september, 2023

23sepAll DaySilmufestival, Meresuu spa ja Sillamäeal 49€

Event Details

                      Sillamäe promenaad, Silmufestival Narva – Jõesuus Silmufestivaliga ja Meresuu spa   

                                                                               23.september, 2023

Tartust väljasõit kell 9.00 Turu tn McDonalds’i parklast.

Sillamäeuhke merepromenaad, vaatetorn, 7 purskkaevu jpm on asjad, mida vaatama läheme.
 Kunagi nii köitvalt ligipääsmatu, iselaadi linn. Täna tervitab ta külalislahkelt ja südamlikult kõiki oma külalisi. Tulenevalt nõukogude ajal siia rajatud salastatud tööstusest, oli linn veel hiljuti suletud. Endiste aegade hingust on veel tunda, millesse üha tormakamalt lisanduvad uue elu värvikad pintslitõmbed ja helisevad noodid. Linna rikastab nõukogude aja eri aastate ainulaadne arhitektuur, külalised võivad sisse astuda omanäolistesse kultuuri- ja spordiasutustesse, jalutada rannaäärsel terviserajal, kus neid hellitab värske meretuul. Tänane Sillamäe on Ida-Viru maakonna mereväravaks ning omamoodi sillaks, mis ühendab Euroopa Liitu Venemaaga.
Linna tunnuslause Sillamäe – värskete meretuulte linn kajastab nii linna asukohta merelainete meelevallas kui pidevat arenguvalmidust, avatust uutele mõtetele, edasiminekut.

Pärast Balti raudtee avamist kujunes Hungerburgi kalurikülast Peterburi ja Moskva koorekihi armastatud suvituskoht, mida meie tunneme Narva-Jõesuuna. Võimalik, et just see koore-kiht ristis Narva-Jõesuu “Põhjamaa Rivieraks”, ju siis meeldiv rannaliiv, pargid ja puhketingimused kannatasid võrdlust kuulsa prantsuse kuurortlinnaga. Kuurordi ametlik staatus anti Hungerburgile 12.04.1894.a. 1.04.1934 kaotas Narva-Jõesuu iseseisvuse ja liideti Narva linnaga. Eesti taasiseseisvumisel taasiseseisvus ka Narva-Jõesuu. Nii nagu varemeis Kuursaal,  ilmestavad teisedki hooned linna lähiajalugu ja praeguseid muresid. on linna hoonestuses on kõrvuti sajandivanused puitpitsilised suvilad, pansionid ning nõukogude ajajärgul ehitatud sanatooriumid.  Elanikke on veidi enam kui 3000. Linn elab praegu üle raskeid aegu nii nagu teisedki ääremaa väikelinnad. Linn minetas arusaadavatel põhjustel aastaiks oma peasissetulekuallika – puhkajate teenindamisest saadava tulu ning pole suutnud seda millegagi asendada. Lahendusi otsitakse, puhkajaid lisandub, sest  Narva-Jõesuu on kuurortlinn, Narva lahe 12 km pikkusest laiast puhta peene liivaga supelrannast jääb 7,5 km linna piiridesse. Eks vaadake ja otsustage ise.  Silmufestival (2,5h). Silmud on väga haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Traditsioonilise silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks korraldatud  kalalaat, kust saab osta nii värsket kui erineval viisil valmistatud kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite. Kultuuriprogramm ja kõik muud laadakaubad.

Meresuu SPA hotelli luksuslikus saunakeskuses (3h) saad sukelduda veeparadiisi hellitavatesse mõnudesse ja  lõõgastuda oma maitsele sobivas saunas. Lisaks aroomi-, auru-, soola- ja leilisaunale, saad siin nautida kadakasauna, Himaalaja soolakivi sauna ja puuküttega välisaunade mõnusid. Uudisena on saunakeskuses nüüd ka infrapunasaun. Infrapunasauna seansid pikkusega 30 minutit on saunakeskuse külastajale TASUTA!
 Saunameistrid hoolitsevad meeldiva atmosfääri eest saunarituaalide ajal, muutes saunaskäigu eksklusiivseks ja meeldejäävaks kogemuseks. Valikusse on lisandunud Shea ja Aroomi rituaalid, mille meeldivad aroomid ja toimeained turgutavad keha ja vaimu erinevatel viisidel.
15:00 Leilirituaal
16:00 Soolarituaal
17:00 Leilirituaal
Saunas käimise vahele saad end jahutada mõnusates spaa-basseinides ja mullivannides ning nautida värskendavaid kokteile spaa baarist. Väikestele külastajatele on  keskuses lõbusate veeatraktsioonidega bassein suplemiseks.  Suurematele külastajatele on terrassil karastamiseks jahedaveeline välibassein ja mullivann.

Reisi hind 49€

Hinnale lisandub spa külastus  täiskasvanutel 20€, lastel kuni 14 a (ka) 10€ (kogume bussis)

Kaasa ujumisriided ja pesemisvahendid, käterätt

Reisi korraldab: Est -Reisid  tel 55512921  estreisid@neti.ee  www.estreisid.ee reisiprogrammid ja
                                                                                                                                              reisitingimused

Time

All Day (Saturday)

Location

Sillamäe

Sillamäe

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga