sisustustarbeid, mis iseloomustavad antud aega ja piirkonda.
Maist septembrini töötavad vabaõhumuuseumis käsitöölised, nagu näiteks pottsepad, kudujad, sepad, puidutöölised.

Samal ajal peetakse kuulsat „korvilaata“, mis on suurim käsitöö mess ja üritus kogu Lätis. Etnograafia muuseumis müüb kodus valmistatud kaupu, sajad käsitöölised üle kogu riigi on kokku tulnud. Üritusel osalevad tavaliselt tuhanded inimesed, kes ei tule mitte ainult ostude tegemiseks, vaid ka kuulama elavat rahvamuusikat ja vaatama rahvatantsijaid ning nautima rohkesti Läti sööke ja jooke.  See oleks nagu „kolm ühes“ – käsitöölaat, folkloorifestival ja toidufestival.  Arveldamine toimub sularahas. Meil on aega u 2,5 tundi.

Läti Ülikooli Botaanikaaed asutati 1922. aastal, paikneb Wolfschmidti mõisa maadel. 15 hektaril kasvab ligi 6000 erinevat taimeliiki, Läti Ülikooli Botaanikaaias asub samuti uhke troopiliste liblikate maja. Läti Ülikooli Botaanikaaed on Riia üks hinnatumaid lõõgastumispaiku – aegamisi võib jalutada läbi botaanikaaia kompaktse territooriumi, mis pakub küllaldaselt uut teavet, tutvuda kogu maailmast kogutud taimedega, Taimede majaga. Asaleade majaga ja Troopiliste liblikate maja asukatega, samuti nautida loodust otse pealinna südames. Aiandushuvilised, kaunis keskkonnas lõõgastujad võivad leida midagi endale huvitavat, lisaks saadakse teada palju uutki. Läti Ülikooli Botaanikaaia kollektsioon on väga mahukas ning hoolega loodud – võib tutvuda kaitsealuste taimeliikidega, ravimtaimedega ja Lätis kasvavate mürgiste taimede liikidega. Lõviosa dendraariumis olevatest puu – ja taimeliigid pole Läti jaoks iseloomulikud, näiteks nõiapuud, seedrid, sirelid, kreeka pähklipuud, hõlmikpuud, mooruspuud, roosid, korgipuud ja söödavad kastanid. Botaanikaaias on rikkalik talvekindlate taimeliikide, liiliate, daaliate, talvekindlate rohttaimede jm. ilutaimede kollektsioon. Spetsiaalne väljapanek võimaldab tutvuda sootaimedega, samuti mitmesuguste sammalde ja samblikega. Taimede majas võib tutvuda mitmesuguste troopiliste ja subtroopiliste taimedega, samuti kõrbetaimedega, sealhulgas kaktustega. Aega 2 h.

Meel rõõmus kordaläinud suvepäevast! Kojusõit. Tartusse jõuame u 21 paiku.

Reisi hind: 55 eurot

Lisatasu eest: korvilaada pääsme (täisk.4€, pensionär 2,50€, üliõpil. 2€ ja õpilane 1,40€)
                         botaanikaaia pääse täisk. 5€, pensionär, tudeng 4€ ja õpilane 3€
Piletite hinnad võivad muutuda meist mitteolenevatel põhjustel.

Reisitingimused, reisikavad jm info www.estreisid.ee 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ   tel 55512921   estreisid@neti.ee 

 

Time

All Day (Saturday)

Location

Riia

Riia

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga