april, 2022

30aprAll DaySigulda lillefestival - taimelaat ja Uus Lossal 49€

Event Details

Sigulda lillefestival – taimelaat ja Uus loss                      30.04.2022

Tartust väljasõit kell 8,00 Turu tn McDonalds’i parklast.

Läti kaotab alates 1. aprillist piiriületusel koroonapassi nõude. Ühtlasi pole vaja enam Lätti sisenemist registreerida covidpass.lv veebis.

Distantsi hoidmine ja maskikandmise nõue on veel jõus. Samas võib riik kehtestada mõne uue nõude, millega peame siis arvestama.
Igasugune Reisi Targalt info: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati

Sigulda ajalugu algab XI sajandist, mil soome-ugri hõimud – Läti põlisasukad liivlased – hakkasid praegusel Sigulda territooriumil asulaid rajama. Selles piirkonnas tugevnesid liivi traditsioonid ja kultuur, mistõttu praegune Sigulda on lätipäraseim linn Lätis. Siin  toimub Läti taimede laat – näitus, kus võimalus osta Lätis kasvatatud taimi – kõige laiem ja  rikkalikum pakkumine kõikidest Läti maakondadest. Haruldaste ja ebatavaliste kujudega istikute oksjon, käsitööliste ja kodutootjate aastalaat, aia tooted ja tehnika, Svētku  väljaku keskel näidisaed, konsultatsioonid aia loomisel jpm. Lõbu, õhkkonna ja esitluste eest hoolitsevad Sigulda kultuuritegelased. Korraldajad võivad teha programmi osas muudatusi. Kõhutäie pärast ei pea muretsema, toidupakkujaid on piisavalt. Üritus on tasuta, külastusaeg u 3 tundi. Laadal ostlemiseks kaasa sularaha.

Ainulaadne võimalus külastada äsja renoveeritud ja külastajatele avatud Sigulda Uut lossi. Kohaliku giidiga ekskursioon.

Knyaz Kropotkini perekonna poolt 1878. aastal ehitatud Sigulda Uue lossi välisilme on säilitanud oma neogooti stiili, vahepeal sai selle interjöörist rahvusromantismi pärl 1937. aastal, kui see võõrustas Läti Kirjanike ja Ajakirjanike Liitu. Tänapäeval on mõisakeskuse hoonetes käsitööliste ja kunstnike töötoad ja salongid, kus saab õppida uusi oskusi ja osta suveniire.  Sigulda Uus loss on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis, mida pärast arhitekt Alfrēds Birkhānsi rekonstrueerimisprojekti 1937. aastal peeti Euroopa uhkeimaks kirjanike paleeks ehk puhkekoduks. Rekonstrueerimise käigus (2017 – 2021) korrastati lossi ainulaadne rahvusromantismi interjöör, mis on säilinud tänapäevani. Ekskursioon 1 h. 

Tartus tagasi u 18:30 – 19

Soodus hind: 49€ õpilastele, tudengitele, pensionäridele (al 65 eluaastast)
Tavahind:      53€

Hinnas sees: bussisõit, teepeal reisisaatja teenus, lossi külastuse pääse koos kohaliku ekskursiooniga

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ             

Tellimiseks
Tartu  tel. 5510419     estreisid@neti.ee
                                                   poltsamaa.estreisid@neti.ee

Info www.estreisid.ee/reisitingimused 

Time

All Day (Saturday)

Location

Sigulda

Sigulda

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666