july, 2024

28julAll Day"Rohelised niidud" Kiidjärvel (välja müüdud)71€ - 84€

Event Details

                           28.juulil 2024 a Kiidjärvel suvelavastus „Rohelised niidud“

Tartust väljasõit kell 17:00 Turu tn McDonalds’i parklast (kohal olla 10-15 min varem).

Maalilise Kiidjärve kaldal asuvas endises mõisapargis etendatakse muusikalist lavastust „Rohelised niidud“ , mis on kuuekümnendatel loodud armastatud muusikutest koosnenud EESTI RAADIO MEESKVARTETI lugu.

Kvartett koosseisus UNO LOOP, ERI KLAS, ARVED HAUG ja KALJU TERASMAA tegutses aastatel 1960-1964 ja sai oma üsnagi lühikese tegutsemisperioodi jooksul ääretult populaarseks ja armastatuks.
Tänu neile sai Eesti rahvas kuulda selliseid laule nagu „Romantika“, „Viljandi serenaad“, „Imeilus suvepäev“, „Sügisesed kirjad“ ja muidugi „Rohelised niidud“. Neis lauludes ei räägitud sõnagi nõukogulikust ülesehitustööst ega viisaastakuplaani täitmisest, vaid kaunist Eesti loodusest, suhetest ja armastusest.
Need laulud kõlasid legendaarsetes Tallinna restoranides, kus elu algas alles peale keskööd, gastrollidel üle laia Nõukogude Liidu, kus kvartetipoisse peeti enamasti välismaalasteks ja muidugi kõikjal üle Eestimaa laululavadel ja kultuurimajades. See oli nelja andeka mehe noorusaeg täis pööraseid seiklusi, armumisi ja eneseleidmist.

Autorid: Ott Kilusk, Tarmo Kiviväli, Maarek Toompere
Lavastaja: Priit Võigemast
Teksti autor: Ott Kilusk
Muusikajuht: Siim Aimla
Etenduses osalevad: Mait Malmsten, Priit Võigemast, Kalle Sepp, Priit Strandberg, Sepo Seeman, Birgit Sarrap, Jan Uuspõld jpt.

Mõisakeskus paiknes Kiidjärve ääres. Mõisasüdame hooned ehitati 18. sajandi teisel poolel. 1907. aastast oli mõisa omanik Erich von Maydell, kes 1914. aastal ehitas Ahja jõele Kiidjärve vesiveski, mis ehitatud mõisa tellisetehases valminud punastest tellistest. Samal ajal rajati tõenäoliselt ka Kiidjärve mõisa park, mis on 1972. aastast võetud looduskaitse alla koos Akste–Häätaru tee äärde jääva 250 meetri pikkuse pärnaalleega. Mõis võõrandati 1919. aastal.
Mõisa härrastemaja oli ühekorruseline viilkatusega klassitsistlike elementidega palkhoone, mille esifassaad avanes järve poole. Nõukogude perioodil tegutses endises mõisa härrastemajas rahvamaja.  Hoone hävis 1950. aastal tulekahjus. Säilinud on kõrvalhooneid (teenijatemaja, kupjamaja, lauda müürid ja punase telliskorstnaga ait-kuivati) ning 1914. aastal ehitatud Kiidjärve vesiveski. 1921. aastal eraldati mõisa südamest 57 ha suurune talukoht Vabadussõja teenete eest kolonel Victor Mutile.
Vesiveski ja ait-kuivati on ehitismälestistena kantud kultuurimälestiste riiklikku registrisse.

Toitlustuskohad on avatud enne etendust ja vaheajal. Vihmavarjud pole lubatud. Kui tahad, võta vihmakeep kaasa ja tooli põhja väike padi. Jälgi ilma ja riietu vastavalt!

Etendus kestab üle 3 tunni, ühe vaheajaga. 15 min peale lõppu ärasõit.

Reisi hind koos piletiga :  välja müüdud

Piletid jagame bussis.

Reisi korraldab: OÜ Est – Reisid   www.estreisid.ee  estreisid@neti.ee    või helista   tel 55512921

 

Time

All Day (Sunday)

Location

Kiidjärve

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga