march, 2019

01marAll DayRiigikogu ja Pika Hermanni torn. Rahvusooper Estonia ja "Operetikuningas Imre Kalman"al. 52€, välja müüdud, võimalusel lisakohad tellimisega

Event Details

                        Riigikogu ja Pika Hermanni torn.  Rahvusooper Estonia külastus   1. märtsil 2019

Tartust väljasõit kell 10  Turu tn. McDonalds’i parklast.

Riigikogu külastus (ID- kaart kaasa!), kohtumine Mart Helmega ja pärast vanalinnaekskursioon. Vaba aeg külastamaks mõnda muuseumi, kohvikut või poode. Aga miks ka mitte kokku saada mõne vana tuttavaga.
Kell 19:00 algab Rahvusooperis Estonia teatrisaalis kaheosaline kontsertlavastus Operetikuningas Imre Kalman.  Esietendus 9. jaanuaril 2019

„Pool lehekülge Ferenc Liszti partituuri kaalub üles kõik minu kirjutatud ja veel kirjutamata operetid.“ Nõnda on öelnud ungari operetihelilooja Imre Kálmán, kellele tema kaasaegsed andsid nime Operetikuningas. Kohe oma esimese operetiga „Sügismanöövrid“ (1909) tõestas Kálmán, et tema näol on tegemist äärmiselt andeka operetikomponistiga ning tema järgnevad teosed vaid kinnitasid seda fakti. Viisimeistrina oli ta ületamatu – kauneid ja sütitavaid meloodiaid pudenes nagu varrukast. Jalutuskäikude ajal tegi ta vahel äkki peatuse, et kirjutada üles mõni pähe kerkinud viisijupp. Sama juhtus ka laiaulatuslike lõunasöökide ajal lugematutele sugulastele, kui helilooja haaras äkki salvräti, et see siis noote täis kritseldada. „Mustlasprimaš“ (1912), „Tšaardašivürstinna“ ehk „Silva“ (1915), „Karnevalihaldjas“ (1917), „Bajadeer“ (1921), „Krahvinna Mariza“ (1924), „Tsirkusprintsess“ (1926), „Hertsoginna Chicagost“ (1928), „Montmartre’i kannike“ (1930) – need on tuntuimad tema operettidest.
Saatus kihutas Kálmáni aga tagant ja pani teda proovile. Võib-olla ongi see põhjuseks, miks tema kõige lõbusamates operettides kõlavad nõnda selgelt traagilised noodid. Kaheosaline kontsertlavastus räägib Imre Kálmáni elust, loomingust ja armastusest, milles kõlavad muusikalood pakuvad kindlasti meeldivat äratundmisrõõmu. Etendus kestab 2,5 tundi, ühe vaheajaga.

 Peaosades Rahvusooper Estonia opereti legendaarsed suurkujud:
Imre Kálmáni rollis Hans Miilberg ja tema abikaasa Vera rollis Helgi Sallo.

Teistes osades Janne Ševtšenko, Helen Lokuta, Heli Veskus, Kristel Pärtna, Kristina Vähi, Juuli Lill, Triin Ella, Rauno Elp, René Soom, Urmas Põldma, Mehis Tiits jpt.

30 min peale etenduse lõppu on ärasõit.

Piletid saab välja osta, seniks kuni jagub, kuid mitte hiljem kui 16. jaanuar 2019. Pensionäri soodust sellele etendusele ei ole!

Reisi hind:  63 eurot      Hinnas sees: bussisõit, reisisaatja ja teatripilet parteris 4. reas (välja müüdud)
Reisi hind:  52 eurot      Hinna sees: bussisõit, reisisaatja ja teatripiletid parteris, 13. reas
Reisi hind:  47 eurot      Hinnas sees: bussisõit, reisisaatja ja  teatripiletid 2. rõdul  (vabade kohtade olemasolul, küsimisel)

Reisiprogrammid ja muu info www.estreisid.ee

 

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ          Raatuse 20 Tartu tel. 7441666  estreisid@neti.ee
                                                                  Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

 

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Friday)

Location

Tallinn

Tallinn, Kesklinn

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666