august, 2024

03augAll DaySeto Kuningriigi päev Obinitsasal 37€

Event Details

                               Seto Kuningriigipäev Obinitsas 3.augustil

Tartust väljasõit kell 11:00 Turu tn McDonaldsi ja Circle – K vahelisest parklast.

    Obinitsas peetakse  Seto kuningriigipäeva (meie oleme u 3h). Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska. 
    Seto Kuningriigipäiv toimub juba XXXI korda, tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Viisa lisatasu eest kohapeal 15€.
    Seto muuseumi külastus (1 h). Läbi seto naiste lugude ja seto keele räägitakse siin muuseumimajas just leelost ning selle olulisusest läbi sajandite. Gruppide hulgas on väga populaarne Rõivile panemise programm, mille käigus üks või kaks grupiliiget saavad end hetkeks tunda setona. Nii saab teada, kuidas seto naine ja mees peaksid traditsioonide kohaselt rõivil ehk riides käima (lisatasu eest). Obinitsa muuseumi kõrval asub ka tsässon, väike külakabel, kuhu võimalik samuti sisse astuda.
Obinitsas asub ka Kauksi, Ülle ObiNizza lokaal, kus oodatakse oma vanu ja uusi kundesid, pakutakse unustatud ja uneski nägemata maitseid, lauldakse nii uusi kui hästiunustatud vanu hitte. Pakutakse igavese nooruse eliksiiri. Setomaalt ei minda ära tühja kotiga ja sellepärast on neil Kunstizaalis müügil suur valik pildiga trükitud  kotte ja Kohvikumajas kaasaostmiseks sobiva kauba lett.
Kunsti ja käsitöö  huviliste jaoks avatakse KUNSTIZAAL, mille peremees on ehtekunstnik Riitsaare, Evar.
 Obinitsa paisjärve kõrgel kaldal seisab kivist Seto lauluema kuju. See on mälestusmärk kõikidele Setomaa lauluemadele. 1986. aastal valminud kolme meetri kõrguse kuju ümber on mitmed mälestuskivid kohalikele lauluemadele. Lauluema kuju juurest avaneb hea vaade Obinitsa järvele ja küla vanemale osale ning siin on hea koht grupipildi tegemiseks. Lenna Kuurmaa on avanud vanas kool-kirikus (1904) sündmus- ja majutuselamus-keskuse „Ilmaveeren“. Seal on avatud restoran, mis on igati väärt sisse põikamist.

 Taarka Tarõ Köögikõnõ, on üks kodune ja hubase interjööriga söögikoht, tõeline seto kultuuri süda. Tarõ pererahvas, Rieka ja Aare Hõrn, on seto kultuuri kauased eestvedajad ning nende kaudu saab iga külaline osa elavast seto kultuurist. Tarõ pakub ehedat seto toitu, lisaks leidub valikus soome-ugri ja ukraina sööke. Sõira, pirukaid, leiba ja sooja jooki saab kaasa osta.
Veedetud on üks tore päev. Kojusõit. Tartusse jõuame u 18’paiku

Reisi hind: 37€/in

Hinnas sees: bussisõit, teepeal giiditeenus
Lisatasu eest: Kuningriigi viisa ja muuseumi pääsmed vastavalt vanusele.
                              Toitlustus igaühe soovide ja maitsete järgi

Reisikorraldaja: Est – Reisid  tel 55512921   estreisid@neti.ee  www.estreisid.ee reisitingimused jm info

 

Time

All Day (Saturday)

Location

Setomaa

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga