may, 2021

01mayAll DaySigulda lillefestival ja Lielstraupe loss kirikuga jääb ära meist mitteolenevatel põhjustelal. 34€

Event Details

 Meist mitteolenevatel põhjustel (COVID – 19), ei toimu Sigulda lillelaata ja ka 01.05. reisi.

Sigulda ajalugu algab XI sajandist, mil soome-ugri hõimud – Läti põlisasukad liivlased – hakkasid praegusel Sigulda territooriumil asulaid rajama. Selles piirkonnas tugevnesid liivi traditsioonid ja kultuur, mistõttu praegune Sigulda on lätipäraseim linn Lätis. Siin  toimub Läti taimede laat – näitus, kus võimalus osta Lätis kasvatatud taimi – kõige laiem ja  rikkalikum pakkumine kõikidest Läti maakondadest. Haruldaste ja ebatavaliste kujudega istikute oksjon, käsitööliste ja kodutootjate aastalaat, aia tooted ja tehnika, Svētku  väljaku keskel näidisaed, konsultatsioonid aia loomisel jpm. Lõbu, õhkkonna ja esitluste eest hoolitsevad Sigulda kultuuritegelased. Korraldajad võivad teha programmi osas muudatusi. Kõhutäie pärast ei pea muretsema, toidupakkujaid on piisavalt. Üritus on tasuta, külastusaeg u 3 tundi.  

Tagasiteel külastame Lielstraupe lossi ja kirikut.
Me oleme sellest suursugusest hoonest aastakümneid mööda sõitnud, ilma, et oleks olnud võimalus sinna sisse vaadata. Nüüd on see võimalus.
Keskaegne Riia peapiiskopi vasalliloss, mis täitis ka kaitseehitise ülesandeid, ehitati algselt 13. sajandil (esmamainimine 1263. aastal), lossi ümber kujunes 14. sajandil Straupe asula. 13. sajandil ehitati ka lossi juurde kirik. Loss kuulus kuni 1625. aastani Rosenite suguvõsale. Ehitis kaotas on kaitsefunktsioonid 17. sajandil. Poola ajal asus lossis naisklooster. 1866. aastal omandas lossi uuesti Rosenite suguvõsa esindaja, suurtükiväekindral parun Johann Gustav von Rosen (1797–1872) ning loss kuulus Rosenitele, kuni nende lahkumiseni Saksamaale 1939. aastal.
Loss sai kahjustada 1905. aastal tulekahjus, kuid taastati aastatel 1906–1909 arhitekt Wilhelm Bockslaffi juhendamisel, kujundades lossitorni barokkstiilis ja siseruumid klassikalises stiilis. Huvitaval kombel on siseruumides palju algupärast säilinud, mis sest, et alates 1963 aastast on seal olnud nii viina- kui ka narkosõltlaste ravila. Kohalike jutu järgi oli vaesus see, mis ei lubanud vana lõhkuda ja uut ehitada. Tänapäevaks suur õnn, et nii oli. Lossi sissepääsu kaunistab Rosenite suguvõsavapp.

Straupe kirik on ainus Läti kirik, mille kellatorn on kirikust eraldi.

Kirik ehitati 13. sajandil Lielstraupe linnuse osana. 14.–17. sajandil oli kirik Straupe linnuse kirikuks. Aastal 1630 langes sisse kiriku katus ja seejärel ei suudetud leida ühtki sakslasest vaimulikku, kes oleks olnud nõus seal jutlusi pidama. Viimaks leiti üks läti soost vaimulik, kelle saksa keele oskus oli aga vilets ja kes seega saksa keeles jutlusi pidada ei suutnud. Kiriku kellatorn ehitati 1744 (külastuseks väike annetus). Külastuse aeg u 1-1,5 h .
Tartus tagasi u 18-18:30

Soodus hind: 34€ õpilastele, tudengitele, pensionäridele
Tavahind:       36€
Hind kehtib kuni 28.veebruarini 2021

Alates 1. märtsist 38 eurot

Hinnas sees: bussisõit, teepeal reisisaatja teenus, lossi külastuse pääse ja kohalik ekskursioon nii lossis, kui ka kirikus

Reisikorraldaja: Est – Reisid OÜ             
 Tartu  tel. 7441666      estreisid@neti.ee
Põltsamaa, tel. 55512921  poltsamaa.estreisid@neti.ee

Info www.estreisid.ee/reisitingimused

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

Time

All Day (Saturday)

Location

Sigulda

Sigulda

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666